Синя ванна кімната: правила дизайну ванної блакитними відтінками (140 фото)

Блакитна ванна кімната: 140 фото ідей використання блакитного кольору та поєднання відтінків в інтер’єрі

Сучасність та стильність санвузла безпосередньо пов’язана з вибором оздоблювальних матеріалів. Особливо це помітно при вирішенні додати до інтер’єру певну колірну палітру. Оформляючи ванну в блакитному кольорі, ви дотримуєтеся класичного спрямування, абсолютно нічим не ризикуючи.

Головне – правильний підбір у поєднаннях оздоблювального матеріалу з основною гамою кольорів. Тільки в цьому випадку вийде атмосфера свіжості та приємних асоціацій. Варто звернути увагу на найцікавіші фото блакитної ванни, щоб зайнятися власною реалізацією варіанта, що сподобався.

Для деяких така синя палітра може здаватися холодною. Але це перше відчуття. Насправді, спектр, з якого можна вибирати, досить широкий. Теплоту у будь-якому разі принесуть у простір відтінки близькі до бірюзового кольору.

При виборі їх для оформлення інтер’єру ванни в блакитних тонах, не варто дотримуватися загальних правил. Якщо, наприклад, у вітальню або спальну кімнату тони залежать від того, наскільки добре освітлені природним кольором, то для ванної цей спосіб неприйнятний. Краще просто правильно підібрати освітлювальний прилад.

Сучасні тренди базуються на тонах зі складними поєднаннями без чистого кольору:

 • Брудний глиняний тон з легкою запиленістю;
 • Сірувато-блакитний відтінок;
 • Змішування блакитної палітри з фіолетовим або кульбабовим.

Але це необов’язково реалізовувати на практиці. Можна скористатися більш життєстверджуючими відтінками, віддавши перевагу стилістичному напрямку та правильно підібравши відповідні матеріали.

Блакитна відтінкова гама – вибір матеріалів

Блакитна плитка для ванної вважається по праву найпоширенішою. Тільки багатьом не хочеться обробляти її приміщення рівномірно. Сучасні віяння ґрунтуються на підборі мінімум двох різних матеріалів.

Наприклад:

 • Плитка настінна;
 • Керамічний граніт.

Красиві принти в жодному разі не зіпсують загальну картину.

Навпаки подібне оздоблення виглядає надзвичайно красиво і естетично. Ручна робота з візерунковим геометричним або квітковим орнаментом чудово впишеться в інтер’єр.Сучасне виконання обробки, що нагадує азулежу Португалії або гжель, ефектно підкреслить дизайн.

На піку актуальності зараз поєднання плиткового матеріалу із водостійкою фарбою. Так що обмежитися виключно плиткою немає особливої ​​потреби. Нею можна виділити акцентну зону чи навіть цілу стіну.

Кілька сміливішим рішенням будуть шпалери. Тільки вони підходять переважно для просторого приміщення на вході або біля раковини. Прикрасивши його певним візерунком, принтом або цілою картиною можна отримати оригінальне оформлення.

Поєднання плюс фактурність

У дизайні для блакитної ванни можна використати один із наведених нижче варіантів.

Білосніжна палітра є найприйнятнішою та явно безпрограшною.

 • Це свіжість плюс чистота. Кожен із кольорів може вибиратися як основний або стати чудовим доповненням.
 • Дотримуючись деяких встановлених професійними фахівцями пропорцій (60 на 30 на 10 – інша фактура, колір), можна завжди досягти бажаного результату.
 • Причому білий тон може бути замінений на беж або сірий;

Монохромність відрізняється більш складною палітрою.

 • Тобто надається перевага застосуванню всієї гами синіх відтінків.
 • У цьому випадку непросте оформлення.
 • Якщо завдання здається нездійсненним, то спростити його завжди допоможе будь-який відтінок білого, бежевого, сірого;

Найрідкіший варіант – з насиченими тонами. У цьому випадку рекомендується застосувати фарби синього, які більш соковиті та яскраві.


Застосування металу, каменю та дерева

Металеві елементи вважаються найпопулярнішими. Зазвичай вибирають з теплішого – латуні, або холоднішого мідного матеріалу. Перший варіант чудово вписується в неокласику та сучасну стилістику. Простір набуває рис теплоти та м’якості. Нікель приносить ефект свіжості та прохолоди.

Дещо пом’якшити дизайн при оформленні її в тональності «блакитний плюс білий» допоможуть світлі або темні дерев’яні фрагменти. Особливо це стосується здійснення морської тематики. Не менш цікавим матеріалом вважають ротанг.Відчуття тропіків створять корзиночки, сумочки для зберігання білизни або горщики.

Давно стало класикою застосування при оформленні керамічного граніту у поєднанні з мармуровим ефектом. Натуральність тону чорного, сірого або білого лише додають йому чарівності. Два останні дають чудове поєднання зі світлою палітрою блакитного.

Предмети меблів відповідного тону

Оформляючи світлий санвузол, можна повністю зупинитися на блакитних меблях для ванної. Відмінним варіантом з давніх-давен і по сьогодні вважається застосування тонів небесно-блакитної палітри меблевих комплектів.

 • У стандартний набір входять тумбочка під раковину з пеналом та туалетним столиком.
 • Оздоблення стін у білих відтінках гармонійно підкреслиться такими предметами гарнітура.
 • Приміщення виглядатиме ніжним та вишукано стильним.
 • У багатьох випадках хочеться дещо розбавити «прохолоду», тоді рекомендується додати акцентні деталі жовтого або помаранчевого кольору.

Сучасний ринок пропонує безліч варіантів від приємних класичних мотивів до екстравагантних, де панує достаток відтінків індиго.

Вони найчастіше викликають асоціацію з морською гладдю або небесним блакитом. Така палітра діє завжди заспокійливо, допомагаючи розслабитись, веде до умиротворення.

Наповнюючи простір відчуттям безкрайнього простору, психологічно знімає напругу, що накопичилася. Для ванної кімнати це основна якість. Те саме означає така палітра у філософії фен-шуй. Психологи завжди рекомендують вибирати саме такий колір для оформлення інтер’єру.

Фото ванної кімнати в блакитних тонах