Ванна 6 кв. м. – всі нюанси дизайну, планування, оформлення та підбору аксесуарів (150 фото ідей)

Ванна 6 кв. м. — 150 фото оригінальних ідей для ремонту та оздоблення + поради щодо підбору дизайну та оформлення

Перед черговим робочим днем ​​люди відвідують ванну, щоб набратися сил та енергії. Цього не вдасться, якщо дизайн ванної кімнати 6 кв. м виконаний без дотримання деяких правил та особливостей стилів.

Крім того, ванна кімната повинна допомагати людині розслабитись, налаштуватися на потрібний лад, очистити голову від зайвих думок.

Особливості планування

Це перше, на що слід звернути увагу. Якщо планується зробити суміщений санвузол, необхідно подбати про вибір відповідних стилів, з яких можна буде вибрати оптимальний варіант.


 • Також варто звернути увагу на те, що багатофункціональне приміщення має бути розділене на кілька зон.
 • При цьому зонування не має виглядати агресивно, інакше зіпсується загальне враження від дизайну.
 • Якщо кімната маленька, зонування потрібно проводити максимально акуратно.

Планування ванної кімнати на 6 кв. м дозволяє розмістити з комфортом всі предмети меблів і побутової техніки.Перед господарем стоїть вибір між повноцінною ванною та душовою кабіною. В обох випадках є плюси та мінуси.

З такою великою кількістю вільного місця існує безліч варіантів розподілу функціональних зон в інтер’єрі.

Розташування вхідних дверей

Від розташування вхідних дверей залежить подальший розподіл функціональних зон. Наприклад, якщо вхід знаходиться в лівій частині стіни близько до кута, то основна частина всіх предметів перебуватиме праворуч. Навпроти вхідних дверей моно зручно розташувати умивальник та настінне дзеркало.

Варто розуміти, що 6 кв. м досить великий простір для ванної кімнати.

 • Має сенс розділити її на повноцінні зони, це також дозволить візуально розширити приміщення, зробити його цікавішим.
 • Насамперед рекомендується виділити зону з ванною або душовою.
 • Для цього можна встановити невеликий подіум, якщо висота стель дозволяє.
 • Зверніть увагу, якщо буде встановлюватися подіум, бажано покрити його зверху прогумованим шаром.
 • Це необхідно для забезпечення безпеки, тому при виході з душу неможливо буде посковзнутися.

З чого розпочати ремонт

Починати ремонт зовсім необов’язково із зовнішніх змін.Варто звернути увагу на систему водопостачання та інші комунікації, які могли суттєво схуднути за час експлуатації.

Якщо вони вимагають ремонту чи повної заміни, почати варто саме з цього. Проігнорувавши необхідність ремонту системи комунікації, найближчим часом доведеться розкривати підлогу та стіни після нещодавнього ремонту, що суттєво збільшить витрати.

Саме тому перевіряти цей аспект рекомендується на початковому етапі ремонтних робіт у приміщенні. Особливу увагу варто звертати на комунікації при переплануванні та зміні конструкції стін приміщення. При проведенні труб в інших місцях потрібно дотримуватися стандартів, інакше може статися протікання або аварія.

При облаштуванні суміщеного санвузла особливу увагу варто звернути на оптимальні відстані між ванною, унітазом (біде) та іншими предметами інтер’єру. Дотримуючись мінімальних значень вдасться зберегти корисний вільний простір, при цьому зробивши приміщення зручним.
Як підібрати стиль для ванної 6 м2

На фото ванни 6 кв. м видно, що кімната може бути виконана практично у будь-якому стилі, який сподобається. Велика кількість вільного простору дозволяє застосовувати не тільки мінімалістичні стилі, але й об’ємніші, які вимагають задіяти темні та яскраві кольори.

 • Однак на сьогоднішній день все ще найбільшою популярністю користуються класичні світлі дизайни.
 • Це пов’язано з тим, що світлі, постільні відтінки здатні створити приємну атмосферу в кімнаті, у ванній буде приємно проводити час.
 • Не менш поширеним стилем є монохром. Він чудово підходить для великих приміщень, тому що великий простір дозволяє максимально використовувати чорний колір.
 • Але в цьому випадку потрібно підходити з обережністю до поєднання кольорів. Це зумовлено тим, що монохром є одним із найскладніших стилів у дизайні.

Якщо немає навичок та знань про те, як правильно поєднувати протилежні кольори, враховуючи при цьому особливості планування, а також приховуючи недоліки та підкреслюючи переваги, краще звернутися до фахівця.

Професійний дизайнер допоможе підібрати варіації компонування двох протилежних кольорів, також підкаже найбільш оптимальне розташування всіх предметів меблів та сантехніки, щоб залишалася максимальна кількість вільного простору.Оптимальні рішення для ванної кімнати 6 кв. м.

Дуже часто люди не замислюються над тим, щоб вибирати якийсь конкретний стиль.

 1. За основу використовується класичний мінімалізм, який допрацьовується включенням у дизайн яскравіших відтінків або використанням пастельних тонів.
 2. Вибраний варіант є чимось середнім між мінімалізмом, в якому переважають темні і світлі тони, і хай-теком, який дозволяє використовувати яскравіші відтінки.
 3. Якщо немає бажання об’єднувати ванну з туалетом 6 кв.м в один стиль, але при цьому сантехніка буде в одному приміщенні, єдиним виходом буде зонування.
 4. За допомогою відділення ванни від унітазу (біде) за допомогою перегородки вдасться дуже ефективно організувати простір. При цьому саму ванну можна розмістити на невеликій підставці, таким чином вона виступатиме у вигляді окремої зони.

Для обробки поверхонь завжди використовується керамічна плитка, тому що вона має відмінні властивості для кімнати з перепадами температур і підвищеною вологістю.
Крім того, вона дуже довгий час зберігає первинний зовнішній вигляд і легко мити її. Інтер’єр ванної кімнати на 6 кв. м абсолютно необов’язково має бути виконаний в одному стилі.

Можна оформити кожну зону індивідуально, але важливо, щоб основні відтінки зон перекликалися один з одним. Таким чином вдасться досягти гармонії в кімнаті.

Фото ванною 6 кв. м.