Класичний стиль в інтерєрі: 115 фото новинок та найкращих ідей з описом модних трендів, та тенденцій в оформленні інтерєру

Класичний стиль в інтер’єрі (фото): прості секрети ідеального оформлення квартири або приватного, заміського будинку

Мода не є постійною. Це стосується і тенденцій в одязі, і в інтер’єрі, і в музиці, і навіть у художній літературі.

Але так само як існують літературні твори, що сформували епоху в розвитку культури і мистецтва, так і існує класичний стиль в інтер’єрі, який залишається затребуваним навіть у наш час, хоча бере свій початок у XVI столітті.

Цей стиль зародився в країнах Європи, коли була можливість будувати палаци та обставляти їх розкішними меблями, використовувати найдорожчі матеріали: оксамит, золото, срібло, мармур, шовк, а також не обмежувати розміри споруди.

Класичний стиль поєднує в собі деталі бароко, рококо, класицизму та ампіру та характеризується елегантністю, строгістю, комфортабельністю. Вибравши цей спосіб оформлення приміщень, неможливо про це пошкодувати, оскільки кімнати в класичному стилі виглядатимуть багато, затишно, при цьому дотримуючись загальноприйнятих канонів.

Антикваріат як елемент декору

Одним із найвдаліших рішень для оформлення кімнати буде використання антикваріату у декорі. Для цього можна звернутися до фахівців або ж подивитися в речах, які лежать вже давно і покрилися шаром пилу.

Можливо, серед них буде те, що потрібно. Добре підійдуть картини, дзеркала зі старовинними рамами, свічники, вази та інше.


Колірна гама

Традиційно використовуються пастельні світлі тони. Приглушені відтінки дозволяють розставити правильні акценти за допомогою відповідних благородних насичених кольорів: оливкового, коричневого, темно-синього та інших. Варто дотримуватись єдиної колірної гами.

Поради з оформлення приміщення

Пол. Найпоширеніший варіант – це паркет з красивим, але простим елегантним візерунком. Як декор можна використовувати килим із шерсті або шовку.

Стіни. Шпалери повинні бути світлі, з ненав’язливим орнаментом або пофарбовані в однотонний приглушений колір. Можливе використання вагонки на нижній частині стіни або деталі з каменю.

Стеля. У великій квартирі химерно, але чарівною буде дивитися ліпнина.Якщо ж такої можливості немає, можна скористатися гіпсовими карнизами.

Для оформлення самої стелі існує два варіанти в класичному стилі: білий без візерунків або розписний, як у дивних палацах. Другий варіант підходить лише для великих помешкань.

Координаційний центр: чому це важливо

Прийом, який активно використовують професійні дизайнери, при оформленні приміщень у класичному стилі — це наявність координаційного центру в кожній кімнаті.

Що це? Це головний акцент в інтер’єрі, на сленгу “серце” кімнати. Зазвичай це найбільший предмет меблів, наприклад, обідній стіл у їдальні, диван у вітальні або ліжко в спальні.

Виходячи з нього формується решта композиції кімнати: підбираються меблі, елементи декору та інше. Тому варто вміти правильно ставити акцент у приміщенні.

Відмінності сучасного класичного стилю

Є кілька дуже значних відмінностей цих двох підстилів, які обумовлені великою різницею в часі, адже основні засади класичного стилю формувалися аж до XVIII століття.

  • По-перше, у палацах раніше використовувалася велика кількість позолочених або золотих елементів, що в сучасній реальності стало скрутним.
  • По-друге, переважали вигнуті, але такі ж чіткі та суворі лінії, як зараз. Сьогодні у квартирах виконаних у класичному стилі більше прямих ліній.
  • По-третє, великі розміри приміщень. Сучасні квартири та будинки не зрівнятися за розміром із палацами старовини, але й прагне такого не варто.

Однак в інтер’єрі може бути схильність до того чи іншого підстилю залежно від переваг та фінансової доступності. Не варто поєднувати в одному приміщенні і криві та прямі лінії, оскільки це може порушити строгість та симетричність.

Класичний стиль – це найпопулярніший і актуальний спосіб оформити свій будинок у всі часи. Не важливі тенденції і мода, оскільки існує непорушна класика, що сформувалася в період палацової розкоші і зберегла основні риси цієї чудової епохи.

Фото класичного стилю в інтер’єрі