Світлі шпалери: свіжі ідеї та модні тенденції гарних поєднань шпалер у сучасному інтерєрі різних кімнат (150 фото-новинок)

Світлі шпалери: особливості використання шпалер у дизайні інтер’єру з великим малюнком, візерунками, комбінування кольору та стилю

При оформленні стін та стелі найбільш затребуваним матеріалом є шпалери. А якщо говорити про їхню колірну палітру, то світлі покриття нині особливо актуальні. Чому?

Світлі шпалери розширюють приміщення

Якщо квартира (а може офіс) маленької площі, то це можна підкоригувати за допомогою кольору: вибрати для дизайну інтер’єру світлі тони з колірної гами. Адже світле приміщення візуально здається більшим.

Це ж колірне рішення допоможе «наповнити світлом» ті кімнати, які виходять на північ.

Світлі шпалери, якими обклеюють і стелю, і стіни, здатні ефективно впоратися з цими завданнями.

Допомагають відтворити стиль

Багато популярних стилів інтер’єру до базових кольорів відносять білий і ряд світлих тонів інших фарб. Тому, обравши для дизайну шпалери світлих відтінків, можна відтворити у своєму будинку інтер’єр одного із сучасних стилів.

Світлі шпалери для затишного інтер’єру

Найсвітліший – білий – колір символізує чистоту, сприяє створенню атмосфери безтурботності. Інші світлі тони аналогічно впливають на антураж. Приміщення сприймається свіжим, наповненим повітрям, елегантним та затишним.

Палітра світлих відтінків для шпалер

Які ж тони шпалер, які найчастіше використовуються в інтер’єрі, відносять до світлої палітри?

 • Дуже актуальні оливковий у поєднанні із золотистим кольором, м’ятні, світло-салатові та блідо-лілові тони.
 • Класика – благородний колір слонової кістки, світлий беж, а також кипенно-білий, що є чудовим фоном для яскравих меблів.
 • Світло-бузкові та блідо-блакитні відтінки додадуть приміщенню легкості: ними чудово обробляти стіни в дитячій кімнаті та спальні.
 • Світлий рожево-персиковий тон на стінах кухні сприятиме приємному апетиту та душевному чаванню.
 • Ніжний фісташковий колір нагадає про єднання з природою. А пастельно-жовті шпалери наповнять приміщення теплом.


У всіх випадках для малогабариток і кімнат, що виходять на північ, бажані теплі відтінки: так можна уникнути некомфортних відчуттів. Якщо ж кімнати великі або «південні», то непогано вибрати, навпаки, холодні відтінки.

За допомогою шпалер світлої палітри можна, як уже згадувалося вище, відтворити той чи інший стиль інтер’єру. Наприклад, скандинавський, класичний стилі, стиль прованс та інші.Світлі шпалери для скандинавського стилю

Цей стиль інтер’єру, що нині особливо популярний, відрізняється малим набором основних кольорів. Їх можна порахувати на пальцях руки: білий – лідируючий, а також чорний (контрастний), сірий та колір дерева.

У Скандинавії стіни обробляють природними матеріалами або просто фарбують у білий колір. Однак варіанти стилю «сканді» допускають застосування шпалер для стін та доповнення відтінків. І це яскрава ілюстрація відмінного оформлення кімнат світлими шпалерами.

Найчастіше, облаштовуючи приміщення в скандинавському стилі, зупиняються на виборі таких тонів:

 • Білий,
 • Молочний,
 • Світлий беж,
 • Айворі,
 • Вибілений сірий,
 • Перламутровий,
 • Пудровий рожевий,
 • Оливковий.

Такі кольори гармонійні, наприклад, у таких поєднаннях.

Білий або молочний колір на стінах, стелі та в меблів – це класика «сканді».

До сірих димчастих стін підходять білі меблі та дерев’яна підлога.

Шпалери оливкового забарвлення гармонійно поєднуються з меблями білого дерева.

Добре виглядатиме спальня з пудрово-рожевими, світло-бежевими шпалерами на стінах, білою стелею та такого ж кольору ліжком.

