Готичний стиль в інтерєрі: опис та характерні риси стилю для спальні, вітальні + 125 фото ідей дизайну

Готичний стиль в інтер’єрі квартири: ознаки та приклади стилю, 125 фото. Особливості та головні тенденції в оформленні

Одним із найскладніших, багатогранних, провокаційних стилів у дизайні є готика. Вперше про готичний стиль згадав великий Рафаель. Правда зробив це зневажливо.

Цей напрямок вражає сміливістю та захоплює своєю вишуканою красою. Виникнувши в середньовічний період, готика і сьогодні має величезну популярність. Будинки, зведені в цьому напрямку, неодмінно викликають асоціацію зі старовинними замками зі своєю загадковістю та містикою.

Особливості готичного стилю

Готика – це елегантний та аристократичний стиль, одночасно розкішний та вишуканий. Сьогодні багато престижних ресторанів і фешенебельних готелів оформлені в напрямку готика.

Незважаючи на те, що воно має на увазі наявність простору, високих вікон, пишних вітражів та великої освітленості, казковий час лицарських турнірів може бути втілений і в міському житлі.

Проте, щоб приміщення не виглядало смішним, необхідно знати, які характеристики властиві даному напрямку.

Стрільчасті вікна

Одним із головних його показників є стрілчасті вікна.Порівняно із традиційними округлими арками, цей вид загострюється догори.

Такі конструкції схожі на східну архітектуру. Виникнувши на сході, стрілчасті вікна, склепіння, прорізи набули поширення в готиці.

Високі стелі

Готика передбачає широке місце, почуття зльоту. Тому якщо стеля у приміщенні не перевищує двох з половиною метрів, про готику краще забути.

Великі вікна

Цей напрямок не існує без спрямованих високих вікон. Виходом із ситуації стануть стрілчасті вітражні вікна. У звичайній квартирі досить проблематично типовим рамам надати загострених догори форм.

Але можна створити ілюзію, повісивши гардини так, щоб їхнє з’єднання було під гострим кутом.

  • Це стилістичне спрямування в першу чергу відображається у колірному рішенні.
  • Затемнені відтінки бордового, синього, фіолетового, а також чорний і коричневий надають приміщенню драматизму стилю.
  • Палітра стилю багатьма сприймається похмурою та мізерною. Але це помилка.
  • Кожен елемент середньовічного періоду має неповторний та яскравий відтінок.
  • Великий таємничий інтер’єр можна досягти за рахунок зеленого, лимонного, кармінного, червоного та інших кольорів.


Готика не обходиться без благородних матеріалів. Камінь, у тому числі мармур, скло, цегла застосовують у цьому стилі як оздоблення.

Дуже важливо, як освітлюється готичне приміщення. Зазвичай це кована величезна та багата люстра.

Готичний напрямок складно уявити без великого каміна по центру кімнати. Сьогодні готика не може існувати окремо від скла та металу, каменю, у тому числі мармуру, темного дерева (дуб, бук, кедр). Це дорогі матеріали.

Але сьогодні можна знайти їм заміну. Наприклад, вдатися до штучного каменю або інших матеріалів, що імітують фактуру мармуру.

Стіни в готичному інтер’єрі

Відчуття Середньовіччя можна досягти за рахунок використовуваних матеріалів. Наприклад, для оформлення стін можна вдатися до оксамиту або сукна. Це не найпрактичніший варіант, оскільки це дорогий матеріал, який можна легко забруднити, крім того, він вбирає в себе вологу та пил.

Можна знайти інший спосіб – пофарбувати стіни або обклеїти їх шпалерами з тисненням.

  • Стіни в приміщеннях під готику можна прикрасити за допомогою гобеленів з історичними сценами, картин, фресок та настінних розписів.
  • У таких інтер’єрах дерево межує разом із металом. Наприклад, дерев’яні двері прикрашені різьбленням із металу.Стеля в готичному стилі

Через те, що сьогоднішні стелі однотипні у кожній квартирі, на них ніхто не звертає уваги. Для готичного інтер’єру побілка, натяжні або підвісні стелі не підійдуть.

Готика передбачає стелю у вигляді розкритої парасольки з ліпниною та розписом. Звичайно, таку конструкцію в трикімнатній квартирі або заміському будинку створити досить проблематично. Але ефекту можна досягти за рахунок принтів, декоративних склепінь, відкритих балок.

Пол у готичному стилі

У готичному інтер’єрі підлога має бути або старовинна, або виконана під старовину. Простий ламінат тут буде недоречним.

Найоптимальніший варіант – художній паркет зі складним хитромудрим візерунком або керамічна плитка з мозаїкою.

Краще віддати перевагу обробним матеріалам темних відтінків. Підлога може бути прикрашена килимами або доріжками.Це додасть атмосферу розкоші та суворості одночасно.

Меблі для готичного інтер’єру

Стиль готика передбачає громіздкі, але одночасно витончені меблі. Наприклад, у масивного ліжка має бути високе узголів’я з різьбленням по дереву або кованими металевими елементами.

  • І все-таки атмосферу лицарських турнірів можна втілити і без масивних ліжок, важких балдахінів, скринь із кованим різьбленням, шикарних крісел.
  • Можна придбати красиві та дорогі меблі під старовину.
  • У такій кімнаті обов’язково повинні бути присутні дерев’яні столи, стільці та крісла, різьблені скрині з кованими елементами, дзеркала в обрамленні з металу.

До речі, скрині можна легко замінити, вдавшись до дерев’яних шаф або буфетів із дзеркальними дверцятами. Предмети меблів можуть бути прикрашені вигнутими кованими металевими ніжками.

Декор

Цей стиль не любить декор. Основне оздоблення – це камін з натурального каменю (або замінює його матеріалу) з металевим куванням.

Сьогодні цей головний атрибут нескладно відтворити і у міській квартирі, купивши штучний камін. Атмосферу Середньовіччя можна внести за рахунок масивних дзеркал, зброї на стіні, кованих свічників. Дуже важливо збагатити кімнату старовинними деталями у вигляді металевих підносів, канделябрів, невеликих статуй.

Оформити житло у стилі готика досить складно. Не варто створювати інтер’єр у первозданному готичному стилі. Може вийти занадто похмура і пригнічуюча атмосфера.

Але якщо застосувати фантазію та відповідні матеріали, може вийти розкішне та величне приміщення, яке викликатиме заздрість у гостей, а господарів занурюватиме за часів відважних лицарів, щедрих королів та прекрасних принцес.

Фото готичного стилю в інтер’єрі квартири