Стінки для зали: 135 фото варіантів дизайну. Огляд кращих прикладів розміщення в інтерєрі вітальні

Стінки для зали – фото найпопулярніших новинок та моделей меблів з цікавим дизайном

Порівняно недавно стінки для зали були обов’язковим компонентом обстановки вітальні в кожній міській квартирі незалежно від достатку її господарів.

При цьому цей предмет інтер’єру стійко входив у категорію гостро дефіцитних і тому купити його було абсолютно неможливо без наявності відповідних зв’язків і знайомств, наприклад, з товарознавцем меблевого магазину.

Сьогодні, в епоху розвиненого капіталізму, породженої ним гострої боротьби за покупця та повсюдно нав’язуваних кредитів, що дозволяють купити хоч літак, це звучить дико, проте саме такими були реалії 1970-х та 80-х років, що наявність грошей на покупку стінки зовсім не робило її можливою.

Функціональні моделі меблів для вітальні

До вартості гарнітуру треба було неодмінно додати часом стільки ж, якщо не більше, на хабарі кільком потрібним людям. Лише при такому розвитку подій бажана стінка з’являлася в типовій радянській малометражці.

От чому не дивно, що освітлений в епоху гострого повсюдного дефіциту променем споживчого щастя обиватель відразу ж закликав усіх знайомих оцінити, як нова стіна вписалася в обстановку його зали.

Цілком логічно, що фактичним призначенням її ставало зовсім не зберігання книг та одягу, а експозиція накопичених за роки праці на благо соціалізму кришталевих ваз, дорогих музичних центрів та «усилків» для програвача, «фірмового» телевізора з комісійного магазину, та на найвиднішому місці — фотографій у компанії друзів, ударників праці, знаменитих космонавтів та уславлених артистів.

Загальнодоступний предмет інтер’єру

Сьогодні придбати стінку для залу можна навіть не виходячи із дому. Для цього достатньо зайти в меблевий інтернет-магазин, вибрати відповідний варіант, оплатити його та замовити доставку.
Щодо любителів купувати меблі у «фізичних» магазинах, то там легко знайти безліч стін, що відчайдушно конкурують за гроші покупця.

 • Габаритами;
 • Цінами;
 • Числом секцій;
 • Вишуканість декору;
 • Іншими споживчими характеристиками.

Іншими словами, сьогодні немає жодної проблеми в покупці стінки для вітальні, причому як гранично дешевої та практичної, так і дуже дорогої та розкішної.

На відміну від звичних стінок радянського зразка, по старій пам’яті покупців, які все ще впливають на смаки, вироблені сьогодні їх аналоги оформлені яскраво і помітно. Вони не страждають на радянські масивність і незграбність, великий прогрес досягнуто також і в плані функціональності.

Відмінності від старих моделей

Загалом можна виділити три основні відмінності меблевих гарнітурів для залу, що випускаються сьогодні, від їх аналогів радянських часів.

 1. Вироблені сьогодні меблі є струнким ансамблем з ряду компонентів, цілком здатних при необхідності замінити один одного. Ось чому їх можна збирати будь-де, і це ніяк не вплине на функціональність.
 2. Щодо стінок радянського часу, то вони були не більше, ніж набором шаф, що скріплювалися відповідно до заводського креслення, які утворювали єдину «на всі часи» зв’язку.
 3. Якщо радянські меблі проектувалися у вигляді секцій, то жодну з них не було можливості видалити з гарнітуру. Така сильна залежність обумовлювалася тим, що кожному елементу набору спочатку виділялося одне й те саме місце.
 4. Відповідно до цієї схеми свердлилися отвори для сполучного кріплення, вироблялися технічні пази та встановлювалася фурнітура. Сьогодні ж стінку для залу нерідко випускають із повністю незалежними одна від одної секціями.

 5. Секції радянських меблевих стінок для вітальні були однакові за висотою, а часто й за шириною. Їхні сучасні аналоги нерідко містять цілу низку секцій найрізноманітніших габаритів. При цьому вони є не стінами у звичному значенні слова, а скоріше багатофункціональними системами.
Широка різноманітність модулів

Сучасні меблі для вітальні містять модулі таких типів:

 • Підлогові;
 • підвішувані;
 • З відкритими та глухими фасадними зонами;
 • З опускними вниз на кронштейнах, рейковими та звичайними дверцятами.

У порядку речей тепер і помітна різниця модулів за висотою.

Завдяки модульній конструкції, що розширюється, власник такого гарнітура в міру накопичення грошей може докуповувати нові секції, які органічно з’єднаються з вже складеним набором.

Основні варіанти розташування

Щоб не помилитися у підборі стінки для залу, важливо заздалегідь визначити, яка саме її конфігурація виявиться оптимальною.

Сьогодні для масового споживання пропонуються три варіанти просторового рішення:

 • Лінійний;
 • Кутовий;
 • П-подібний.

Лінійний варіант стінки

Найбільш традиційним є лінійне розташування стіни. Вона ставиться вздовж однієї зі стін, звичайної довшої. За просторовим рішенням такі моделі схожі на аналоги з радянського минулого.

 • Є досить сильні відмінності.
 • Сучасні гарнітури цього типу затуляють не всю стіну.
 • Їх проектують так, щоб у кутах залишалися зручні для складування різних речей ніші.
 • Зазвичай у таких закутках тримають дошки для прасування, пилососи, згорнуті килими.

Саме в ряд лінійних гарнітурів входять так звані міні-стінки, що складаються з двох-трьох компактних модулів та полиць без дверей та скляних шторок.

Кутова модифікація вітальні гарнітура

Випущені сьогодні кутові стінки для вітальні включають кутовий модуль, що виконує цілу низку корисних функцій. Це рішення дуже вигідне з точки зору економії площі, тому що замість ніш, закутків та простінків господар отримує повноцінне місце для зберігання книг та одягу.

Найчастіше в місці з’єднання стін встановлюють шафу-пенал, який по сторонах кута оточують гардеробами, сервантами, полицями. Це геометричне рішення повністю практично. При цьому воно не вимагає виділення великої житлової площі, що дозволяє використовувати його навіть у найтісніших кімнатках.

П-подібні моделі меблів

Виготовлені у вигляді літери П моделі набагато більше стандартних.

 • От чому їх зазвичай встановлюють лише у просторих віталень кімнатах квартир покращеного планування.
 • У центрі такого меблевого ансамблю на широку полицю встановлюється телевізор.
 • З боків і у верхній зоні розташовані шафки, етажерки, ящики для білизни та інші елементи конкретного цільового призначення.

Практичне використання міні-стінок

Усі більш популярні останнім часом міні-стінки можуть наділятися при проектуванні цілою низкою особливостей.
На основі цих відмінностей міні-стінки поділяються на такі класи.

 1. Для встановлення телевізорів, домашніх кінотеатрів, музичних центрів та дисплеїв для комп’ютерних ігор. В даному випадку застосовується безліч скляних полиць, передбачаються глибокі ніші для колонок, дротів, підсилювачів та мікшерів.
 2. Стінки трансформерного типу особливо хороші для малогабаритних віталень. Вони ефективно заощаджують дефіцитний простір, оскільки не містять відкидних столів, барів, секцій для кришталю та скляних склянок.
 3. Кутові моделі чудово пристосовані для прийому гостей та організації застілля, вони також створюють комфортні умови для читання журналів та чаювання.

Модульні конструкції, що складаються з підлогових та настінних блоків, найчастіше автономних. Дані варіанти також дуже зручні для малогабаритних залів.


Фото сучасної стінки для зали