Ванна 3 кв. м: кращі приклади планувань, дизайну та поєднання кольорів оформлення (150 фото)

Ванна 3 кв. м. — практичні варіанти дизайну та розміщення сантехніки, фото

Навіть у невеликій суміщеній ванній у 3 кв. м. можна зробити справжню мініатюрну СПА-зону. При вдалому плануванні та грамотному підборі інтер’єрних рішень тут знайдеться місце і необхідної сантехніці, поличкам з косметикою, і просто насолоді.

Зрозуміло, потрібно дотримуватися кількох простих правил планування та оформлення інтер’єру.

Правила розміщення сантехніки у ванній 3 м2

Ремонт ванної кімнати 3 кв. м. варто починати з планування розміщення сантехніки.

Оскільки в такому приміщенні місце дуже обмежене, необхідно відразу вирішити:

 • Чи буде тут ванна чи душова кабіна?
 • Чи тут буде пральна машина?
 • Де зберігатиметься брудна білизна?
 • Якого розміру буде ванна?

Навіть у такому невеликому приміщенні знайдеться місце для ванної кімнати, в якій буде приємно відпочити ввечері.

 • Це може бути коротка ванна в 150 – 160 см, яка може зайняти місце від стіни до стіни.
 • Тоді поряд залишається розмістити раковину, а в протилежному кутку – унітаз, або, навпаки – поруч із ванною поставити унітаз, а кутову раковину помістити навпроти.
 • У разі якщо довжина великої стіни становить 180-200 см, то вздовж неї поруч із ванною можна розмістити унітаз. Тоді залишиться місце для невеликої кутової раковини навпроти.

Можна взагалі відмовитися від ванни і зупинитися душовій кабіні. Тоді у приміщенні буде більш просторо. Поруч із душовою кабіною можна розмістити унітаз, а навпаки — раковину.

Рада. При розміщенні унітазу необхідно враховувати той момент, що при закритому сидінні він перетворюється на звичайний стілець або табурет. Для такого приміщення краще вибрати підвісну модель, яка суттєво заощадить місце.

У роздільному санвузлі 3 кв. м. місця значно більші. Тут однозначно зможе поміститися невелика пральна машина, яка буде служити і додатковим столиком.

Також пральну машину можна встановити під раковиною, тоді залишиться місце ще й для шафки або етажерки з косметикою та білизною.

При плануванні ванною площею 3 кв. м.варто також враховувати основні нормативи вільного простору:

 • Перед раковиною та довгим краєм ванни – не менше 70 см
 • Перед унітазом – не менше 60 см
 • Відстань від унітазу до інших предметів – не менше 35 см

Однак у мініатюрних ванних кімнатах часто раковину встановлюють впритул з ванною, що анітрохи не заважає пересуванням, оскільки центр приміщення залишається вільним.

Розміщення меблів

У невеликій ванній кімнаті можна зручно розташувати і додаткові полички для туалетного приладдя.

Варіанти зберігання речей у ванній кімнаті:

 • Використання простору під ванною
 • Кутові підвісні полиці
 • Підвісні полиці на стінах вгорі

Рада. Підвісні полиці краще встановлювати зачиненими. Інакше при випадковому русі рукою предмети будуть падати, що створюватиме дискомфорт та відчуття тісноти. Інший варіант – використовувати короби для зберігання дрібних предметів.

У роздільному санвузлі або в приміщенні з душовою кабіною можна розташувати невеликий стелаж. Закриту шафку тут краще не розміщувати, оскільки вони візуально зменшуватимуть приміщення.

Під час використання стелажу в нижню його частину можна встановити пральну машинку. Тоді місце над нею використовуватиметься раціонально.

Кольорові рішення для ванної 3 кв. м.

Для невеликих приміщень найкраще підійдуть світлі тони, оскільки вони зорово збільшують простір. Варіанти кольорів:

 • Білий колір із різними текстурами створить відчуття свободи та стерильності. Гарною ідеєю дизайну у ванній 3 кв. м буде поєднання білого з великою кількістю скла. У цьому випадку приміщення виглядатиме значно просторішим. Фактурне скло
 • Бежовий і кремовий також добре поєднуватимуться з білим. Ці кольори привнесуть приємну насолоду у ванну.
 • Блакитний або бірюзовий створять атмосферу свіжості та прохолоди. Тут важливо використовувати текстурні матеріали та мотиви, що нагадують море – черепашки, зелене скло, матові поверхні. Інакше може виникнути відчуття холодності.
 • Рожевий привнесе ніжність та гламур у маленьке приміщення, що зробить його вишуканим.
 • Сірий колір у його світлих проявах краще поєднувати з колірними контрастами: фісташковим, блакитним, лимонним або рожевим. Без цього приміщення буде надто нудним і стане схожим на камеру в’язня або келлю ченця, що до СПА не має жодного стосунку.Матеріали для обробки

Для обробки мініатюрної ванни краще використовувати класичні матеріали та різноманітні текстури. Велика кількість різних фактур зробить приміщення цікавішим і створить у ньому обсяг.

Оздоблення підлоги

Тут краще застосовувати протиковзку плитку або наливну підлогу. Підлога в такій ванні буде практично непомітна, тому робити складні 3D малюнки тут немає сенсу.Більш того, строката підлога зробить інтер’єр надто перевантаженим.

Оздоблення стін

Для стін найкращим варіантом стане звичайна плитка. Краще вибрати напівматову або глянсову глянець розширює простір, а матові текстури створюють камерність. Їхнє поєднання зробить інтер’єр цікавим і незвичайним. Плитку краще вибирати з фоновим малюнком без яскравих візерунків.

Ще варіант оформлення – для однієї стіни використати вологостійку фарбу та створити тут красиві фрески.

Рада. Якщо для обробки однієї або двох стін використовувати плитку з гімалайської солі, то ванна перетвориться на оздоровчу соляну печеру, і тут буде постійно морське цілюще повітря.


Оздоблення стелі

Для оформлення стелі у невеликому приміщенні можна використовувати прості варіанти: пластикову плитку або рейкові панелі. Сучасні та складніші стелі допоможуть створити глибину та зорово збільшити висоту стін. Це такі варіанти: натяжна стеля із дзеркальної або глянсової плівки або напівпрозора скляна стеля з підсвічуванням.

Освітлення ванної кімнати

Фото ванни 3 кв. м. яскраво ілюструють те, як підбір світильників збільшує невеликий простір і робить приміщення затишним.

У такому приміщенні світильники кріпляться або до стелі, або у верхній частині стіни.

Важливо! Встановлювати світильники над ванною не можна.

Найкращий варіант для цього приміщення – світлодіодні світильники у закритих плафонах. Вони можуть бути точковими, а можуть мати довгу або круглу форму. Світильники у вигляді хвилястих ліній або стрічок із градієнтним переходом кольорів створять неповторну романтичну обстановку у цьому приміщенні.

Фото новинок дизайну ванної кімнати 3 кв. м.