Прекрасно вписуються в інтер’єр світлі фактурні шпалери, покриття з мінімалістичними малюнками. Іноді для вітальні розглядають варіант використання рідких шпалер.Частково в оформленні стін застосовують і світлі фотошпалери (наприклад, із графічними візерунками, зображеннями оленів, імітацією кори дерева).

Світлі шпалери для класичного стилю

Прекрасно підійдуть світлі покриття для стін при оформленні, наприклад, вітальні в класичному стилі. На такому фоні чудово виглядають натуральні дерев’яні меблі, дзеркала в рамах із позолотою, розкішні штори, фарфорові статуетки.

Світлі шпалери для стилю прованс

У оздобленні стилю французької глибинки переважають природні матеріали. Але також застосовні для стін та шпалери. Причому лише пастельні тони. У пошані, наприклад, лавандові фарби.

 • Дуже популярні також світлі шпалери з квітковим мотивом та смугасті покриття.
 • Їх наклеюють як окремо, так і комбінують між собою.
 • «Квіткові» шпалери хороші і у поєднанні з однотонними покриттями.
 • Знаходять також шпалери світлої палітри в клітинку.

Світлі шпалери хороші і в інших стилях інтер’єру: наприклад, у сільському стилі кантрі або в одному з колірних напрямків модерну (де у пріоритеті матові «забілені» покриття пастельних відтінків).

Світлі шпалери на стелі

Достатньо популярне рішення оформлення стелі – обклеїти його шпалерами.Це обумовлюється і демократичними цінами на даний вид матеріалу, і великою різноманітністю його видів:

 • Паперові,
 • Вінілові,
 • Флізелінові,
 • Текстильні,
 • Склошпалери,
 • Рідкі,
 • Фотошпалери.

Завдяки такій великій кількості можна не тільки вибрати «правильний» матеріал для будь-якої кімнати (наприклад, вологонепроникні вінілові для кухні), але й оформити стелю на різний смак (скажімо, зробити «блакитне небо над головою» за допомогою фотошпалер).

>

Щодо колірної гами, то верх кімнати оформляють, як правило, у світлих тонах: щоб уникнути «давлячого» відчуття (особливо, якщо приміщення маленьке).

Білі шпалери на стелю – універсальний варіант для безлічі стильових рішень. Вони ніби додають повітря приміщенню і роблять його вищим. Вважається, що чудово комбінується біла стеля з бежевими стінами, темною дерев’яною підлогою та меблями сірого кольору.

Світлі шпалери на стелі та стінах чудово поєднуються з темними фарбами підлоги, плінтусів, а також дверей.

Світлі ніжні тони стелі та стін гармонійно виглядають з такими самими дверима, меблями та дерев’яною підлогою.

Світлі шпалери – це не нудно

Неправильно думати, що світлі тони роблять «порожнім» чи нудним приміщення. Різноманітність сучасних матеріалів здатне, навпаки, надати такому житлу дуже привабливого вигляду. Потрібно тільки намагатися гармонійно вписувати їх в інтер’єр.


Так, оригінальним буде застосування світлих шпалер із малюнками, орнаментом. У цьому випадку треба «тримати в умі» такі закономірності.

 1. Великі візерунки зорово скорочують розмір кімнати, тому вони підходять для великих приміщень.
 2. Смужки горизонтального плану роблять кімнату ширшою, а вертикального – вище.
 3. Ажурні зображення на стінах чудово поєднуються зі смужками в декорі (наприклад, зі смугастими подушками).

Крім того, успішно оформити приміщення можна за допомогою «гри» з фактурами. Адже шпалери сьогодні представлені в цьому відношенні дуже різноманітно: гладкі, шорсткі, блискучі, матові, глянсові та інші.

Однак, використовуючи, скажімо шорсткі поверхні, необхідно пам’ятати, що на них фарби обов’язково виглядатимуть яскравіше, ніж на гладкому полотні. І, навпаки, на гладких шпалерах кольори виглядають світліше. Глянцеві покриття можуть виглядати по-різному: все залежить від освітлення.

І, звичайно, не можна забувати про дизайн за допомогою аксесуарів, а саме про комбінацію кольорів. У будинку, де використані блакитні шпалери, яскраві червоні деталі будуть виглядати абсолютно інакше, ніж у поєднанні зі шпалерами кольору світлий беж.

Фото світлих шпалер у сучасному інтер’єрі