Міні-вітальня: новинки дизайну та варіанти застосування, 135 фото

Міні-вітальня (135 фото): приклади та ідеї вдалого використання меблів у дизайні інтер’єру кімнати невеликого розміру

Гостина кімната може бути невеликою. Однак це не привід відмовлятися від типового меблювання. Зокрема, йдеться про диван, крісло та стінку.

Для тісного простору краще вибирати компактні меблі, щоб переміщення було вільним. У цьому плані мініатюрна стінка заслуговує на окрему увагу.

Актуальність

Міні-вітальня – так часто називають компактну стінку для вітальні. Тематична конструкція складається з кількох розділених між собою чи об’єднаних відділів, зокрема ніші. Сама стіна прилаштовується до стіни, і тому не займає багато місця.
Проте, причин для її придбання зазвичай кілька:

 • Зберігання речей;
 • Заповнення фону та площі для формування та функціонування інтер’єру;
 • Створення фокусу тяжіння.

Останній частці сприяє можливість встановлення домашнього кінотеатру в центрі стінки. Однак не варто розглядати нішу як обов’язковий елемент для великого екрана.

Річ у тому, що останній можна повісити на порожню стіну. Крім того, окремі стіни, особливо навісний варіант, крім домашнього кінотеатру, вітають музичний центр.

Різновид

Зазвичай мініатюрну вітальню вибирають для облаштування невеликого залу. Але якщо поглянути на різновид тематичної конструкції, то стає зрозумілим, що вона вирішує різні завдання, і тому підходить різним інтер’єрам:

 • Гірка – відрізняється відкритими верхніми полицями, що знаходяться на різній відстані від стелі;
 • Навісна – ділиться на довгу тумбу та кілька відкритих-закритих полиць (всі елементи крім тумби зі стільницею кріпляться до стіни та розділені один від одного);
 • Цільна – протилежність навісної моделі, відрізняється задньою стінкою для маскування фону;
 • Модульна – своєрідний аналог цільної конструкції, що збирається на місці з декількох модулів із задньою стінкою або без неї;
 • Кутова – гібрид цільної та модульної конструкцій, який обов’язково має шафу.

Верхня частина «гірки» йде трохи скошеною. Цю конструкцію вигідно встановлювати всередині вітальні з низькою стелею.

Навісний варіант пропонує розмістити домашній кінотеатр, аудіо-систему, настільні світильники та інші аксесуари так, щоб інтер’єр здавався мінімально навантаженим.

Цільна міні-стінка – ідеальний варіант для класичного інтер’єру.Зазвичай стоїть на масивних ніжках. Попри свою цілісність, стінка придатна для збирання та розбирання на місці. Щоправда, використовувати модулі окремо друг від друга не вийде, т.к. конструкція у готовому виконанні повинна залишатися цільною.

Модульна конструкція дозволяє розподілити модулі вздовж однієї або декількох стін залежно від площі вітальні та вимог до неї.

Кутова вітальня прибудовується до фону на стику двох стін. Часто служить шафою-купе, бібліотекою та вітриною одночасно. Причому конструкція кутового гарнітура може мати верхні полиці у вигляді гірки – для мінімізації візуального навантаження та збереження окремих ділянок фону.

Склад

На стінку для вітальні кімнати припадають великі навантаження від безлічі важких та неважких виробів – домашній кінотеатр, книги, сервіз, одяг, настільна лампа тощо. Недарма несучі елементи тематичних меблів повинні бути міцними та довговічними. Цій вимогі відповідають:

 • ЛДСП – ламінована деревинно-стружкова плита;
 • МДФ – деревно-волокниста плита;
 • ПВХ – полівінілхлорид (пластик);
 • Цільний масив – оброблена деревина конкретної породи.

Останній матеріал є природним і дорогим, решта – штучними та бюджетними відповідно.

 • Однак вустами високих технологій ЛДСП, МДФ та ПВХ виходять абсолютно нешкідливими і навіть схожими на цілісний масив.
 • Цій властивості сприяють ламінування та шпонування фасаду.
 • З іншого боку, жоден штучний матеріал не видає чудового аромату, як справжня деревина.

Для створення модулів та цільної конструкції готові несучі елементи кріпляться один до одного за допомогою шурупів, чопів або профільного каркасу.


Крім несучої основи стіна передбачає скління та фурнітуру. Причому остання може бути пластиковою, металопластиковою чи металевою. Нержавіючий та міцний металопластик – найкращий склад для фурнітури.

Засклення також буває різним – мінеральним та органічним. Різниця між двома видами полягає у стійкості до ударних навантажень та пошкоджень. Органічне скло легко дряпається, але не тріскається, мінеральне – навпаки.

Нарешті, варто повернутися до елементів, що несуть:

 • Пластик тріскається, але не притягує пил, не гниє і не спалахує;
 • МДФ та ЛДСП не гниють, відносно міцні, але не завжди безпечні для алергіків та дітей (необхідно купувати меблі із сертифікатом найвищої якості);
 • Цільний масив – безпечний, міцний, але дає усадку, дорого обходиться та підходить переважно класичному інтер’єру.

Часто стінка у певному співвідношенні поєднує два матеріали – МДФ та ЛДСП, цілісний масив та МДФ.

Колірне поєднання

Фон вітальні доводиться завершувати меблями. Стінка справляється з відповідним призначенням на ура:

 • Світлим стінам – темний або світліший гарнітур;
 • Темним стінам – білий або нейтрально світлий гарнітур.
img src=”/wp-content/uploads/54556er_15876.jpg”>

Якщо світлому оздобленню притаманні бежевий, кремовий, блакитний та м’ятний кольори, то темний – синій, бузковий, теракотовий тощо. Темна площина підходить сучасній вітальні за умови, що сама площина йде в єдиному екземплярі (спеціально для стінки, щоб посилити контраст).

Але це не означає, що кожен сучасний дизайн зобов’язує використовувати відповідний прийом. При виборі стіни краще придивлятися до вікон та міжкімнатних дверей. Справа в тому, що схожість усіх трьох елементів свідчить про лаконізм.

Декоративні можливості

Навіть мініатюрна вітальня при першому огляді виглядає масивно. Однак у гонитві за прийнятними габаритами необхідно також розглядати різні деталі для оцінки декоративності:

 • Несучий каркас – іноді має округлу задню площину, яка задає всій конструкції хвилясту геометрію;
 • Профіль – крім шпону або ламінуючого шару може мати фільонки, різьблення та металеві вставки;
 • Засклення – може бути виконане у вигляді вітража або мати шпроси.

Незважаючи на перелічені декоративні можливості, тематичний гарнітур насамперед прикрашають його фасад та вміст.

Тож міні вітальня має в своєму розпорядженні закриті та відкриті відділи в розумному співвідношенні.

Фото міні-вітальні