Дизайн залу у квартирі: 200 фото ідей для ремонту та оформлення вітальні

Дизайн зали у квартирі: ТОП-200 фото прикладів оформлення з рекомендаціями щодо підбору кольору, стилю, меблів та декору

Таке приміщення у квартирі, як зал, вважається насамперед її «обличчям» — адже поряд з функціями звичайного житлового простору та місця для дозвілля він має справлятися з проведенням урочистостей, коли приймається велика кількість гостей.

Хоча і немає універсальних законів його оформлення, єдиними залишаються критерії досягнення зручності, певного стилю та бездоганного смаку.

Нюанси зонування простору

На практиці зазвичай не вдається обходитися без поділу залу на функціональні частини — благо, способів зонування дизайнерами вигадано чимало.

А саме:

 • Використовуючи елементи меблів (диван, барну стійку, стелажі з книгами, квітами та дрібницями тощо) замість перегородки;
 • Сконструювавши на кшталт арочних прорізів;
 • Застосовуючи різну обробку підлоги або стін, що візуально підкреслюють певні зони;
 • Спорудивши спеціальні ніші для спального ліжка, що приховують місце для сну;
 • Передбачивши спеціальні перегородки (рейкові, розсувні, наприклад), фіранки, легкі ширми;
 • Можна користуватися різними автономними джерелами освітлення;
 • Побудувавши підлоги різного рівня або подіуми зі сходами та ін.

Якщо навіть вирішено розбити площу зали на окремі ділянки, не можна забувати про те, щоб усі елементи були якось взаємопов’язані між собою, не порушуючи загальну картину простору.

Оптимальні рішення кольорів

Варто також пам’ятати, що від вибору палітри кольорів залежатиме емоційний настрій членів сім’ї. Важливо, щоб не було місця для відтінків, які пригнічують або викликають тривогу.
Краще обережніше підходити до вибору яскравих тонів — іноді поєднання занадто насичених кольорів або різких контрастів, хоч і виглядатиме стильно, але при повсякденному знаходженні може стомлювати.

Для багатьох безпрограшним варіантом можуть стати більш спокійні та «м’які» фарби, тим більше, зал залишається універсальним місцем відпочинку та розслаблення після роботи та навчання.

Важливо! Перед визначенням з колірним оформленням варто протестувати, як воно поводитиметься при електричному освітленні у вечірній час.

Основними критеріями підбору кольорової гами є:

 1. Площа кімнати.
 2. Ступінь освітленості протягом доби.
 3. Кількість та розташування віконних отворів.

Невеликі простори, особливо з дефіцитом природного світла, потребують світлих відтінків. Зал на північній стороні добре було б «підігріти» теплішими забарвленнями, а сонячні південні кімнати, навпаки, краще врівноважити холодними або темнішими тонами.

Оформлення стельової частини

Вибір кольору залежатиме від висоти і використовуваної площі — світлі кольори (дещо блідніші за стіни) допоможуть візуально «підняти» стелю.
Якщо потрібний зворотний ефект, не обов’язково вибирати темні колірні рішення, достатньо застосувати теплі та насичені відтінки.

 • Ускладнені багаторівневі споруди з гіпсокартону або потужні люстри в маленьких приміщеннях виглядатимуть неприродно та важкувато.
 • У таких випадках краще буде зупинитися на однотонно пофарбованій або натяжній глянцевій стелі та вбудованих точкових світильниках — у комбінації з блиском глянцю таке «хмарне» світіння створить ілюзію додаткової висоти.
 • При володінні великою висотою можна дозволити собі і складніші кесонні, підвісні конструкції з розписом, люстрами, об’ємними оформленнями, сантиметри, що «крадуть», або ліпними прикрасами.

Дизайн підлоги в залі

Як і у випадку зі стелею, підбірка кольору підлоги взаємопов’язана з оформленням стін – рекомендується вибирати його на пару тонів темніше, хоча надмірно темна підлога схильна візуально зменшити будь-яку кімнату і додати їй строгості.

З точки зору прийому великої кількості гостей випливають і особливі вимоги до покриттів для підлоги в даній зоні:

 • Зносостійкість;
 • Збереження комфорту;
 • Презентабельний вигляд.

З огляду на практичність, можна звернути увагу на ламінат, досить міцний і красивий матеріал, що має також шумоізоляційні характеристики.

Зі статусних покриттів, мабуть, паркет ідеально може вписатися в класичний інтер’єр — максимально «стійкими» будуть дуб або бук.

Натуральний камінь є більш доречним для випадків, коли планується влаштовувати численні прийоми. Цілком прийнятним є використання комбінацій з декількох варіантів, особливо, коли хочеться підкреслити певні зони.
Які стіни вибрати

При створенні загальної картини важливе значення має оформлення стін у залі.

Вибір колірної гами залежатиме від багатьох факторів:

 • Кольори меблів та елементів декору — стіни можуть стати гарним тлом або основним акцентом приміщення;
 • Розмірів кімнати — у тісноті кращі «холодні» варіанти, а простора зала допускає експерименти з багатьма кольорами;
 • Планування — витягнута по довжині кімната візуально виправляється вертикальними смужками та візерунками на довгій стороні або більш насиченими тонами на коротких ділянках;
 • Кількості та характеру природного світла — на сонячному боці органічно виглядає холодна палітра, а похмурі приміщення вигідні для персикових, гірчичних та інших відтінків жовтого.

На кінцевий результат вплине і фактура покриття.Для зали підходять багато варіантів для оформлення:

 1. Фарби (водно-дисперсійні, алкідні, силіконові або латексні та ін.).
 2. Шпалери (флізелінові, з вінілом, звичайні паперові, рідкі, фотошпалери тощо).
 3. Штукатурка декоративна.
 4. Панелі із пластику або дерева.
 5. Оздоблення листами з гіпсокартону та ін.

Цікаві комбінації виходять при використанні фарбування та обклеювання шпалерами.

Вибір меблів у залі

Простір не бажано захаращувати надмірно габаритними меблями — лише достатня кількість вільного простору гарантуватиме достатній затишок у кімнаті.

Предмети слід підбирати відповідно до вибраного стилю та основної колірної гами зали. Одним із стильних рішень може стати установка м’яких меблів з аналогічним відтінком зі стінами, але тільки більш насиченими колірними рішеннями. Наприклад, диван синього тону – на світло-блакитному фоні або коричневий набір при бежевих стінах.
Використання яскравих меблів при «соковитих» стінах пов’язане з деякими ризиками, але використовуючи таблиці класичних поєднань можна, за бажання, і поекспериментувати.

Тільки враховуючи всі пункти та підібравши правильні акценти та складові декору, вдасться створити практичну та неповторну обстановку свого залу.

Фото дизайну зали у квартирі