Кутові вітальні: фото красивих меблів для зали у світлих і темних тонах

Кутові вітальні: рекомендації щодо вибору + найкращі рішення для економії простору в кімнаті

Використання кутових меблів в інтер’єрі вітальні є практичним рішенням, що дозволяє грамотно розподілити простір.

Подібні конструкції вміщують безліч необхідних речей, не займаючи при цьому багато місця. А кутові м’які меблі створюють додатковий комфорт та затишок у приміщенні.

Переваги та недоліки кутових меблів

Меблева конструкція з кутовою шафою чудово вписується навіть у невелике приміщення.

Застосування у дизайні вітальні кутових меблів має ряд переваг:

 • Маскування вад ремонту. Кутові модулі здатні приховати різні дефекти в ремонті: нерівність стін, неякісне обклеювання шпалер тощо
 • Місткість. Кутові модулі призначені для зберігання різноманітних речей. Велика площа для зберігання дозволяє розташувати в них велику кількість предметів, звільнивши простір навколо.
 • Широкий асортимент відтінків кольорів та форм. Різноманітність палітри меблевих матеріалів дозволяє підібрати конструкцію під будь-який інтер’єр. А безліч форм та розмірів кутових меблів дозволяють використовувати їх навіть у невеликих квартирах.
 • Універсальність системи. Подібні меблеві стінки можуть включати письмовий стіл, нішу для комп’ютера або телевізора та величезну шафу.
 • Візуальна зміна простору.У приміщеннях нестандартної форми кутові меблі здатні зорово розширити простір.


До істотних недоліків використання конструкцій такого типу належать:

 • Неможливість використання у малогабаритних приміщеннях. Власникам тісних віталень рекомендується вибирати прямі моделі, щоб уникнути візуального скорочення простору.
 • Більшість готових конструкцій має в основному відділи для розташування предметів інтер’єру, висувні ящики та полиці під телевізор, в які неможливо розмістити об’ємні предмети.Незважаючи на наявність недоліків, кутові системи зберігання користуються великою популярністю у сучасних дизайнах.

Різновиди кутових меблів

Виробники випускають кутові конструкції різних видів, залежно від типу матеріалу, форми та розміру конструкції, вартості та технології виготовлення.

Корпусні конструкції

Існує безліч видів корпусних гарнітурів. Виробники корпусних меблів створюють гарнітури відповідно до модних тенденцій, спираючись на поради дизайнерів.

Ці конструкції можуть містити:

 • Ящики для зберігання;
 • Розмаїття полиць;
 • Навісні полиці для зберігання дрібних предметів.Найпоширенішою моделлю корпусних конструкцій є кутові гарнітури для вітальні, в кутку яких розташовується шафа.

Така модель має жорсткий каркас, що виконує роль основи. Цю основу замінити не можна. Тому після встановлення меблів цього виду змінити розташування елементів буде неможливо.

Модульні конструкції

Одним із найпопулярніших видів кутових меблів є модульні системи. Вибір на користь такої моделі має на увазі ретельне планування простору. Сучасні моделі можуть мати різну форму і розмір і мати різноманітні елементи.

До найпоширеніших елементів модульної конструкції належать:

 • Ніші під телевізор;
 • Полиці з можливістю трансформації в повноцінний стіл;
 • Масивні підлокітники, що виконують функцію підставки.


Модульні меблі дають можливість переставляти та замінювати деталі, оскільки всі елементи можуть функціонувати окремо. Така особливість дозволяє без особливих зусиль замінити зламану частину меблів або змінити її колір.

М’які меблі

Кожне невелике приміщення прикрасить кутові м’які меблі. Такі моделі чудово вписуються в будь-який кут кімнати, створюючи додатковий затишок.

Випускають кутові м’які конструкції різних форм та розмірів відповідно до вимог замовників. Часто кутові дивани комбінують з м’якими кріслами або пуфиками, виконані в одному стилі та кольоровій гамі.

Вбудовувані моделі

Такі меблі виготовляються лише за індивідуальним планом замовника. Місткі стіни чудово вписуються у вітальню, не займаючи при цьому багато місця.

Істотним недоліком такого виду меблів є неможливість заміни деталей конструкції та її транспортування.

Розмаїття стилів

Кутові меблі є ключовою ланкою в кожному інтер’єрі і повинні підходити під загальний стиль кімнати.

Меблеві композиції в класичному стилі поєднуються з будь-яким дизайном вітальні. Це пов’язано з тим, що класичний стиль має на увазі застосування натуральних кольорів матеріалів.

 • Стиль прованс або кантрі припаде до смаку любителям старовини. Модулі в таких стилях мають різноманітність відкритих полиць для розміщення декоративних аксесуарів.
 • Активно набирають популярність модулі в стилі лофт, хай-тек та суворий мінімалізм. Кутові меблі в даному стилі передбачає використання скла, пластику, ламінованих матеріалів та кольорових дзеркал. Меблі, як правило, мають білий, темно-коричневий або чорний відтінок.
Поради щодо розміщення кутових меблів

Грамотний розподіл площі приміщення передбачає виділення ключової ланки в інтер’єрі.Найчастіше як центральний елемент вибирають кутовий диван або гарнітур.

Фахівці радять при розміщенні меблевих модулів у вітальні дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Перед покупкою меблів скласти план з конкретним типом меблів, які будуть використовуватися. Це дозволить значно спростити завдання вибору меблів у магазині, скоротить час покупки та не дозволить припуститися помилок.
 • Допустимо використовувати кілька кутових виробів в одному приміщенні, головне уникати перевантаженості інтер’єру;
 • При установці телевізора на нішу в гарнітурі не слід забувати про рекомендовану відстань між ним і диваном;
 • При розділенні простору на кілька секторів необхідно відокремити їх один від одного за допомогою меблів або конструкцій з гіпсокартону;


Важливо! У квадратних приміщеннях основні елементи гарнітура слід розташувати на всій довжині стіни, поставивши шафу в кутку. Вузькі приміщення передбачають рівномірне розподілення меблів по всьому простору.

Грамотний розподіл меблів у вітальні забезпечить її комфорт та красу на довгі роки.

Особливості вибору меблів

Вибір меблів у вітальню – непросте завдання. Насамперед слід дізнатися про виробника конструкції. Шведські та італійські меблі відмінно зарекомендували себе, однак мають досить високу вартість.

Багато вітчизняних виробників можуть скласти конкуренцію світовим меблевим брендам, але вимагають більш ретельного вивчення матеріалу та перевірки якості кріплення.

При виборі кутових меблів слід звернути увагу на:

 • Безпека та якість матеріалу меблевих модулів;
 • Розмір виробу повинен відповідати розміру кута приміщення;
 • Для невеликої вітальні рекомендується вибирати меблі з численними полицями та ящиками для розміщення необхідних речей. Багатофункціональність та місткість конструкцій дозволять обійтися без покупки додаткових меблів та захаращення простору.Фахівці радять вибирати модульні конструкції, в яких можна замінити або прибрати елементи з часом.

Кутові дивани можуть бути оснащені столиками або масивними підлокітниками, що надають додатковий комфорт при використанні виробу.

Кутові меблі у вітальні – практичний варіант для приміщення, який може стати «родзинкою» всього інтер’єру. Різноманітність видів та матеріалів конструкцій дозволить знайти відповідний меблевий модуль для будь-якого приміщення.

Фото кутових меблів для вітальні