3D підлога у ванній – 100 фото незвичайного дизайну та вдалого поєднання

3D підлоги у ванній: ТОП-100 фото ексклюзивних ідей та сучасного дизайну

Облаштування підлоги у ванній кімнаті є дуже важливим процесом, що вимагає достатньої уваги від майстра. Сьогодні досить часто власники квартир віддають перевагу встановленню опалювального контуру під підлогою, а також незвичайним дизайнам.

Однією з дивовижних новинок, що швидко заслужили популярність, є наливна підлога з 3D ефектом.

Основні характеристики 3D підлоги

Перш ніж вибрати подібне покриття, майбутньому власнику слід уважно ознайомитися з усіма плюсами та мінусами. Усі види покриття із тривимірним зображенням виготовляються за методикою наливної підлоги.

Для цієї мети можуть бути використані або епоксидна смола або поліуретан. Обидва матеріали мають підвищену міцність, стійкі до дії будь-яких механічних пошкоджень.

Також до очевидних переваг вибору наливної 3D підлоги у ванній кімнаті відносять:

 • Невибагливість у догляді. Поверхня смоли або поліуретану легко переносить вплив вологи та миючих засобів, навіть із додаванням хімічно агресивних компонентів.
 • Стійкість до перепадів температур, що особливо актуально для ванної кімнати.
 • Відсутність токсичних домішок у матеріалі.Тому покриття з тривимірним візуальним ефектом можна обладнати навіть у квартирі з дітьми.
 • Відсутність стиків та швів є особливою перевагою. Безперервність підлогового покриття перешкоджає проникненню патогенних мікроорганізмів та бруду під матеріал.
 • Підлога з ефектом 3D можна укладати на контур опалення.
 • Після повного застигання підлогове покриття стає вогнестійким, що забезпечує додаткову безпеку власникам квартири або приватного будинку.


Однією з ключових переваг цього рішення є універсальний дизайн, який можна створити за допомогою фарбуючих пігментів у складі смоли, у разі використання друкованого малюнка, рельєфного зображення.

З основними варіаціями та дизайнами можна ознайомитись на сторінках офіційних каталогів від магазинів, де можна купити набори для облаштування 3D підлоги у ванну кімнату.

Види нанесення зображення

Наливні підлоги є багатошаровим міцним покриттям. Для дизайну найважливішим шаром є зображення.

Існує кілька способів нанесення малюнка на поверхню:

 • Однотонна заливка пігментними барвниками.
 • Використання пігментів, що фарбують, з утворенням градієнта тонів.
 • Малюнок або графіті можна нанести своїми руками, використовуючи шаблони або власні художні навички.
 • Досить часто для дизайну ванни з 3D підлогою використовують вінілові пластинки з нанесеним зображенням, сюжетом, декоративним розписом.
 • Мозаїка, барвиста фреска або панно можуть бути зібрані з різних декоративних елементів, які можна побачити на фото 3D підлог у ванній.

Барвисті малюнки на підставі викладаються камінням (річковою та морською галькою), черепашками, сушеним листям, монетами або бусинами.

Дизайн наливної підлоги підбирається індивідуально у кожному конкретному випадку. Крім того, ефект тривимірного зображення може відрізнятися залежно від товщини епоксидної або поліуретанової заливки.

Висота фінішного шару може спотворювати початковий фотодрук або, навпаки, створювати оригінальний декор у приміщенні. Серед недоліків варто відзначити надто високу ціну на 3D підлогу у ванній, а також складність самостійного монтажу.Пошарова будова тривимірної підлоги

Для отримання якісного візуального та практичного ефекту необхідно правильно проводити заливку, а також підготовку основи.

