Дизайн сумісної ванної: 150 фото ідей зонування та оформлення інтерєру

Дизайн сумісної ванної: 150 ідей з фото грамотного поєднання стилю з дизайном та плануванням

Найкращий спосіб компенсувати нестачу площі квартири чи будинку – об’єднаний санвузол. Дизайн сумісної ванни передбачає оптимальне розподілення простору, щоб залишалося більше місця в проході.

При грамотному підході має вистачити місця на бойлер або пральну машинку, а унітаз не повинен привертати увагу. Фахівці знають, як уникнути дизайнерських помилок, тому варто обговорити всі нюанси облаштування сумісної ванної кімнати.

Як розподілити сантехніку

Найбільший резервуар – ванна кімната. Альтернатива – джакузі, душовий бокс або міні-бессейн із подіумом, якщо дозволяє площа.

Зазвичай ємність для купання займає не менше третини площі підлоги, тому дизайн ванної кімнати поєднаної з туалетом має спиратися на її формат та стильове рішення.

Важливо! Під час ремонту часто доводиться міняти стару ванну на щось сучасніше. Зовсім необов’язково встановлювати новий резервуар для гігієнічних процедур на колишнє місце, його можна помістити в зручне місце.


Пластикові труби, гнучкий шланг сифону, нарощування довжини водопроводу та каналізації за допомогою фітингів дають можливість «переграти» розстановку сантехнічних ємностей.

Варіанти для встановлення нової ванни або джакузі:

  • У кутку (передбачається кутовий формат або віялоподібний);
  • Вздовж вузької або широкої стіни, залежно від метражу сумісного санвузла);
  • У центрі приміщення (якщо це міні-басейн, кругла або скляна ванна, ємність ексклюзивного дизайну).

Іноді доводиться відмовлятися від ванни на користь душа. Поширений варіант дизайну суміщеної ванної кімнати в тісній «хрущовці» – без ванни. Під компактний душовий бокс або імпровізовану кабінку за склом краще відокремити вільний кут навпроти унітазу.