Дизайн сумісної ванної: 150 фото ідей зонування та оформлення інтерєру

Дизайн сумісної ванної: 150 ідей з фото грамотного поєднання стилю з дизайном та плануванням

Найкращий спосіб компенсувати нестачу площі квартири чи будинку – об’єднаний санвузол. Дизайн сумісної ванни передбачає оптимальне розподілення простору, щоб залишалося більше місця в проході.

При грамотному підході має вистачити місця на бойлер або пральну машинку, а унітаз не повинен привертати увагу. Фахівці знають, як уникнути дизайнерських помилок, тому варто обговорити всі нюанси облаштування сумісної ванної кімнати.

Як розподілити сантехніку

Найбільший резервуар – ванна кімната. Альтернатива – джакузі, душовий бокс або міні-бессейн із подіумом, якщо дозволяє площа.

Зазвичай ємність для купання займає не менше третини площі підлоги, тому дизайн ванної кімнати поєднаної з туалетом має спиратися на її формат та стильове рішення.

Важливо! Під час ремонту часто доводиться міняти стару ванну на щось сучасніше. Зовсім необов’язково встановлювати новий резервуар для гігієнічних процедур на колишнє місце, його можна помістити в зручне місце.


Пластикові труби, гнучкий шланг сифону, нарощування довжини водопроводу та каналізації за допомогою фітингів дають можливість «переграти» розстановку сантехнічних ємностей.

Варіанти для встановлення нової ванни або джакузі:

 • У кутку (передбачається кутовий формат або віялоподібний);
 • Вздовж вузької або широкої стіни, залежно від метражу сумісного санвузла);
 • У центрі приміщення (якщо це міні-басейн, кругла або скляна ванна, ємність ексклюзивного дизайну).

Іноді доводиться відмовлятися від ванни на користь душа. Поширений варіант дизайну суміщеної ванної кімнати в тісній «хрущовці» – без ванни. Під компактний душовий бокс або імпровізовану кабінку за склом краще відокремити вільний кут навпроти унітазу.

Унітаз та біде

Визначившись із місцем для купання, вирішують, де має стояти санітарно-гігієнічна чаша. Актуальні моделі моно підібрати у будь-якому каталозі, але краще вибрати невеликий компакт-унітаз або щось незвичайне, ефектне дизайнерське рішення.

Цікаво виглядають новинки на межі футуризму зі зливним бачком, прихованим у стіні або серед меблів. Окремо варто розглянути підвісні та кутові унітази, як фото дизайну суміщеної ванни. Входячи до приміщення, гості не одразу зрозуміють, що тут є унітаз.

У поєднаному санвузлі можна обмежитися тільки душем та біде, якщо в будинку є окремий туалет. Альтернатива – встановити у просторій душовій всі ємності в одному дизайні:

 • Ванна чи піддон душа;
 • Умивальник;
 • Унітаз;
 • Біде.

Не всім пощастило проживати у квартирі, де є 2 санвузли – це доля власників елітної нерухомості та тих, хто зробив перепланування. Два санвузли – необхідність для багатодітних сімей або мешканців котеджів, де мирно уживаються 3 покоління. Нерідко використовують рішення, де другий туалет обладнають душем.


Умивальник або раковина

Ранок завжди починається з відвідування туалету. Далі вмивання, ополіскування волосся перед укладанням. Чоловіки голяться, іноді довго плескаються в умивальнику і голяться. Деякі чоловіки і жінки вважають за краще приймати контрастний душ або ополіскуватися перед виходом на вулицю будь-якої пори року.

У санвузлах обмеженого формату нерідко доводиться відмовлятися від раковини – вмиваються над ванною. Це не дуже зручно, а загальну ємність доводиться частіше мити і упорядковувати.

Корисна порада! Якщо є місце, встановіть подвійну раковину. Це не тільки осучаснить дизайн сумісної ванної кімнати, але й знизить напруженість між членами сім’ї щодо черговості вмивання вранці.