Найбільш оптимальна наливна підлога з 3D зображенням має кілька шарів:

 1. Як основа виступає бетонна стяжка. Цементне заливання дозволяє максимально якісно приховати всі нерівності, дефекти, ями, залишки старого покриття для підлоги. Можна, звичайно, обійтися і без стяжки через високу вартість всього ремонту. Однак, фотодрук або малюнок на вінілі чудово лягає лише на ідеально рівну поверхню.
 2. Другий шар є полімерною грунтовкою. Нанесення ґрунтовки з домішкою полімерів дозволяє захистити підлогу від проникнення вологи, посилює зчеплення основи з подальшим покриттям.
 3. Поверх ґрунтовки наноситься базовий полімерний шар.
 4. Четвертим і одним з найважливіших шарів є покриття, що декорує. Залежно від вибраного способу декору це може бути малюнок, рельєфна вставка, пігментна заливка, банер або наклейка.

Поверх зафіксованого зображення наносять фінішне покриття з епоксидної смоли або поліуретану.При заливці останнього шару важливо дотримуватися чистоти в приміщенні, щоб пил і бруд не осідали на поверхні. Дуже важливо не допустити утворення каламутного покриття.

Набір інструментів та матеріалів

Виконати якісну заливку та формування малюнка вдається далеко не завжди, але цей варіант допустимий при правильному підході. Безпосередньо перед виконанням ремонту необхідно дізнатися, скільки коштує 3D підлога у ванну, скільки потрібно витратного матеріалу, умови заливання того чи іншого складу.

Для самостійних ремонтних робіт знадобиться наступний набір матеріалів:

 1. Полімерна грунтовка.
 2. Покриття для базового полімерного шару.
 3. Змішувач для заливки (поліуретан або епоксидна смола).
 4. Пігменти, що фарбують, елементи декору, фотодрук, вінілові малюнки.
 5. Для приготування фінішної заливки необхідно приготувати ємність та будівельний міксер. Використання професійної техніки дозволяє найбільш якісно замішувати робочий розчин.
 6. Для стяжки потрібні цемент, пісок, будівельний рівень, шпателі.
 7. Для фінішної заливки знадобляться голковий валик, набір шпателів.

Також необхідно подбати про зняття старого покриття. Особливо важкі вади можна видалити за допомогою долота, молотка, перфоратора.
Покроковий монтаж 3D підлоги

Сувора послідовність у проведенні ремонтних робіт забезпечує більш якісне покриття з цікавим дизайном. Підготувавши інструменти та необхідні матеріали, можна розпочинати безпосередньо роботу.

Інструкція покрокової заливки тривимірної підлоги у ванній кімнаті:

 1. Перед початком робіт видаляють усі меблі з приміщення.
 2. За допомогою долота або молотка видаляють залишки старого покриття.
 3. Велике будівельне сміття прибирають руками, а дрібний пил – за допомогою пилососа.
 4. Якщо стяжка та гідроізоляція в нормальному стані, можна залишити це покриття.
 5. У разі непридатного стану, наявності тріщин або ознак вологи на поверхні слід зайнятися стяжкою підлоги. Цементний розчин замішують у пропорціях, що рекомендуються, заливають послідовно, регулярно перевіряючи рівень розташування покриття.
 6. Особливу увагу при бетонній заливці приділяють місцям навколо опалювальних та водопровідних труб, де може залишатися вогкість та дефекти.
 7. Після застигання стяжки на поверхню основи наносять полімерну ґрунтовку. Склад рівномірно розподіляють за площею приміщення, використовуючи широкий шпатель.
 8. Наступним етапом готують полімерну суміш для базового шару. Саме до цього етапу слід поставитися з максимальною увагою.
 9. Смолу розподіляють по поверхні основи, потім рівні шар за допомогою голчастого валика. Видалення бульбашок повітря дозволяє надати наливній підлозі належної міцності.

Деталі декору укладають ще до повного висихання базового полімерного шару.

Щоб на підлозі не залишалося вм’ятин та нерівностей, майстер повинен використовувати спеціальне взуття. Після надійної фіксації декоративного покриття заливають шар фінішний. Його укладання роблять за аналогічною схемою, з використанням голкового валика.

Фото 3D підлоги в інтер’єрі ванної кімнати