Оформлення вікна у вітальні: ТОП кращих ідей дизайну 2022 року з обробки та декорування вікна

Оформлення вікна у вітальні: 25 наочних прикладів + корисні рекомендації дизайнера щодо прикраси вікна

Гостина — це кімната, в якій зазвичай приймають гостей, де збирається вся сім’я для домашніх посиденьок. По-іншому багато хто називає вітальню — залом.

Приємно проводити час у світлій, красивій та затишній вітальні. Настрій у такій кімнаті покращується і на душі стає теплішим.

Тому, щоб у кімнаті було затишно та комфортно, важливо при її ремонті та оформленні враховувати багато нюансів. Зручні меблі, гарне освітлення, елементи декору, зручність та практичність та ще багато іншого, мають велике значення для дійсно прекрасної вітальні.

 • Велике значення також мають і вікна – їх розташування, розмір та дизайн.
 • Щоб оформити гідно вікна у вітальні, необхідно знати різні тонкощі, наприклад, як краще поєднувати штори з інтер’єром кімнати, або як не перетворити вікно на безглузду та непоказну частину кімнати.
 • У даній статті будуть розглянуті подібні нюанси та надані рекомендації для оформлення вікна у вітальні.

Варіанти оформлення вікон

Різновидів оформлення вікон у вітальні в даний момент існує безліч. Різноманітність вибору дозволить знайти своє оптимальне рішення для кожної кімнати.

Ось кілька прикладів:

 • Оформлення шторами – це класика. Найпоширеніший спосіб декорування вікон. Варіантів які штори повісити у вітальні є велика кількість.
 • Вікно як стіл — оригінальна і незвичайна ідея. але підійде не для будь-яких вікон.
 • Підвіконня — диван або лава. Також дуже дивно виглядає і додає кімнаті затишку.
 • Оформлення вітражами або наклейками, малюнками — надасть кімнаті унікальності.
 • Квітковий куточок – так само, як і оформлення шторами, досить поширений варіант. Використовуються для цього як живі квіти, так і штучні.
 • Вікна – полиці, шафи. Це і практична, і стильна ідея для вітальні. На полицях можна розставити нагороди, статуетки або квіти за бажанням людини.
 • Поєднання декількох прийомів оформлення, наприклад: підвіконня – диван, закритий щільними шторами.
І варіантів є ще маса, до того ж можна вигадати і свої, унікальні деталі.Важливо лише використовувати фантазію та не боятися експериментувати.

Оформлення шторами

Найкласичнішим і найпопулярнішим є варіант: оформлення вікна шторами. Це дуже просте рішення, але водночас видів штор настільки багато і кожна деталь настільки унікальна, що якщо приділити належну увагу дизайну вікна таким чином, то обов’язково вийде неповторний стиль.

Постійно створюються нові матеріали, деталі декору штор, люди знаходять все нові та нові способи гарних та зручних оформлень. Тому цей варіант дуже хороший і не варто відразу відсікати його через велику поширеність.

Ну а якщо вам все-таки не хочеться використовувати стандартний спосіб, то розгляньте інші ідеї оформлення вікон у вітальні.

Приклади та види оформлення шторами:

 • Портьери – щільні, довгі штори, які добре захищають від яскравого сонця. Їх можна поєднувати з тюллю або легкими шторами, а можна використовувати як самостійний елемент.
 • Жалюзі – зручний варіант, але підійде не для кожної вітальні. Важливо підбирати жалюзі, які виглядатимуть занадто суворо, як у офісі. Важливо, щоб у вітальні був затишок.
 • Кисея — нитяні штори, виглядають дуже цікаво, надають кімнаті особливого шарму та унікальності. Кисі, штори на любителя. Головна умова при їхньому виборі, щоб вони вам подобалися.
 • Фотоштори — на сьогоднішній день можна придбати штори з будь-яким зображенням, навіть із фотографіями. Фотоштори це новинка, яка тільки-но починає набирати свою популярність, але робить це досить швидко. Все частіше люди вибирають для своїх віталень фотоштори із зображеннями міст, природи, тварин або абстрактними картинками. Це дуже гарний варіант для вітальні, але він також вимагає уважності — щоб усі деталі виглядали гармонійно.
 • Австрійські штори – це плоскі штори, які при складанні вгору складаються в хвилеподібну, елегантну складку. Такі штори виглядають добре в класичному стилі інтер’єру.

Інші види та варіанти. Штори бувають легкі або щільні, довгі або короткі, розсувні або складні, кольорові або однотонні, з малюнками і без них і багато інших варіантів. Деякі з них можна поєднувати разом, інші навпаки використовувати варто поодинці.

