Перегородка для ванної (150 фото): види, ідеї дизайну та зонування ванної кімнати

Перегородка для ванної — особливості оформлення, огляд матеріалів, стильні ідеї зонування (150 фото)

Велика ванна кімната або суміщене приміщення обов’язково потребує перегородки. Сучасне виробництво меблів та фурнітури дозволяє вибрати відмінну мобільну ширму, виконану з різних матеріалів.

Крім того, разюче відрізняється дизайн: від найяскравіших до однотонних моделей, з напиленням або з матовою поверхнею. Для зручності мешканців будинку можна використовувати розсувну перегородку у ванній кімнаті або віддати перевагу класичній стаціонарній моделі.

Призначення перегородки у ванній

Існує кілька ситуацій, коли використання перегородки виправдане для власників:

  1. Декоративна функція. У разі приміщення ділять на кілька функціональних зон. Наприклад, один із відсіків призначається для зберігання чистої білизни. Другий відсік може використовуватися для корзини з брудною білизною, рушниками або сушіння вологої білизни після прання. Основну частину кімнати займає зона з ванною або душовою кабінкою.
  2. Друга за частотою ситуація, коли є ванна, поєднана з санвузлом. Особливу проблему цей фактор створює у великій сім’ї, з дітьми чи людьми похилого віку. У таких випадках ванну можна розділити на дві половини. При бажанні можна облаштувати окрему вентиляцію і освітлення для кожної з зон, що вийшли.
  3. Третя ситуація виникає, коли потрібно захистити ванну або душ від решти приміщення. У разі використовують скляні, тканинні, пластикові фіранки чи перегородки. Найчастіше віддають перевагу душовим перегородкам зі скла для ванної кімнати. Ці конструкції можуть мати жорстку або м’яку основу, вигляд розсувних або складних панелей, можуть підвішуватися на поворотній фурнітурі до піддону, на підлозі, кріпитися до стіни.

Ще один цікавий варіант практичного використання перегородки спостерігається в деяких сучасних стилях інтер’єру. У цих випадках ванна знаходиться безпосередньо в спальні.

Для візуального та гігієнічного відділення приміщення для купання від житлової зони набувають перегородки або ширми.