Можна скористатися варіантами:

 • Майже плоска чаша на стільниці;
 • Умивальник поворотного типу, який стоїть над унітазом, але його легко відсунути убік;
 • Кутова раковина, для якої завжди можна знайти місце;
 • Встановити раковину над пральною машинкою.

З урахуванням особистих уподобань та звичок, вибирають дизайн суміщеного санвузла з ванною та умивальником. Сьогодні можна знайти досить цікаві моделі, включаючи подвійні умивальники. Верхня раковина – для обличчя та рук, нижній рівень – для миття ніг.
Електрообладнання

Коли починається ремонт санвузла, зазвичай починають із заміни труб та старої електропроводки. Бажано приховати всі комунікації під бортиками, у шробах або за порожнім плінтусом. Розетки з кришками, щоб туди не потрапляла вода.

Електричний бойлер – вимушена потреба там, де не передбачено подачі гарячої води. Великий бак – значно незручність, він псує загальне враження від продуманого дизайну суміщеною ванною 3-4 кв. (і менше).

Найкраще розташування для нагрівача води – під стелею. Є моделі для горизонтального монтажу, візуально вони виглядають компактніше від вертикального бака в ТЕНом, займаючи трохи місця.

Гарні ідеї, куди помістити бойлер:

 • Під стелею, на спільній вертикалі з унітазом;
 • Над біде або пральною машинкою;
 • У вільному кутку над ванною.

Пральна машинка не повинна видаватися із загального дизайну. Найкраще рішення – помістити між шафами або системами зберігання, але має бути зручно нею користуватися. Альтернатива – поставити пральний агрегат під раковину, якщо він має горизонтальне завантаження.

Зверніть увагу! Якщо машинку нема куди подіти, можна винести в інше приміщення за суміжною стінкою – кухня або коридор. Доведеться подбати про виведення зливу в каналізаційну трубу, можливо, доведеться пробити допоміжну стіну.

Плюси та мінуси суміщення ванної та туалету

Облаштування суміщених функціональних приміщень – непросте завдання. Доводиться мінімізувати недоліки, продумувати в деталях дизайн маленької суміщеної ванни. Важливе завдання – максимально задіяти кожен куточок та вертикальні поверхні гігієнічної кімнати.

Приймаючи рішення об’єднати тісну ванну та невеликий туалет, варто подумати про переваги та недоліки реконструкції.Основні переваги об’єднаної площі:

 • Збільшення загального метражу за рахунок зносу другорядної перегородки;
 • Візуальне розширення простору;
 • Видалення однієї двері – можливість раціонально заповнити цю частину ванної кімнати;
 • З’являється більше місця на проході;
 • Більш можливостей з модернізації та зонування суміщеного санвузла – заміна простінка скляними дверцятами та низькими перегородками;
 • Зменшується час на прибирання (щодо окремих санітарно-гігієнічних кімнат);
 • Спільне колірне рішення, вибір плитки із загальної колекції – зниження витрат на облицювальні матеріали під час ремонту.

Складнощі модернізації двох суміжних кімнат насамперед пов’язані з дорученням дозволу на реконструкцію. Перепланування може призвести до руйнування цілого під’їзду, але це другорядні перегородки, які зазвичай дозволяють демонтувати на верхніх поверхах.

Серед недоліків об’єднання можна згадати поширення запахів туалету під час купання. Крім того, коли хтось купається, зачинившись, доведеться довго чекати, щоб сходить до туалету – доведеться шукати компромісне рішення.Доведеться ретельно дотримуватися «стерильності» унітазу, а ванну відокремлювати високою перегородкою.

Об’єднаний санвузол повинен бути забезпечений гарною вентиляцією, щоб регулювати підвищену вологість, яка відчувається при відвідуванні санвузла. З урахуванням всіх нюансів, доведеться визначитися з тим, яке компонування сантехніки та дизайн сумісної ванної вам ближче. Найбільш вдалі рішення підібрані у фотогалереї готових інтер’єрів.

Фото дизайну сумісної ванної кімнати