Стиль Модерн в інтерєрі: ТОП-150 фото ідей та найкращих новинок дизайну. Огляд стильних комбінацій та вдалих рішень

Стиль Модерн в інтер’єрі: характерні риси, актуальні поєднання та поради щодо оформлення (вибору шпалер, меблів, декору)

Модерн досить легко пізнаваний у світі інтер’єру: лакові дерев’яні меблі, закруглені витіюваті фігури кімнати, м’яка кольорова гама, багато джерел світла та асиметрія.

Стиль був на піку своєї популярності останніми роками 19 століття. З настанням Першої світової війни розвиток стилю припинився, проте він користується популярністю і досі.

Якщо вам також припав до душі цей стиль, варто ознайомитися з основними відмінними рисами даного стилю, базовими матеріалами та особливостями вибору предметів інтер’єру.

Відмінні риси стилю Модерн

Цікавим фактом є те, що Модерн намагався скинути класицизм, тому головною відмінністю цього стилю є абсолютна несхожість на класицизм.

Для того, щоб правильно створити атмосферу приміщення в стилі модерн, вивчіть базові особливості цього стилю:

 1. Цілість композиції – кожен елемент декору в інтер’єрі є частиною одного цілого, як єдиний організм. Кожен елемент відіграє свою вирішальну роль настільки, що якщо прибрати що-небудь із кімнати – цілісність буде порушена.
 2. Округлість кімнати – цей пункт стосується абсолютно нечітких ліній, які знаходять своє вираження як в арках кімнати (використання яких є досить популярним у Модерні), так і в предметах меблів. Вигнуті ніжки комодів, стільців та журнальних столиків – ось основний принцип Модерну.
 3. Кольорова палітра – це один з головних пунктів, тому що саме тут використання яскравих, помітних кольорів під забороною. Яскраві відтінки додають хіба що у вигляді деяких ненав’язливих вкраплень. Крім цього, варто відзначити, що тут широко поширені квіткові мотиви: ви можете зустріти їх у вигляді м’яких оббивок на стільцях та диванах.
 4. Тканина – це обов’язковий ключовий момент у цьому стилі. Як уже було сказано раніше, тканину використовують як оббивку, фіранки (драпіровані, з ламбрекенами і підхопленими шнурками). Якщо вам до душі килими, то вони обов’язково мають бути з рослинним принтом. Також існує тенденція до наповнення м’яких предметів меблів декоративними подушечками. Варто звернути увагу на той факт, що незважаючи на велику роль текстилю в даному стилі, він не є перевантаженим ним.
 5. Декорування – у цьому стилі використовується величезна кількість деревних матеріалів.Тому увага приділяється також світильникам з дерева та торшерам із дерев’яними ковпаками. На таких ковпаках найчастіше вирізують малюнки – найпопулярнішим є діви з кучерявим волоссям, елементи рослинного світу та переплетені гілочки дерев.

Матеріали

Для того, щоб правильно створити інтер’єр у стилі модерн, варто знати, які матеріали вам знадобляться.

Розберемо базові матеріали для створення стилю Модерн:

 • Дерево – як уже було сказано, стиль відомий великою кількістю дерева. Тут використовуються будь-які породи дерева: ясен, клен, червоне дерево та багато інших видів. Модерн не вибагливий до кольору дерева, так як деревина може бути і світлих відтінків, і темних. Головне правило – дерево не повинно бути забарвленим, більш вітається прозоре, що підкреслює фактуру дерева оздоблення. Дерев’яний матеріал використовують для виготовлення статуеток, арок, віконних рам та ключових елементів меблів.
 • Скло – цей матеріал використовується як вітраж, який є невід’ємним елементом даного стилю інтер’єру. Простіше кажучи, вітраж – це розмальоване за особливою технологією скло. У сучасному світі краще використовувати LED-світильники всередині вітража. Вітраж можна додати як малюнок на вікнах, і як своєрідну насадку на світильник. Залежно від дизайнерського рішення.
 • Метал – метал також важливий тут, як і дерево. Різниця лише в тому, що дерево використовується як ключовий матеріал обробки, а метал як основний матеріал для допоміжних елементів: ковані елементи декору або перила з елементами рослинності, різноманітні підставки та газетниці.

Кольорова палітра для стилю Модерн

Як уже було сказано, у Модерні переважає м’яка заспокійлива палітра. Не варто думати, що через відмову від яскравих сплесків стиль виглядає нудним.

