Ванна кімната в приватному будинку: 150 фото ідей дизайну. Особливості розміщення та сучасного планування

Ванна в приватному будинку: варіанти розташування + ТОП-150 фото прикладів кращих планувань ванної

Приватні будинки на сьогоднішній день не є рідкістю. Багато хто воліє будівництво свого будинку замість покупки квартири у багатоповерхівці. Це дозволяє створити 2-3 поверхову споруду, яка повністю належатиме сім’ї.

У порівнянні з квартирою, приблизно за однакову вартість приватний будинок матиме значно більшу житлову площу та кількість кімнат. Це чудовий варіант для великих сімей. На фото ванної кімнати видно, що вона фактично нічим не відрізняється від ванної кімнати в квартирі. Використовуються ті самі матеріали та дизайнерські рішення в обох випадках.

Однак багато хто боїться того факту, що матеріали під облицювальною плиткою почнуть гнити. Це пов’язано з тим, що деревина дуже швидко вбирає вологу, через що вона починає руйнуватися. Насправді шанс того, що матеріал під підлогою та стінами прогниватиме вкрай малий. Це можливо лише в тому випадку, якщо в процесі оформлення кімнати було порушено правила технології, через що з’явилися ущелини, тріщини тощо.

Де розмістити ванну

Розглядаючи питання як зробити вдома ванну, потрібно спочатку визначити, де вона буде. Як правило, вибирається дальнє приміщення середнього розміру.

 • Такий вибір обумовлений видаленням звуків та шуму води від житлових приміщень.
 • Зверніть увагу, якщо в будинку 2 або більше поверхів є сенс розробити ванну кімнату для кожного поверху.
 • Це буде значно зручніше, не доведеться спускатися на перший поверх.

Вибираючи далеку кімнату, необхідно врахувати особливості планування приміщення. Ванна може бути суміщеною або роздільною, залежно від переваг.
Рекомендується робити окремі приміщення, так буде зручніше.


З чого розпочати ремонт

Ремонт ванної кімнати в будинку варто почати з обробки матеріалів підлоги, стін та стелі. Деревину потрібно обробити просоченням, склад якої додасть їй стійкість до вологи та захист від шкідників. Таким чином створюється захист від впливу вологи, що випадково потрапила.

Після цього можна починати облицьовувати поверхні. У будь-якому випадку потрібно викладати плитку. Вона допоможе захистити матеріали від попадання вологи, крім того, вона більш надійна та довговічна.

Але варто враховувати, що плитка дуже слизька при попаданні на неї води, тому необхідно подбати про безпеку. З цією метою на підлогу можна покласти гумовий килимок біля ванни. Він допоможе убезпечити себе при виході з душу, на ньому ноги не ковзатимуть.

Ванна або душова

Ванна в приватному будинку дозволяє розмістити всі необхідні елементи меблів, розташувати повноцінну ванну та додаткові шафки. Однак у деяких випадках найбільш оптимальним варіантом буде розташувати душову кабіну.

 • Їх існує безліч, починаючи від класичних душових кабін невеликого розміру, до містких конструкцій з панелей, які можна будь-якої миті розширити або видозмінити, придбавши додаткові панелі.
 • Така конструкція користується великою популярністю у приватних будинках, тому що дозволяє постійно видозмінити зовнішній вигляд ванни, таким чином дизайн ніколи не набридне.
 • Окрім цього, існують моделі, які включають справжню, мініатюрну лазню. Такі конструкції значно дорожчі і складніше встановлюються, але це відмінний варіант для тих, хто любить лазню, але не хоче будувати її на своїй ділянці. У душових кабін лише один недолік, у них не можна повноцінно лягти.
Тому, якщо це відіграє велику роль, рекомендується встановлювати повноцінну ванну з додатковими шторками.

Таким чином можна спорудити ванну закритого типу, щоб вода не бризкала на підлогу, меблі та стіни. Варто зауважити, що з великою зручністю ванна займає майже вдвічі більше місця.

Дизайн кімнати

Дизайн ванної кімнати має бути таким, щоб колірна гама не напружувала зір, і при цьому сприяла розслабленню.

 • Класичними відтінками виступають пастельні тони, кремові.
 • Також використовуються бірюзові, смарагдові.
 • Значно менш поширений білий колір, тому що він створює відчуття стерильності, що не дає встановити потрібну у ванні атмосферу.
 • Великою популярністю користується поєднання кольорів сірого з білим.
 • Завдяки цьому тандему ванна виходить нейтральною, у ній приємно перебувати, при цьому вона досить світла і не тисне на очі яскравим білим відтінком.

Сірий колір цієї комбінації необов’язково повинен мати рівноправну частку або займати більшу частину дизайну.Він цілком може бути представлений у вигляді малюнка на меблях або кахельній плитці, обробці, також він може бути виражений у предметах декору.

Відтінки сірого можуть бути фактичними будь-якими, від дуже світлих до найтемніших, це не відіграє особливої ​​ролі. Важливою особливістю є те, щоб підлога була обов’язково світла. На ньому краще видно воду, що допоможе не послизнутися випадково, наступивши в неї.
Облаштування комунікацій

Вибір відповідного приміщення та його дизайну не найсерйозніше завдання, яке стоїть перед господарем при оформленні ванної кімнати. Варто враховувати, що на трубах із холодною водою постійно накопичується конденсат, а він дуже згубно впливає на дерев’яні будинки.

Через нього може з’явитися вогкість усередині стін та під підлогою, таким чином сприяючи руйнуванню матеріалу.

 • Щоб цього не допустити, потрібно захистити матеріали вдома.
 • Це можна зробити за допомогою пластикових труб.
 • Уся справа в тому, що вони мають низьку теплопровідність, що не дозволяє з’являтися конденсату.

Оформляючи ванну в панельному будинку, також варто розміщувати комунікації таким чином, щоб труби не стикалися зі стінками будинку.

Це допоможе краще убезпечити матеріал від гниття через вогкість. Для надійності труби рекомендується жорстко фіксувати за допомогою хомутів із гумовою поверхнею. Це дозволить встановити певне положення комунікаційної мережі, і воно не зміниться через вплив вологи з часом.

Фото дизайну ванної кімнати в приватному будинку