Стиль Модерн в інтерєрі: ТОП-150 фото ідей та найкращих новинок дизайну. Огляд стильних комбінацій та вдалих рішень

Стиль Модерн в інтер’єрі: характерні риси, актуальні поєднання та поради щодо оформлення (вибору шпалер, меблів, декору)

Модерн досить легко пізнаваний у світі інтер’єру: лакові дерев’яні меблі, закруглені витіюваті фігури кімнати, м’яка кольорова гама, багато джерел світла та асиметрія.

Стиль був на піку своєї популярності останніми роками 19 століття. З настанням Першої світової війни розвиток стилю припинився, проте він користується популярністю і досі.

Якщо вам також припав до душі цей стиль, варто ознайомитися з основними відмінними рисами даного стилю, базовими матеріалами та особливостями вибору предметів інтер’єру.

Відмінні риси стилю Модерн

Цікавим фактом є те, що Модерн намагався скинути класицизм, тому головною відмінністю цього стилю є абсолютна несхожість на класицизм.

Для того, щоб правильно створити атмосферу приміщення в стилі модерн, вивчіть базові особливості цього стилю:

  1. Цілість композиції – кожен елемент декору в інтер’єрі є частиною одного цілого, як єдиний організм. Кожен елемент відіграє свою вирішальну роль настільки, що якщо прибрати що-небудь із кімнати – цілісність буде порушена.
  2. Округлість кімнати – цей пункт стосується абсолютно нечітких ліній, які знаходять своє вираження як в арках кімнати (використання яких є досить популярним у Модерні), так і в предметах меблів. Вигнуті ніжки комодів, стільців та журнальних столиків – ось основний принцип Модерну.
  3. Кольорова палітра – це один з головних пунктів, тому що саме тут використання яскравих, помітних кольорів під забороною. Яскраві відтінки додають хіба що у вигляді деяких ненав’язливих вкраплень. Крім цього, варто відзначити, що тут широко поширені квіткові мотиви: ви можете зустріти їх у вигляді м’яких оббивок на стільцях та диванах.
  4. Тканина – це обов’язковий ключовий момент у цьому стилі. Як уже було сказано раніше, тканину використовують як оббивку, фіранки (драпіровані, з ламбрекенами і підхопленими шнурками). Якщо вам до душі килими, то вони обов’язково мають бути з рослинним принтом. Також існує тенденція до наповнення м’яких предметів меблів декоративними подушечками. Варто звернути увагу на той факт, що незважаючи на велику роль текстилю в даному стилі, він не є перевантаженим ним.
  5. Декорування – у цьому стилі використовується величезна кількість деревних матеріалів.Тому увага приділяється також світильникам з дерева та торшерам із дерев’яними ковпаками. На таких ковпаках найчастіше вирізують малюнки – найпопулярнішим є діви з кучерявим волоссям, елементи рослинного світу та переплетені гілочки дерев.