Буржуйка своїми руками: покрокова інструкція з кресленнями та схемами, як зробити найефективнішу піч з металу та цегли.

Буржуйка своїми руками: варіанти виготовлення ефективної печі тривалого горіння для дому, дачі та гаража, 100 фото

Для допоміжних приміщень, сараїв, будівель та гаражів, куди немає можливості провести якісне опалення, можна зробити саморобну буржуйку. Пекти подібного типу дозволяє швидко прогріти кімнату невеликих розмірів.

Тривалість утримання тепла в приміщенні залежить від товщини заліза, що використовується, і від конструкції опалювальної установки.

Переваги та недоліки печі-буржуйки

Для підсобних приміщень, сторожок та інших нежитлових будівель буржуйка незамінна.

Подібна конструкція має як переваги, так і певні недоліки:

  1. Серед безперечних переваг варто відзначити універсальність застосування печі подібного типу. Для опалення приміщення може використовуватися практично будь-який вид палива: дрова, тріска, вугілля, брикети, тирса, торф.
  2. Будь-яка буржуйка має досить простий пристрій, що дозволяє зробити піч своїми руками.
  3. Для самостійної роботи можуть використовуватись різні підручні матеріали. Зовсім не обов’язково купувати нове листове залізо. Універсальну буржуйку можна виготовити зі старого балона, металевої бочки, корпусу пральної машинки та багатьох інших предметів у побуті.
  4. Як правило, всі саморобні печі мають компактні розміри і невелику вагу, що дозволяє переміщувати конструкцію на дачу або сад, або, наприклад, брати її з собою в похід.
  5. Для подібної мобільної установки не потрібна попередня підготовка фундаменту або будівництво димоходу, що суттєво полегшує завдання майстру.Серед недоліків слід відзначити відсутність якісного зольника, що супроводжується періодичним випаданням тліючого вугілля з топки.

З цієї причини, власникові завжди необхідно дотримуватися суворих правил безпеки при використанні печі. Крім того, робота саморобних печей супроводжується великою витратою палива.