Міні-вітальня: новинки дизайну та варіанти застосування, 135 фото

Міні-вітальня (135 фото): приклади та ідеї вдалого використання меблів у дизайні інтер’єру кімнати невеликого розміру

Гостина кімната може бути невеликою. Однак це не привід відмовлятися від типового меблювання. Зокрема, йдеться про диван, крісло та стінку.

Для тісного простору краще вибирати компактні меблі, щоб переміщення було вільним. У цьому плані мініатюрна стінка заслуговує на окрему увагу.

Актуальність

Міні-вітальня – так часто називають компактну стінку для вітальні. Тематична конструкція складається з кількох розділених між собою чи об’єднаних відділів, зокрема ніші. Сама стіна прилаштовується до стіни, і тому не займає багато місця.
Проте, причин для її придбання зазвичай кілька:

  • Зберігання речей;
  • Заповнення фону та площі для формування та функціонування інтер’єру;
  • Створення фокусу тяжіння.

Останній частці сприяє можливість встановлення домашнього кінотеатру в центрі стінки. Однак не варто розглядати нішу як обов’язковий елемент для великого екрана.

Річ у тому, що останній можна повісити на порожню стіну. Крім того, окремі стіни, особливо навісний варіант, крім домашнього кінотеатру, вітають музичний центр.

Різновид

Зазвичай мініатюрну вітальню вибирають для облаштування невеликого залу. Але якщо поглянути на різновид тематичної конструкції, то стає зрозумілим, що вона вирішує різні завдання, і тому підходить різним інтер’єрам:

  • Гірка – відрізняється відкритими верхніми полицями, що знаходяться на різній відстані від стелі;
  • Навісна – ділиться на довгу тумбу та кілька відкритих-закритих полиць (всі елементи крім тумби зі стільницею кріпляться до стіни та розділені один від одного);
  • Цільна – протилежність навісної моделі, відрізняється задньою стінкою для маскування фону;
  • Модульна – своєрідний аналог цільної конструкції, що збирається на місці з декількох модулів із задньою стінкою або без неї;
  • Кутова – гібрид цільної та модульної конструкцій, який обов’язково має шафу.

Верхня частина «гірки» йде трохи скошеною. Цю конструкцію вигідно встановлювати всередині вітальні з низькою стелею.

Навісний варіант пропонує розмістити домашній кінотеатр, аудіо-систему, настільні світильники та інші аксесуари так, щоб інтер’єр здавався мінімально навантаженим.

Цільна міні-стінка – ідеальний варіант для класичного інтер’єру.Зазвичай стоїть на масивних ніжках. Попри свою цілісність, стінка придатна для збирання та розбирання на місці. Щоправда, використовувати модулі окремо друг від друга не вийде, т.к. конструкція у готовому виконанні повинна залишатися цільною.

Модульна конструкція дозволяє розподілити модулі вздовж однієї або декількох стін залежно від площі вітальні та вимог до неї.

Кутова вітальня прибудовується до фону на стику двох стін. Часто служить шафою-купе, бібліотекою та вітриною одночасно. Причому конструкція кутового гарнітура може мати верхні полиці у вигляді гірки – для мінімізації візуального навантаження та збереження окремих ділянок фону.