Стиль Лофт в інтерєрі: ТОП-150 фото найкращих прикладів дизайну кімнат. Детальний опис, що це і як зробити у себе вдома

Стиль Лофт в інтер’єрі (фото): характерні риси та принципи стилю. Все від А до Я про вибір оздоблення, меблів, квітів та декору

Якщо комусь стиль лофт в інтер’єрі здасться надто похмурим і специфічним, створиться думка, що він зовсім не підійде для спальні чи дитячої, це думка помилкова.

Цей порівняно молодий стиль можна використовувати буквально в будь-якому приміщенні, якщо правильно розставити акценти.

Як з’явився лофт

Слово «лофт» у перекладі з англійської означає «горище». Сам стиль виник в середині ХХ століття в Америці. Після великої кризи багато промислових підприємств закрилися. Цехи та ангари стали пристосовувати під житлові приміщення.

 • Спочатку це було житло для малозабезпечених, яким не було на що ремонтувати своє нове житло.
 • Так вони й мешкали серед цегляних стін та голих труб.
 • Зате приміщення було просторим, з високими стелями, вікнами на підлогу.
 • Згодом його оцінили і заможніші громадяни.

Самі приміщення стали більш пристосованими для побуту, але брутальність залишилася і стала родзинкою стилю.

Особливості лофта

Найбільш підходящим для стилю лофт буде дуже просторе приміщення у кілька десятків квадратних метрів. По суті, це квартира-студія, де немає зайвих перегородок. Хіба що санвузол облаштовується в окремому боксі.

 • Відсутність стін та великі панорамні вікна дають приміщенню багато природного світла. Цьому сприяють високі стелі.
 • Оздоблення підлоги – незабарвлені дошки, але з високоякісної деревини. Вони дуже добре оброблені, і ходити по них комфортно та безпечно.
 • До декоративних елементів у стилі лофт використовуються стельові балки, відкриті комунікаційні труби, проводка в ретро стилі, вентиляційні труби, цегляна кладка – все те, що спостерігається в цехах та ангарах.
 • Вікна не зачинені фіранками. Максимум, що може використовуватися для укриття від сторонніх очей, – це рулонна штора, що опускається на ніч.

З меблями все просто. Вона може бути зібрана з різних стилів, головна вимога до неї – максимум функціональності.

Декор у стилі лофт

Друга назва стилю – індустріальний. Саме таке визначення підходить для характерних стилю лофт декоративних елементів: індустріальна люстра, індустріальні вікна тощо. Навіть картини на стінах незвичайні. Вони написані не на полотні, а просто на дошках.

 • Лофт – це багато металу. Це і відкриті труби, і латунні гачки, і бра, стилізовані під вуличні ліхтарі, шестерні.
 • Люстра являє собою відкриті лампи, неприкриті дроти і той самий метал.
 • А торшер – це металева тринога з брутальним абажуром.

В якості декору стін можуть виступати своєрідні панно: на дерев’яній основі викладено візерунок із дроту або вузьких бляшаних смуг.

Щоб знайти цікаві предмети, які послужать декором, можна поритися у гаражі чи горищі. Підійде старий велосипед, який перед тим, як занести до квартири, доведеться пофарбувати.

Бабусин скриня з кованими куточками і потужною засувом також може знайти своє місце в інтер’єрі. Старими автомобільними номерами або їх імітацією можна прикрашати ящики комода.

Журнальний столик можна спорудити з піддону, встановивши його не на ніжки, а на колеса. Вийде щось на зразок візка. У будь-якому іншому інтер’єрі такі прилади, як вентилятор, прийнято забирати в шафу, якщо ним не користуються. У стилі лофт доречно залишити його на чільному місці.Оздоблення в стилі Лофт

Для обробки приміщення у стилі лофт не доведеться вигадувати чогось надприродного. Адже цех або горище не потребують дорогих шпалер та дубового паркету.

Пол можна залишити без покриття. Просто бетонне стягування, і більше нічого.

 • Щоправда, холодний бетон у спальні чи ванній навряд чи додасть комфорту.
 • Тому під стяжкою проводять систему обігріву підлоги.
 • Використовується для обробки підлоги та натуральної дерев’яної дошки.
 • Важливо, щоб текстура дерева була яскраво виражена, тому дошку можна покрити лише прозорим лаком, краще матовим.
 • Ще один популярний матеріал для оздоблення підлоги у стилі лофт – це натуральний камінь.

Стіни можна залишити в чорновому вигляді, тобто необштукатуреними.

 • Цегляна кладка або її якісна імітація – одна з характерних рис стилю.
 • Якщо стіна бетонна, можна побілити його, пофарбувати із збереженням фактури або покрити лаком.
 • Частину стіни обшивають фанерою або металевим листом. В останньому випадку на увазі залишаються заклепки.

 • В якості декору використовують панно з дощок від палет або ящиків. Родзинкою вважається збережене маркування, завдане способом випалювання.

Стеля просто білить або фарбує. З усіх елементів декору використовують лише балки чи трубопроводи. Електропроводка може бути нічим не прикрита. Але не варто думати, що це небезпечно. Адже її ізолюють сучасними надійними способами.

Лофт у різних приміщеннях

Потрібно добре постаратися, щоб впровадити ідеї стилю в те чи інше приміщення. Насамперед доведеться позбутися зайвих перегородок, щоб вони не сковували простір. Якщо це неможливо, можна розширити дверні та віконні отвори.

При облаштуванні кухні застосовують ідеї мінімалізму. Не потрібно виставляти посуд, побутову техніку та інші предмети побуту.Привертати увагу мають саме елементи лофт: масивна витяжка над плитою, нікельовані водопровідні труби, металеві ніжки меблів, стільці, сплетені з металевих прутів та інші.

 • Гостина – найпростіше та освітлене приміщення у квартирі. Тут будуть доречні панорамні вікна.
 • Обставити кімнату можна масивними меблями, відкритими металевими стелажами для книг. Але при цьому не може бути про захаращення простору.
 • По можливості речі повинні бути прибрані до шаф, диванів, відокремлених від основного простору комори. Адже місця для цього достатньо.

При облаштуванні ванної кімнати в стилі лофт керуються тими ж принципами, що і для інших функціональних зон. Сучасна сантехніка, відкриті комунікації, скляні полиці та перегородка душової кабіни, плитка на стіні під неприкриту цеглу, стильні лампи – все це допоможе втілити задуману ідею. Бажано, щоб у ванній було вікно.

 • Навіть дитячу можна облаштувати у стилі лофт. Звичайно, не для дівчинки і не для маленької дитини.
 • Цей стиль більше підійде підлітку. Нейтральні кольори обробки можна обіграти, повісивши яскраві постери.
 • Від строгого мінімалізму теж можна відмовитися на користь підвісного крісла або крісла-мішка, декору на полицях стелажів у вигляді дрібничок, милих серцю дитини.

Кабінет саме приміщення, де немає місця зайвим деталям. Ніщо не має відволікати від роботи його господаря. Меблі повинні бути зручними. Доречні будуть відкриті металеві стелажі для папок із документами, масивний стіл.

Настільна лампа може стати центральним елементом кабінету у стилі лофт, якщо правильно підібрати її. Це металевий світильник з декількома поворотними механізмами та холодним світлом.

Стиль лофт дозволяє втілювати різноманітні творчі ідеї. Багато предметів можна зробити своїми руками буквально з усього, що знайдеться у сараї або навіть на звалищі. Тому молодим, креативним, сміливим та енергійним людям він так припав до душі.

Фото стилю Лофт в інтер’єрі