Стиль Кантрі в інтерєрі: фото та опис сільського стилю з ідеями щодо оформлення квартири, приватного або заміського будинку

Стиль Кантрі в інтер’єрі: опис стилю та фото-приклади сільського колориту у міській квартирі або заміському будинку

Стиль кантрі в одязі спочатку виникла в Америці. Це був стиль ковбоїв: простий, грубуватий та практичний. Однойменний напрям в оформленні інтер’єрів зародилося в Англії в середині 20 століття, наприкінці 70-х закріпилося в Америці і тільки на початку 21 століття стало модним в Росії.

А оскільки кожна країна має свої національні особливості, характер і колорит, то й стиль кантрі – свій, особливий.

Особливості стилю Кантрі

Саме слово country у перекладі з англійської має кілька значень: країна, батьківщина, село, провінція. Це стиль наших бабусь, забутий та відроджений знову; це прагнення міського жителя до неспішного життя на селі та створення затишного мирка в квартирі, що дозволяє відпочити від галасливого та метушливого життя міста.

Будинок або дачу можна повністю оформити в кантрі-стилі, що органічно виглядатиме і навіть зливатиметься якоюсь мірою з навколишнім ландшафтом.

 • Дизайнери в основному рекомендують цей напрямок для передпокою, вітальні, кухні та спальні.
 • У ванній кімнаті через наявність комунікацій та побутової техніки не завжди виходить строго витримати стиль.
 • Не прийнятний він і для дитячої кімнати – підростаюче покоління прагне динамізму, модних новинок та гаджетів.


Та й сучасний кабінет не мислимо без стаціонарного комп’ютера та іншої оргтехніки. Ці рекомендації можна застосовувати і для оформлення квартири.

Характерні риси стилю Кантрі

Основними рисами стилю є:

 • Натуральні матеріали обробки (або їх якісна імітація);
 • Природні кольори та відтінки;
 • Матові поверхні (глянець, блиск, блиск заборонені);
 • Дихання старовини;
 • Меблі з дерева;
 • Ковані вироби;
 • Текстиль;
 • Багато декоративних елементів.


Стеля, стіни, підлога задають основу

Стеля краще побілити білою фарбою. Але в якихось випадках він може бути, як і стіни, дерев’яним. Часто на стелі оформлюють дерев’яні балки та перекриття.

Стіни покривають фарбою світлих відтінків або обклеюють шпалери, однотонні або з малюнком (дрібна квіточка, вертикальні смуги).

Обов’язковий атрибут вітальні – камін: справжній для дому та електричний в умовах квартири.

Переважні матеріали для підлоги: дошка, плитка, паркет. У квартирі можна використати якісний ламінат «під дерево».

Колірна гама: спокій + контраст

Для інтер’єру в стилі кантрі краще вибирати спокійні природні відтінки, уникаючи яскравих, кричучих та похмурих тонів. Рекомендується використовувати не більше 3 основних кольорів. Це такі тріади: кремовий, бежевий та пісочний; блакитний, бузковий та сірий; оливковий, м’ятний та салатовий; теракотовий, жовтий та теплий бежевий.З основними спокійними відтінками може контрастувати темні меблі або її оббивка, стельові балки та підлога, текстиль яскравіших відтінків.

Меблі з нальотом старовини

Дивани, крісла, столи та стільці повинні бути дерев’яними, що створюють відчуття давнього використання. Потертості навіть роблять штучно. Добре виглядають меблі з кованими елементами. Вписуються в обстановку плетені крісла та столики.

 • Кантрі-стиль має на увазі багато меблів у вітальні при збереженні ефекту достатнього простору.
 • Місця на диванах та пуфиках, за великим столом має вистачити на всіх – і на рідних, і на гостей.

Побутова техніка не повинна привертати до себе уваги.
Увага освітлення

Світло має бути теплим і затишним. Головним джерелом є красива дерев’яна або кована люстра, а додатковими – бра на стінах, торшери, світильники на тумбочках в спальні. Особливо цінні світильники, що імітують запалені свічки.

Текстиль – найголовніший атрибут

Текстилю в кімнаті має бути багато: оббивка меблів, скатертини, фіранки, подушки. Занавіски мають бути простими: без рюшів, ламбрекенів, але з підхватами з тканини, мотузки чи мішковини.

 • Добре, якщо обрана яскрава клітинка для фіранок зустрінеться ще в оббивці, подушках та серветках.
 • Тюль або вуаль нехай будуть повітряні та легкі, наче розвиваються від подиху літнього вітру.
 • Текстильний декор повинен привертати увагу, радувати, розважати.

Перевага надається килимам з довгим ворсом або з візерунками, орнаментом, тканинним сільським половичкам.

Любов до елементів декору

Керамічний посуд, фарфор, глиняні горщики з кімнатними квітами, картини, гербарій у рамках під склом, старі фото, свічники на камінній полиці, численні подушки на диванах та кріслах – любителям збирати гарні речі є де розвернутися.

Кантрі-стиль немов відродив хенд мейд: пошиті подушки та клаптеві покривала, в’язані ажурні серветки, кухонні прихватки та вишиті рушники, кошики з лози – вітається все рукотворне!

Американське кантрі

Прагматичність, грубість, масивність – основні постулати американського кантрі.

Стельові перекриття, важкі меблі зі шкіряною оббивкою, камін із грубого, фактурного каменю, звірячі шкури, зброя на стінах. Застосовуються відтінки білого, бежевого, сірого, чорного та деревного кольору.

Англійське кантрі

Простота, ґрунтовність плюс англійська елегантність.

Стіни можуть мати різне виконання: камінь, дерево. Меблі якісні, добротні. Використовуються відтінки коричневого кольору, теракота, рожевий, зелений, сірий. Типова риса – червоно-біла клітина текстилю, пледи у стилі пэчворк. Стіни прикрашаються світильниками та картинами.

Французький прованс

Романтика, мрії про тихе сільське життя, легку безтурботність і витонченість.

 • Все це досягається використанням колірної гами спокійних та ніжних, обов’язково світлих відтінків: блакитного, рожевого, бузкового, оливкового, зеленого, молочного, бежевого.
 • Стіни та стеля світлі. З меблів – скрині, комоди, етажерки, витончені ліжка з кованим узголів’ям, плетені меблі, шафи з відкритими полицями для посуду та різьбленими фасадами.

У текстилі – квіткові принти та візерунки. Велика кількість ваз із букетами живих та засушених квітів, на стінах – декоративні тарілки, картини та гобелени.

Середземноморське кантрі

Атмосфера морського узбережжя, мрій та теплих зустрічей.

Якщо у французького провансу прибрати всі нюанси декору, додавши більше білого, пісочного, блакитного і навіть синього, а підлогу та стельові перекриття зробити коричневими…

Придбати меблі зі світлою оббивкою, розвести кімнатні рослини у діжках, виставити на показ металевий посуд на кухні та розвісити пучки ароматних трав – ось воно, середземноморське кантрі!

Колорит російської хати

Повернення до витоків, природи та душевних чаювання у самовару.

Стіни з круглої колоди або дощок, дерев’яні підлоги та меблі (великі столи, лави, комоди). Камін або грубка обов’язкові, як і дрова в дровниці поруч.

Мережи, скатертини, подушки, фарфоровий посуд, квітуча герань і фікуси, самовар, мисливські трофеї, половички надають неповторний колорит російського сільського побуту.

Фото інтер’єру в стилі кантрі