До шторів також можна додавати прикраси, додаткові елементи.Все за бажанням людини. Вибір штор та деталей для них величезний. Необхідно робити вибір спираючись на смаки та уподобання, застосовуючи фантазію, і звичайно ж враховуючи інтер’єр вітальні.

Оформлення без штор

Найцікавіше рішення — зробити дизайн вікна, не використовуючи для цього штори.

Нижче наведено приклади оформлення вікон для вітальні без штор:

 • Підвіконня, як сидіння. Чудовий варіант для вітальні. Якщо підвіконня розташоване занадто високо, варто розглянути інші ідеї для оформлення. Якщо ж всі умови для перетворення вікна на диван дотримані, то сміливо можна приступати. Підвіконня оформляється м’яким матеріалом, на нього кладуть невеликі подушечки, додають інші деталі, якщо це потрібно. Часто такі диванчики завішують шторами, щоб можна було при занадто яскравому сонці, захиститися від нього, а заразом це і оригінальне оформлення. Такі диванчики приносять затишок у будинок. Під час дощу багатьом подобається сидіти на м’якому затишному підвіконні, дивитися у вікно та пити чай.
 • Підвіконня як стол. Також цікавий спосіб обіграти вікно у вітальні. На такому столі може бути розміщений ноутбук та робочі, навчальні приналежності або це може бути стіл для чаювання чи інші застосування на смак людини.
 • Вікно – виставкова шафа. Багато хто перетворює вікна на вітальні на шафи або полиці, на них розставляють нагороди, статуетки, книги, квіти або щось інше.Якщо грамотно підійти до такого оформлення, можна вікно зробити цікавим і важливим об’єктом вітальні.
 • Квіти на підвіконні. Не всі вміють добре оформляти вікно квітами. Частою помилкою є те, що багато хто при використанні даного способу оформлення змушує все вікно квітами бездумно. Упереміш стоять і величезні горщики з квітами і мініатюрні. Виглядає ця композиція досить безглуздо. Але варто трохи постаратися – розставити горщики з квітами акуратніше, застосувати полички або інші додаткові деталі, і дуже швидко вийде гармонічний куточок з квітами.
 • Вітражні вікна – це яскравий та цікавий спосіб оформлення вікон у вітальні. Для цього можна використовувати справжні вітражі або наклейки. До речі, наклейки можна використовувати не тільки вітражні, та й будь-які інші. Наприклад: вікно обклеєне спеціальною плівкою з малюнками – рожеві гілочки сакури. Виглядає дуже красиво. Наклейок і вітражів для вікон є безліч, вибір не обмежений.І є й інші способи декору вікон без штор, все залежить від переваг самих господарів. При використанні цих варіантів оформлення, штори або жалюзі вам знадобиться для захисту від сонця, якщо це необхідно.

Стандартні вікна

Вікна бувають різні: круглі, прямокутні, великі, маленькі, еркерні та інші.

У вітальні може бути одне вікно, два або більше. І для кожного можна підібрати своє відповідне оформлення.

Приклади оформлення класичних вікон для вітальні:

 • Всі вікна в одному стилі – найпростіший і найуніверсальніший варіант. Якщо в кімнаті кілька вікон, то простіше зробити їх дизайн у однаковому стилі. Наприклад: три вікна у вітальні, всі вони завішані шторами у стилі кафе та на підвіконнях стоять яскраві вази зі штучними квітами, все виконано в одному стилі.
 • Поєднання різних стилів, кольорів та деталей. Це вже складніше зробити, але це додасть кімнаті унікальності.Якщо хочеться незвичайно оформити вікна, то вам чудово підійде такий варіант, але необхідно уважно і старанно займатися таким оформленням, тобто стежити за тим, щоб зберігалася гармонійність і не губився затишок. При серйозному підході ви однозначно зможете створити справді гарні композиції. Приклад: у кімнаті два вікна, одне оформлене, як диван і його можна завішувати щільними фіолетовими шторами, під колір лілових шпалер, а на другому вікні стоять квіти і ніжно висить фіолетовий тюль.
 • Асиметричні штори – це цікаве рішення для класичних вікон, але рекомендується добре продумати всі нюанси перед його застосуванням. При правильному оформленні асиметричні штори додадуть особливість вашої вітальні.

Вікна складної форми

Якщо у вітальні встановлені вікна складної форми, наприклад, круглі, овальні, ромбоподібні та інші, то для них рекомендується використовувати дані оформлення.