Варто вивчити базові кольори та можливі поєднання, які створять неймовірну атмосферу саме у вашому інтер’єрі приміщення.

В якості базової колірної гами використовують:

 • Білий – цей колір може використовуватися самостійно, але крім того, можливе використання його повітряних відтінків: колір перлів, слонової кістки або збитих вершків.
 • Бежевий – цей колір варіюється від звичайного світлого кремового до різноманітних відтінків коричневого.
 • Сірий – срібні вкраплення, колір графіту та мокрий асфальт.При підборі квітів кімнати в стилі Модерн дуже важливо, щоб кожен наступний колір був продовженням попереднього.

Як акцентна палітра переважно використовують природні кольори:

 • Жовтий.
 • Помаранчевий.
 • Персиковий.
 • Зелений.
 • Аквамарін.

Досить популярне використання однотонної гами, яка обов’язково доповнюється флористичними вкрапленнями на стінах, стелі, підлозі, оббивці.


Освітлення у стилі Модерн

Модерн висуває вимоги до освітлення. Це стосується не тільки світлотехніки, а й вікон, які здебільшого виготовляються у висоту стіни. Світлотехніка ж, зокрема світильники мають химерну форму, а ось люстри мають велику круглу форму.

Розберемо основні предмети світлотехніки за їх розташуванням:

 • Стельові – як стельові предмети освітлення використовують габаритні люстри з кришталевими підвісками, що добре відображають світло. Крім того, не відкидається сучасне рішення – вітражні варіації люстр.
 • Настільні – такі джерела світла застосовуються на робочих столах, біля ліжок та на журнальних столиках. Переважно виготовлені із дерева з використанням вітражів.
 • Підлогові – сюди відносять торшери, поширені в Модерні.
 • Настінні – більш відомі під назвою «бра». Такі лампи виконують у вигляді складних гнутих форм та обов’язково з рослинним декором.

Не забувайте, що світлотехніка в даному стилі з’єднує кожен елемент декору воєдино замість того, щоб відокремлювати кожну деталь композиції.


Меблі в стилі Модерн

Найчастіше для інтер’єру подібного типу підбирають меблі, декоровані різьбленням з рослинними орнаментами. Уникайте чітких ліній та підроблених матеріалів. Тумби, трюмо, стелажі найчастіше мають асиметричну форму.

 • Майте на увазі, що в кожному елементі повинен красуватися природний візерунок: ручки ящиків у вигляді гілочок, ніжки столів у вигляді квітів та розписні вітражі.
 • Незважаючи на те, що оббивка меблів переважно пастельних тонів, меблі зовсім не здаються непримітними, оскільки приваблюють погляд вигнутими контурами, звивистими ніжками та різьбленим декором.

Насправді, меблі, виконані в стилі Модерн, дуже зручні в експлуатації і, більше того, вони здатні тішити ваше око.

Переваги та недоліки стилю Модерн

Незважаючи на вишуканість Модерну, він має свої плюси та мінуси, які вам необхідно знати.

До плюсів відноситься те, що:

 • Стиль є одним із найатмосферніших і вишуканих. Незважаючи на те, що він був сформований наприкінці позаминулого століття, він все ще користується популярністю серед поціновувачів мистецтва.
 • Головним плюсом є те, що за рахунок особливості Модерну (нечітких, хитромудрих ліній) ви можете вигідно приховати недоліки вашого планування: нерівність стелі, стін та підлоги. До того ж, якщо ви щасливий володар не дуже просторого приміщення саме за рахунок пастельної кольорової гами, ви можете розширити простір, але з цим потрібно бути акуратним.

У кожного стилю можна знайти очевидні мінуси, але саме в Модерні до мінусів можна віднести ціну на матеріали та складності у втіленні.

Деревина є у кожного власника приватного будинку, проте для того, щоб використовувати її в інтер’єрі, вона повинна бути ретельно оброблена – це вимагає великих вкладень. Крім деревини, вам потрібно буде витратитися на створення вітражів.

З вищесказаного можна зробити лише один висновок – щоб створити воістину гідний інтер’єр у стилі Модерн, скористайтесь допомогою досвідчених дизайнерів та фахівців з ремонту, які зможуть втілити ваші побажання в інтер’єрі у життя.

Фото стилю Модерн в інтер’єрі