Екран для ванної: 150 фото ідей дизайну екранів, особливості застосування та підбору

Екран для ванної кімнати: підбір дизайну, матеріалу, виду, розміру. Фото красивих моделей з описом нюансів монтажу

У процесі обробки санвузла неминуче виникає питання, як оформити простір під ванною. З одного боку, його можна залишити відкритим, але це буде мало функціональним і не естетичним.

Оптимальним рішенням стає встановлення екрану під ванну, і особливості цього процесу варто розглянути.

Переваги конструкції

Як видно на фото, екран у ванній допомагає:

 1. Додати інтер’єру кімнати завершеність. Через відкритий огляд на каналізаційні труби ситуація частково втрачає естетику, проте добре підібраний екран вирішує це питання.
 2. Простір під ванною зручно використовувати як місце зберігання відер, тазів, побутової хімії та інших предметів, які використовуються у санвузлі. Враховуючи, що в полі зору відвідувачів залишається менше речей, приміщення простіше утримувати у чистоті та порядку.
 3. За наявності екрану під ванну не потрапляє вода, яка неминуче вихлюпується під час купання. Тому унизу утворюється менше бруду, а підлога довше зберігає привабливий вигляд.

Деякі дизайнери навмисно залишають ванну без захисного загородження. Але в цьому випадку її зовнішня сторона оформляється спеціальним покриттям і додають декоративні ніжки.Різновиди екранів для ванної

Виділяють такі види конструкцій:

 1. Суцільні екрани, які мають лише невелике віконце для доступу до зливу. Їх встановлюють там, де мінімальним є ризик залити сусідів знизу. Але і в цьому випадку залишається можливість розвитку цвілі через підвищену вологість у приміщенні.
 2. Розсувні екрани для ванни переважно адаптовані до потреб багатоповерхових будинків. Вони закривають простір, не заважаючи вільному доступу до нього.
 3. Стаціонарні конструкції передбачають наявність каркаса, до якого кріпляться розсувні або розстібні дверцята. Альтернативою каркасному виробу стає загородження, виготовлене з одного матеріалу.
 4. За відсутності можливості купити або замовити екран, який відповідає обстановці, можна зробити тимчасовий варіант, який легко демонтувати. Наприклад, закріпити шторку із водонепроникного матеріалу.
 5. Прямі, які адаптовані за ванною стандартної прямокутної форми. При покупці складнішого варіанту доведеться звернути увагу на кутові або криволінійні аналоги.

Залежно від потреб людини, екран може включати нішу для ніг.Це дозволить підходити до ванни без ризику вдаритися ногою.
Матеріали для виготовлення екрану

Екрани під ванну виготовляються з таких матеріалів:

 1. Плит ДСП. Цей варіант відрізняється простотою монтажу та зняття за рахунок відсутності каркаса. Слабкою стороною вважається вага виробу.
 2. Пластика, що відрізняється невеликою вагою та простотою кріплення. Варто враховувати, що дешевий матеріал може тріскатись або ламатися при фізичному впливі.
 3. Екран під ванну МДФ виглядатиме добротно та естетично. Але, враховуючи підвищену вологість у приміщенні, така конструкція має бути захищена спеціальним покриттям, а також мати у структурі вентиляційні отвори.
 4. Моделі з гіпсокартону вважаються популярними на сучасному ринку за рахунок бюджетної ціни. Щоб виріб служив довго, слід переконатися, що для його виготовлення використано вологостійкий матеріал.
 5. Жалюзі найкращі здатністю адаптуватися під будь-які розміри ванної кімнати, легкість монтажу та зняття, що спростить прибирання, а також відсутністю перешкоди для ніг. Матеріал не вважається довговічним, однак при акуратному поводженні це не вважається проблемою.
 6. Цегла та гіпсові плити використовують для створення стаціонарних екранів. Зазвичай їх викладають каркас під облицювання плиткою. Варто враховувати, що монтаж та демонтаж таких виробів – це складне завдання. Інші недоліки пов’язані з повільним висиханням, що прискорює розвиток цвілі, а також високою вартістю матеріалу та робота.

Вирішуючи, де купити екран під ванну, варто враховувати, що заводські вироби роблять за стандартними розмірами. Тому, якщо є відхилення у більший або менший бік, конструкцію доведеться робити самостійно.

Види каркасів

Окрім цегляної основи каркас може бути виконаний з таких матеріалів:

 1. Дерев’яні лати. Така основа оптимальна для екрану під ванну 170 і більше см у довжину. Варто враховувати, що деревина схильна до гниття. Тому каркас слід обробити водовідштовхувальним просоченням. Або брати вироби, виконані з кедра, вільхи або модрини. Мінімальна ширина бруса становить 40-40 мм.
 2. З оцинкованих металевих профілів.Рекомендованим варіантом є ПН 27х28. Такий варіант кращий, оскільки може витримати дверцята будь-якої ваги. Однак для монтажу потрібен власний зварювальний апарат або допомога спеціаліста.

Якщо екран з каркасом виконується для криволінійної ванни, основа повинна точно повторити вигини виробу. Таку роботу краще робити самостійно або на замовлення.

Вимоги безпеки

Плануючи встановлення екрана під ванну, слід врахувати такі норми:

 1. Конструкція виготовляється з вологостійких матеріалів. Тоді вона прослужить довше.
 2. Незалежно від типу загородження має залишатися простір для доступу до комунікацій. Це дозволить у разі протікання оперативно зібрати воду з підлоги, а також зробити ремонт. Тому конструкції, які легко знімаються, кращі.
 3. Наявність екрана не повинна знижувати комфорт від користування ванною кімнатою. Зокрема, конструкція не може бути на заваді при підході до сантехнічного приладу.
 4. Обов’язковим елементом екрана стає вентиляційний зазор. Це захищає від розповсюдження цвілі або грибка, а також створює відвід для води із прихованого простору.

Підіб’ємо підсумки: Захисний екран для ванної встановлюють у практичних та естетичних цілях.


Вибір матеріалів та конструкції визначається призначенням, типом сантехніки, розмірами та стилем оформлення приміщення. При цьому переваги користувача обмежуються нормами безпеки, які не варто ігнорувати.

Фото екранів для ванної