 • Портьери, тюль, жалюзі та інші штори, індивідуально підібрані під форму вікна. Дуже добре виглядають, наприклад, арочні вікна, оформлені шторами, підігнаними якраз під їх форму. Складається приємна картина: штори створені спеціально для вікна та підходять до нього ідеально. В принципі, для вікон складної форми можна використовувати майже будь-які види штор, головне якісно вибирати всі елементи композиції.
 • Незвичайна форма вікон та оформлення ліпниною або подібними способами. Саме собою вікно цікавої форми вже стане прекрасною частиною декору кімнати, а якщо воно ще й красиво обіграно, то стане родзинкою всієї вітальні.
 • Вікно – зона відпочинку чи роботи. Якщо у вашому будинку вікна незвичайної форми великого розміру, то з ними можна створити цілу зону, наприклад, і з шафою, і зі столом, і зі зручними сидіннями. До речі, в деяких випадках таке вікно допоможе вам заощадити місце в кімнаті.
 • Балконне вікно та двері. Їх також можна оформити класичним способом – шторами, а можна зробити затишну зону для посиденьок з рідними.

Приголомшливо виглядають круглі та овальні вікна, оформлені вітражами.

Еркерні вікна

Еркер – це частина приміщення, яка виходить за межі фасаду будівлі, начебто засклений балкон, але без огорожі всередині приміщення. Це і цікаве дизайнерське рішення, і збільшення розміру та освітленості кімнати. Тобто еркерні вікна і красиві, і практичні.

 • Рекомендується оформляти еркерні вікна без штор.
 • Сам собою еркер виглядає дуже красиво, особливо якщо ви використовуєте вікна незвичайної форми.
 • Штори можуть знадобитися лише для захисту від сонця в певний момент.
 • Оформити можна еркер у вітальні, просто розставивши красиві та зручні меблі, наприклад диван та журнальний столик або квіти у великих горщиках чи вазах.

Колірні рішення

Кожен колір по-своєму унікальний, кожен має властивості, що впливають на людину, її настрій та стан. Тому важливо при оформленні вікон у вітальні врахувати значення кольорів, ці знання допоможуть знайти оптимальні рішення для вас.

 • Насамперед, колір штор, меблів, ваз, горщиків для квітів, вітражів та інших деталей для оформлення вікна у вітальні має бути приємним. Якщо колір доставляє дискомфорт, необхідно прибрати його з кімнати.
 • Білий колір для оформлення вікон у вітальні актуальний, але найкраще, поєднувати його з іншими кольорами, особливо гарні поєднання білих та пастельних відтінків.
 • Якщо у вітальні багато дерев’яних меблів, то до них відмінно підійдуть теплі жовті кольори та відтінки, бежевий колір.
 • Червоний, бордовий – кольори пристрасні, ефектні та живі, тому для деяких віталень вони дуже актуальні.
 • Блакитний колір додасть вітальні легкості та невагомості, в кімнаті з такими квітами приємно перебувати та відпочивати душею.
 • Ліловий колір – як правило, заспокійливий, але він може грати зовсім по-різному, залежно від інтер’єру всієї кімнати. Дуже красиве поєднання бузкового та білого.
 • Помаранчевий, особливо яскраві його відтінки – принесе енергію до кімнати.

Найголовніша рекомендація при виборі кольору оформлення вікна у вітальні – покладатися на свої відчуття, загальні поради корисні, але все-таки важливіше, щоб людині було приємно перебувати в приміщенні, щоб колір приносив лише позитивні емоції.

>

Корисні поради

Не варто використовувати занадто багато деталей в оформленні одного вікна, якщо вам подобається кілька ідей, краще вибрати щось найкраще, а не намагатися поєднувати все разом.

Досить безглуздо виглядають вікна, які заставлені квітами, статуетками, нагородами, обклеєні наклейками та завішані шторами. Краще використовувати мінімалізм, ніж нагромаджувати безліч стилів в одному місці.

Не рекомендується застосовувати для вітальні штори або наклейки кухонної або спальної тематики, наприклад: штори в горошок, фрукти на склі та інше.Рекомендується для вітальні використовувати саме однотонні штори або з нейтральними малюнками.

Для вибору відповідного оформлення вікон у вітальні, рекомендується уважно розглянути загальну композицію, загальний декор вітальні, звернути увагу на кольори та стиль, що використовуються в кімнаті.

І виходячи з цього, індивідуально під інтер’єр вітальні підбирати відповідне оформлення вікна. Не бійтеся пробувати нове, адже методом спроб і помилок можна знайти найкращий варіант саме для цієї кімнати.

Фото ідеального оформлення вікна у вітальні