Перегородка для ванної (150 фото): види, ідеї дизайну та зонування ванної кімнати

Перегородка для ванної — особливості оформлення, огляд матеріалів, стильні ідеї зонування (150 фото)

Велика ванна кімната або суміщене приміщення обов’язково потребує перегородки. Сучасне виробництво меблів та фурнітури дозволяє вибрати відмінну мобільну ширму, виконану з різних матеріалів.

Крім того, разюче відрізняється дизайн: від найяскравіших до однотонних моделей, з напиленням або з матовою поверхнею. Для зручності мешканців будинку можна використовувати розсувну перегородку у ванній кімнаті або віддати перевагу класичній стаціонарній моделі.

Призначення перегородки у ванній

Існує кілька ситуацій, коли використання перегородки виправдане для власників:

 1. Декоративна функція. У разі приміщення ділять на кілька функціональних зон. Наприклад, один із відсіків призначається для зберігання чистої білизни. Другий відсік може використовуватися для корзини з брудною білизною, рушниками або сушіння вологої білизни після прання. Основну частину кімнати займає зона з ванною або душовою кабінкою.
 2. Друга за частотою ситуація, коли є ванна, поєднана з санвузлом. Особливу проблему цей фактор створює у великій сім’ї, з дітьми чи людьми похилого віку. У таких випадках ванну можна розділити на дві половини. При бажанні можна облаштувати окрему вентиляцію і освітлення для кожної з зон, що вийшли.
 3. Третя ситуація виникає, коли потрібно захистити ванну або душ від решти приміщення. У разі використовують скляні, тканинні, пластикові фіранки чи перегородки. Найчастіше віддають перевагу душовим перегородкам зі скла для ванної кімнати. Ці конструкції можуть мати жорстку або м’яку основу, вигляд розсувних або складних панелей, можуть підвішуватися на поворотній фурнітурі до піддону, на підлозі, кріпитися до стіни.

Ще один цікавий варіант практичного використання перегородки спостерігається в деяких сучасних стилях інтер’єру. У цих випадках ванна знаходиться безпосередньо в спальні.

Для візуального та гігієнічного відділення приміщення для купання від житлової зони набувають перегородки або ширми.

Вимоги до перегородки

Виробництво меблевої продукції не стоїть на одному місці, і вибір готових товарів досить великий.

На які параметри слід звернути увагу при придбанні перегородки для ванної кімнати:

 1. Матеріал виготовлення має особливе значення. Від даного параметра залежить термін служби виробу, його міцність, стійкість до вологи і миючих складів.Сьогодні існує безліч варіантів, з чого можна зробити перегородку у ванну кімнату, у тому числі, власноруч.
 2. Дизайн ширми є дуже важливим критерієм вибору. Сучасні ширми мають різну форму (овал, класичний квадрат або прямокутник, ромб, трикутник).
 3. Особливості практичного догляду за поверхнею перегородки. Залежить цей критерій від матеріалу виробництва. Наприклад, панелі із загартованого скла не варто чистити з використанням щіток та абразивних складів. Подібні засоби можуть залишити на поверхні грубі подряпини та тріщини.
 4. Власникам ванної кімнати необхідно вибрати тип ширми: рухому або стаціонарну модель. Як правило, тканинні перегородки або паперові моделі можна вільно переміщувати в інше місце. Конструкції, виконані з деревини, алюмінію, гіпсу мають досить велику вагу, а тому відносяться до стаціонарних установок. Окремої уваги потребує скляна перегородка, зайві переміщення якої можуть призвести до пошкодження ширми.

Перед придбанням подібних меблів слід уважно оглянути ширму щодо наявності сколів, подряпин, тріщин, дефектів. Також слід уточнити якісний склад виробу, наявність поворотної фурнітури (наприклад, для розсувних та розстібних перегородок).

Переваги дерев’яних перегородок

Однією з найпопулярніших є дерев’яні ширми. Дані конструкції можуть бути виконані як з цільної деревини, так і з панелей ДСП. Відрізняються особливою міцністю та красивим декором.

Як правило, такі перегородки є стаціонарними моделями і використовуються для поділу ванної кімнати на кілька функціональних зон. Однак, за подібними ширмами потрібен ретельніший догляд, а всі поверхні рекомендується попередньо обробити протигрибковим складом.

Переваги скляних перегородок

Другими за частотою використання є перегородки для ванної, виконані із загартованого скла.

Сьогодні на ринку меблів та фурнітури можна знайти моделі з різним дизайном:

 • Абсолютно прозорі та тоновані,
 • Матові та з глянсовою поверхнею,
 • З малюнком або рельєфним візерунком.

Також широко застосовується декоративне напилення.

У практичному догляді за скляними перегородками для ванної є мінімум особливостей: очищати скло від бруду та нальоту слід лише м’якою губкою або ганчіркою, повністю відмовившись від жорстких щіток. Також, незважаючи на достатню міцність, краще уникати сильних ударів по поверхні перегородки.

Перегородка у вигляді стелажа

Часто розділити приміщення на дві зони можна за допомогою стелажу. Стелаж може бути невеликим, або досягати рівня стелі. Перевагою таких меблів є наявність достатніх місць для зберігання.

На полицях розставляють предмети гігієни, рушники, гелі та шампуні. Крім особливої ​​практичності, цей вид перегородки вигідно підкреслює стиль інтер’єру у ванній кімнаті, а також не заважає природному освітленню.

Переваги м’яких ширм

М’які перегородки виготовляються із різних видів текстилю. Головною вимогою до текстилю є вологостійкість.

 • Тканинна шторка може використовуватися для захисту навколишнього простору від води з ванни.
 • Паперові складні ширми на дерев’яному каркасі використовуються для проведення зонування кімнати.
 • На поверхню подібної ширми, як правило, наноситься малюнок, фотодрук, тиснення.

На фото перегородки для ванної можна побачити всі цікаві дизайнерські рішення. Власники ванної кімнати можуть також нанести оригінальний розпис самостійно, використовуючи акрилові фарби та власні художні навички.

Завдяки легкій вазі, але певній стійкості, подібні конструкції досить мобільні (можна переміщати на нове місце або просто посунути).


Фото перегородки для ванної