Плитковий клей для теплої підлоги: поради, як вибрати Інструкція із застосування, види, кращі виробники, розбору складу

Плитковий клей для теплої підлоги: який краще вибрати? Огляд усіх видів, точний розрахунок витрати + правила застосування

Плитковий клей для теплої підлоги представлений у досить великому асортименті, що дозволяє підібрати оптимально підходящий варіант для кожного конкретного випадку. Однак роль відіграють не тільки характеристики складу, який використовуватиметься для склеювання плиток над системою теплої підлоги.

Велике значення також має досвід майстра, від нього залежить швидкість та якість укладання. Крім того, не варто забувати, що кожен склад має індивідуальний термін твердіння, тому потрібно попередньо вивчити всі інструкції та рекомендації, перш ніж приступати до роботи.

Для того, щоб плиткова кладка могла прослужити довгі роки, майстер повинен з точністю дотримуватися всіх правил та інструкцій, вказаних на упаковці.

Різновиди клею

Багато покупців буває складно підібрати клеючий склад для їх цілей. Основним параметром, яким повинен здійснюватися вибір серед множин різновидів, це основний компонент у складі. Саме від нього залежить міцність та надійність майбутньої конструкції.

Також варто розуміти, що різні види клею оптимально підходять для різних видів матеріалу і мають унікальні властивості.
Синтетичний полімерний

Найпоширеніший варіант, виробляється на основі смоли, що дає складу термін затвердіння приблизно 20-25 хвилин. Цього часу цілком вистачить щоб нейтралізувати всі помилки і недоліки, вирівнявши всі стики.

Продається склад у пластикових відрах різного обсягу, що дозволяє придбати потрібний для конкретних цілей.

Клей має пастоподібну форму, його дуже зручно наносити та прибирати надлишки, оскільки він не густий. Ідеально підійде для майстрів-початківців, які не мають жодного досвіду в будівельних роботах.

Двополімерний

Його основна відмінність від попереднього різновиду полягає в тому, що в цьому складі як діючий компонент використовуються відразу 2 різновиди смол.

Така сукупність дозволяє цьому складу твердніти дуже швидко, тому працювати з ним рекомендується тільки професіоналам, які вже мали досвід укладання подібних покриттів.

  • Через швидке затвердіння використовувати цей склад рекомендується фактично відразу після того, як він буде змішаний.
  • Серед переваг варто відзначити пластичність, що дозволяє зберегти початковий зовнішній вигляд, навіть якщо пластинка трохи зміщуватиметься в одну зі сторін.

Мелкодисперсні частинки

Незважаючи на те, що у продажу є колосальна кількість різновидів на основі якісних смол, цей вид як і раніше користується великою популярністю.

Через присутність у складі додаткових частинок вдалося досягти підвищеної адгезії.

  • Крім того, при використанні цього виду дуже легко розрахувати потрібне дозування, це дозволяє використовувати один і той же мішок з матеріалами кілька разів.
  • Незалежно від того, який саме різновид буде обраний, до кожного з них зазвичай додається пластифікатор.
  • Він дозволяє звузити або навпаки, розширити наявні пори біля будівлі залежно від температури навколишнього середовища.

Зручний та надійний клей знайти досить складно, проте наведені рекомендації мають свої переваги та недоліки, якщо їх правильно враховувати, вдасться з легкістю підібрати відповідний варіант.

Особливості

Зверніть увагу, при виборі клею для теплої підлоги немає необхідності враховувати тяжкість облицювального матеріалу.

Це правило працює виключно для стін і стелі, підлога не потребує враховувати цей параметр, оскільки плитка не може відпасти, вона зможе тільки зрушити.
На що звернути увагу

Випускаючи з уваги вага облицювального матеріалу через непотрібність, не варто забувати про інші параметри, які можуть бути дуже важливими.

  • стійкість до впливу високих температур, це є обов’язковою умовою при виборі клейового складу. Різні види мають різні показники розширення відповідно до впливу певних температур, ступінь розширення теж варто враховувати при виборі
  • Ступінь адгезії. Кріплення плитки до підлоги має бути максимально надійним.Зверніть увагу, що клейові склади на основі цементу справляються із цим завданням дуже погано. Саме тому перевага надається полімерним різновидам із пластифікаторами, що забезпечують більшу стійкість.
  • Надійність. Як вже було сказано вище, вага облицювального матеріалу не грає ролі, якщо йдеться про підлогове покриття. Однак повністю ігнорувати цей фактор не можна, тому що деякі склади під постійним впливом певної ваги через час розколюються.
  • Час, необхідний для повного застигання клейової суміші. Оптимальним варіантом буде вибір того клею, який має час коригування положення плит не менш як півтори-дві години. Це особливо важливо, якщо майстер ще не має достатньої кількості практичного досвідуУ продажу представлена ​​колосальна кількість моделей, що підійдуть під певні завдання. Якщо дуже складно визначитися між двома або більше брендами, рекомендується спиратися на популярність одного з брендів, тобто знайти найпопулярнішого виробника та придбати його продукцію.

Як правило, популярні бренди-виробники не включають до своєї продукції дешеві компоненти, вони мінімум середньої якості, що дозволяє досягти високих показників.
Одним із найвідоміших брендів є Ceresit, це іноземний бренд, який реалізує на території РФ клейові склади високої якості за прийнятну ціну.

Відмінною особливістю цього виробника є підвищена еластичність складу, що дає можливість використовувати цей клей у сукупності з абсолютно різними матеріалами. Відмінним варіантом буде використовувати цей клей для викладання керамограніту, керамічної плитки.

Завдяки підвищеній пластичності склад має відмінну стійкість до високих температур, а також до перепадів.

Фото плиткового клею для теплої підлоги