Стиль Арт-Деко в інтерєрі: особливості оформлення, дизайну, стилю. Фото найуспішніших поєднань в інтерєрі різних кімнат

Стиль Арт-Деко в інтер’єрі: приклади оформлення різних кімнат з описом канонів стилю, особливостей кольорової гами та декору

Ні для кого не секрет, що стиль Арт-Деко виник у повоєнні часи у Франції. Ексклюзивні предмети розкоші, меблі, зроблені своїми руками, строгі геометричні фігури кімнати – це все те, чим ви насолоджуватиметеся, зробивши свою кімнату в подібному стилі.

Розберемо основні особливості даного стилю, базові матеріали та особливості вибору предметів інтер’єру.

Особливості оформлення інтер’єру в стилі Арт-Деко

Арт-Деко вважається одним із найскладніших стилів, оскільки він поєднує безліч різних прийомів.

Розберемо основні особливості оформлення квартири в стилі Арт-Деко.

 1. До першого і найголовнішого пункту відноситься строга геометрія форм. Це стосується розташування предметів та чітких ліній меблів. Особливою популярністю користується трапеція.
 2. Другий пункт стосується палітри кольорів. Це одна з відмінних рис. У цьому стилі використовуються яскраві та контрастні кольори.
 3. Варто відзначити, що стиль не такий простий, як може подумати звичайна необізнана людина, бо тут комбінується пара трійка стилів: модерн, експресіонізм і навіть наявність різноманітних символік.
 4. До того ж, цей стиль напханий певною розкішшю, яка походить від кожної деталі декору.
 5. У кімнатах переважає наявність сходів, сходів та подіумів – погодьтеся, у цьому є певна розкіш. Ніби ви живете не в звичайній квартирі, а в подіумному залі. І не дивуйтеся, якщо ви раптом знайдете таємне приміщення або хитромудрі віконні рами.
 6. З іншого боку, у цьому стилі спостерігається використання глянцевих поверхонь. Виходячи з того факту, що стиль є спочатку декоративним, ви можете зустріти безліч цінних і дорогих матеріалів.

Особливу роль відводять використанню різноманітних звіриних принтів: зебра, тигр, леопард.
Використання матеріалів для стилю Арт-Деко

Як уже було сказано, стиль виділяється серед усіх інших та наявністю досить дорогих матеріалів.

Розберемо найпопулярніші:

 • Дороге каміння – мармур, граніт, перламутр, хромований метал, позолочений метал, слонова кістка. Всі ці матеріали дуже дорого коштують, але ніхто вам не забороняє купити неоригінальні матеріали.
 • Шкіра – найчастіше можна помітити цей матеріал як обтяжку диванів і крісел або використання як килимів. Прийнято вибирати: натуральну шкіру, крокодилячу шкіру, акулячу шкіру, шкіру ящірок та інших екзотичних тварин.
 • Цінні породи дерева – ясен, рожеве дерево, клен, мадронья, ебенове дерево, амарант, розумніні, бокота, бубінга, червоне дерево, сандал, гренаділ, агар. Цей матеріал використовують для виготовлення статуеток та ключових елементів меблів.
Кольорова палітра стилю Арт-Деко

З огляду на вищесказане, колірна палітра стилю досить яскрава – тут зовсім немає рамок для творчості.

Розберемо основні кольори, що домінують у цьому стилі:

 • Білий – і всі його відтінки, звичайно, у поєднанні з темними.
 • Чорний – дуже часто поєднується з білим (що є класичним поєднанням).
 • Сірий – як один із квітів, що породжуються комбінацією білого та чорного.
 • Бежевий – один із відтінків коричневого, досить популярний.
 • Коричневий – вважається досить благородним кольором, особливо в сукупності із золотом.
 • Сріблястий – колір металу найпопулярніший вибір серед дизайнерів.

До того ж, Арт-Деко дозволяє поєднання кольорів. Базовими є:

 • Білий+чорний.
 • Чорний+елементи золота.
 • Фіолетовий+чорний.
 • Сірий+срібний.
 • Білий+шоколадний.

Джерела світла в стилі Арт-Деко

В Арт-Деко пускати у хід багато світильників. Кришталеві люстри в стилі 20-х років зараз набирають популярності саме в цьому стилі. До того ж, люстри прикрашаються пір’ям різноманітних кольорів (переважно це білий). Світильники в цьому стилі використовуються разом із дзеркалами.

Особливо популярне маленьке дзеркало у вигляді сонця з великими променями – це символ стилю.

Розберемо кілька порад для вибору світлотехніки:

 • Обов’язкова геометрія – оскільки в стилі є перевага точних геометричних форм (коло, квадрат, прямокутник, трапеція), світильники та люстри необхідно переважно вибирати такої ж форми.
 • Підкреслення ступінчастості – щоб підкреслити ступінчастість інтер’єру, скористайтеся підвісками на люстру або торшер.
 • Блиск – вибирайте поверхні зі здатністю відбивати світло. Прикладами є люстри, виготовлені з кришталю або світлотехніка з глянсовою поверхнею.

Світлотехніка в даному стилі відокремлює кожен елемент декору замість того, щоб з’єднувати композицію воєдино.

Меблі в стилі Арт-Деко

Найчастіше для інтер’єру подібного типу вдаються до допомоги дизайнерів та фахівців, які власноруч створюють ескіз (виключно під ваш інтер’єр) і за цим ескізом створюються предмети меблів.


Матеріали, з яких найчастіше створюються меблі:

 • Дуб.
 • Червоне дерево.
 • Бук.

Оббивка найчастіше являє собою шкіру будь-якого походження: натуральну шкіру, крокодилячу шкіру, акулячу шкіру, шкіру ящірок та багатьох інших екзотичних тварин.

Переваги та недоліки

Як і в іншого будь-якого стилю, у Арт-Деко є свої плюси та мінуси. До плюсів відноситься те, що стиль є одним із найчарівніших погляд стилів. Незважаючи на те, що він був сформований у минулому столітті, він все ще користується популярністю серед популярних та забезпечених людей.

Головною особливістю є те, що він неймовірно надихає. У приміщенні в даному стилі, сидячи на дивані, і попиваючи шампанське, ви можете насолодитися дивовижними видами на м’які оббивки дивана зі справжньої шкіри, на позолочені рамки або на гвинтові сходи з мармуру.

На додаток до цього, таке приміщення справжній зал для прийому гостей. До мінусів ж відносять складність у втіленні цього стилю у життя. Вам буде складно впоратися з Арт-Деко без допомоги дизайнера, тому що дуже важливо додати всі основні нотки стилів, які він увібрав у себе: модерн, ампір, поп-арт. До того ж, це один із найдорожчих стилів, оскільки матеріали дуже затратні.
Фото стилю Арт-Деко в інтер’єрі