Столик у вітальню: (104 фото): поради щодо вибору та розміщення

Столик у вітальню – популярні моделі кавових та журнальних столиків (104 фото). Огляд найкращих ідей розміщення

Стіл є важливою частиною інтер’єру будь-якої вітальні. Саме за столом у цій кімнаті збираються гості чи домочадці, проходять різноманітні заходи чи просто посиденьки.

Сьогодні вибір цього виробу дуже широкий. Виробники пропонують моделі, що відрізняються своїми функціями, розміром та матеріалом.
5 .jpg”>


Різновиди столиків для вітальні

Стіл, який буде центром тяжіння у вітальні, підбирається залежно від його призначення та розміру самої кімнати.

Види столів:

 1. Великий обідній буває єдиним або розкладним, що складається з кількох частин.
 2. Сервірувальний легко переміщається по кімнаті за рахунок наявності коліщаток.
 3. Трансформований кращий для малих просторів. Представник такого типу – стіл “Книжка”, що займає мало місця у складеному вигляді. Інша модель – виріб із розсувними стільницями, захованими одна під одною.
 4. Звичайний письмовий дуже зручний. Найчастіше зроблений із натуральної деревини, тому дорогий у ціні.
 5. Комп’ютерний має можливість регулювання висоти, ширини та глибини стільниці. Завдяки цьому будь-яка людина може з комфортом працювати за нею, попередньо налаштувавши її під себе.

Журнальний столик, який можна класифікувати на:

 • Звичайний з поличками або ящиками, що висуваються;
 • Обідній – зменшений варіант обіднього столу великого розміру. Буває на одній або кількох ніжках;
 • Той, хто йде в комплекті з диваном. Його можна присунути впритул до дивана, при цьому його ніжки ховаються знизу нього, а стільниця займає положення над сидінням;
 • «Матрьошка» — набір кількох столиків різного розміру, що засуваються один до одного;
 • «Вітрина» – виріб зі стільницею зі скла. Під нею знаходяться полички, які дозволяють демонструвати красиві предмети завдяки прозорій поверхні.


Розбірна модель. У розібраному стані його можна повністю прибрати на вигляд, а при необхідності знову скористатися. Але для відновлення його робочого стану потрібен час.

Посібник із вибору

 1. Потрібно визначитися з призначенням моделі та її можливостями використання.
 2. Врахувати, що виріб повинен гармонійно виглядати з існуючим інтер’єром вітальні.
 3. Підбирати розміри та форму столу відповідно до площі приміщення.


Провести ретельну перевірку якості та вивчити технічні характеристики моделі. Обов’язково відповідально поставитися до вибору матеріалу. Від нього залежить його безпека та термін експлуатації виробу.

Функції столиків для вітальні

Залежно від призначення столи мають виконувати такі функції:

 1. Гостьова. Можливість розміщення гостей та мешканців для спільного проведення трапези, перекушування або урочистостей.
 2. Зберігання книг та іншої літератури.
 3. Декоративна. Виріб використовують як прикрасу. Також для створення затишку на ньому розміщують красиві предмети, наприклад, квіти, статуетки, фотографії та інше.
 4. Робоча. Перебуваючи вдома, можна займатися робочою діяльністю: проводити переговори, здійснювати дзвінки, виконувати письмову роботу та інше.
 5. Ігрова. Діти можуть грати або щось робити.
 6. Навчальна. Ще одна функція для дітей. За столом вони можуть виконувати домашнє завдання чи просто щось вивчати, читати.
 7. Функція підставки. Переглядаючи фільм у вітальні, можна використовувати маленький шкіряний столик для зручного розташування ніг.


Матеріали столиків для вітальні

Асортимент матеріалів виготовлення сучасних столів зараз дуже різноманітний.


Головне, щоб виріб гармоніював з іншими меблями в кімнаті.

 1. Скло. Матеріал, що вимагає постійного очищення поверхні, на якій добре видно будь-які забруднення. Але догляд за столом не викликає труднощів, тому що скло стійке до дії вологи. Виріб зі скла додає легкості та світла у простір, не перевантажуючи його.
 2. Дерево. Виріб з натурального дерева довговічний і безпечний, його наявність вносить затишок та тепло в інтер’єр. Потребує акуратності у догляді за поверхнею. Якщо це деревностружковий склад, то поверхня таких столів має захисну плівку. Вона імітує будь-яку породу дерева та полегшує догляд за виробом.
 3. Метал. Вироби з металу мають велику вагу. Найчастіше зустрічаються столи у поєднанні з деревом або склом. Витончений каркас полегшує конструкцію та надає їй ефектного вигляду.
 4. Камінь. Моделі довговічні та важкі, якщо це натуральний камінь. Вироби зі штучного каменю також мають привабливий вигляд і до того ж легше за масою та дешевшими за ціною. Камінь цінується своїм унікальним виглядом, міцністю та майже необмеженим терміном служби.
 5. Шкіра. Такі меблі найчастіше можна побачити у дорогому оформленні кабінетів.Матеріал потребує дбайливого ставлення та особливого догляду. Стільниця зі шкіри боїться зіткнення з гарячими предметами та рідиною.
 6. Пластик. Моделі з пластику представлені в широкому асортименті кольорів, також існують прозорі екземпляри. Легкі та оригінальні столи, що вимагають використання антистатиків та полірувальних речовин. Чи не витримують великих навантажень, мають невеликий термін служби.
 7. Ротанг. Вироби з такої сировини міцні, не бояться вологи, їх легко доглядати. Існує велика різноманітність моделей, що відрізняються фактурою, забарвленням та формою.
 8. ДСП. Столи такого складу токсичні, мають не дуже привабливий вигляд та запах, бояться вологи. За вартістю – це бюджетний варіант.
 9. МДФ. Моделі зі МДФ, на відміну від ДСП, дорожчі, міцні та екологічно чисті. Для більшої привабливості їм надають схожість із натуральним деревом, за допомогою оформлення шпоном.

Розміщення столика у вітальні

Місце для розташування столу має бути комфортним для тривалого часу за ним.

 • Не всім сподобається сидіти за великим обіднім столом, що стоїть біля вікна під яскравими та гарячими променями сонця, тим більше якщо розміри вікна займають усю стіну. У таке місце краще поставити маленький столик, щоб прикрасити простір.
 • Великий обідній стіл, як правило, стаціонарний за рахунок своїх габаритів та маси. З огляду на це стіл потрібно встановлювати від стіни на відстані метра за наявності стільців, щоб його не довелося рухати для вільного пересування людини.
 • Щоб виріб був головним елементом композиції, його розміщують у центрі кімнати. Конфігурація стільниці не є важливою, головне, щоб вистачило місця для її розміщення.


Для економії місця обідню зону розміщують біля стіни або в існуючій ніші, намагаючись уникнути розташування в кутку або поруч із виходом.

У вікна все ж таки можна ставити стіл, якщо за ним комфортно знаходиться і вдень і вночі незалежно від погоди, тим більше якщо з нього можна спостерігати прекрасний вигляд.

Фото столика у вітальню