Штори у вітальню у сучасному стилі: ТОП-200 фото новинок дизайну 2022 року!

Штори у вітальню в сучасному стилі – 200 фото стильних варіантів та модних поєднань

Штори — один з останніх штрихів у кімнаті, які допомагають зробити простір більш зібраним і закінченим.

Але через те, що існує так багато різних стилів штор та тканин, може бути складно зрозуміти, що найкраще підходить для вашого простору! І, звичайно, питання про фурнітуру для штор і про те, як її повісити.

Які тканини найкраще підходять

Існує так багато різних типів тканин для штор. Але певні тканини та матеріали краще підходять для різних приміщень та стилів. Нижче ви знайдете плюси та мінуси найпоширеніших типів тканин для штор.
Поліестер

Поліестер — це синтетичний штучний матеріал, який досить міцний.

Плюси: Поліестер дуже економічний і відмінно підходить для початківців покупців вдома.

 • Вона, як правило, дуже проста у догляді і довговічна, тому це відмінна тканина для штор у спальні, де відкриватимемо і закриватимемо їх щодня.
 • Штори з поліестеру також стійкі до складок і їх можна легко розпарити, якщо вони з’являться.
 • Будучи більш економічним, це відмінний матеріал, коли обмірковуємо найнеобхідніше для вітальні.

Мінус: Тканина легко спалахує і може вбирати запахи, тому важливо пам’ятати про те, де її розміщуємо.

Плями зі штор з поліестеру можуть бути важко відмивати, тому не вішаємо їх у місцях, де часто ходимо або там, де можуть бути діти.

Оксамит

Оксамит – це гладка м’яка тканина, що характеризується щільним ворсом волокон, який іноді має майже блискучий вигляд. Традиційно з шовку, сьогодні оксамит також може бути зроблений з бавовни, шерсті, мохера та синтетичних волокон.

Плюси: Оскільки оксамит — це важкий матеріал від природи, оксамитові штори відмінно підходять для зменшення сонячного світла.

 • Вони ідеально підходять для тих, хто спить пізно або в приміщеннях із сильним сонячним світлом.
 • Оскільки оксамит є більш товстим матеріалом, він також забезпечує більшу конфіденційність.
 • Оксамитові штори з високоякісного матеріалу надають їм м’якого розкішного вигляду, що робить їх ідеальними.

Мінус: Оксамит складно чистити, і він коштує дорожче, тому напевно варто ретельно продумати, куди вішати оксамитові штори.

Льон

Льон — це дихаюча та міцна тканина, виготовлена ​​з натуральних волокон льону.

Плюси: Льон є екологічним і є одним з найміцніших і довговічніших варіантів натуральних тканин.

 • Так само відомо, що льон перешкоджає зростанню бактерій та грибків у більшості приміщень, тому, якщо ваша спальня або ванна кімната мають тенденцію бути більш вологими, це чудовий варіант.

Мінус: Льон легко меніться і стискається, тому вам потрібно частіше пропарювати лляні штори, якщо ви не любите зморшки і будьте обережні при їх пранні.


А як щодо штор із малюнком

Якщо подобається ідея візерунчастих штор, потрібно врахувати кілька основних моментів. Спочатку продумаємо, як візерунок поєднуватиметься з рештою простору. Потрібно вибрати візерунок, що відповідає загальному стилю кімнати.

Також важливо пам’ятати про інші візерунки, які вже можуть бути в кімнаті, наприклад про постільні приналежності, декоративні подушки або іншу оббивку. І якщо в кімнаті є шпалери, можна розглянути ці візерунки!

Масштаб малюнку фіранки повинен відрізнятися від інших малюнків, що існують у кімнаті, і ідеально їх доповнювати. Візерункові штори можуть мати той самий ефект, що й витвір мистецтва, коли вони повністю затягнуті, так що маємо це на увазі в процесі вибору.


Чи коштують індивідуальні штори такої ціни

Важлива думка про те, як вибрати штори? Незалежно від того, чи хочемо спростити життя за допомогою куплених у магазині штор чи хочемо створити індивідуальні. Чи вибираємо штори на індивідуальне замовлення або купуємо в магазині, все залежить від того, скільки хочемо витратити і наскільки точно хочемо, щоб штори підходили за розміром.
Індивідуальні штори пропонують саме це: індивідуальне припасування під розмір вікна та індивідуальний вигляд. З індивідуальними шторами можна вибрати тканину та підкладку, яка потрібна, на відміну від штор, куплених у магазині. Індивідуальні штори можна вибирати з безлічі дизайнів і стилів. Однак усі ці настройки мають свою ціну.

Якщо не готові платити великі гроші в оформлення вікон, можливо, захочемо придбати варіант у магазині. Обов’язково враховуємо довжину панелей та висоту стелі, оскільки це вплине на довжину штор, які купуємо.

Що таке гачки для штор і який стиль вибрати?

Вибираючи та розвішуючи штори, також слід подумати про стиль гачків штор. Гачок завіси – це область у верхній частині завіси, де він прикріплюється до штанги. І насправді існує широкий спектр стилів гачків штор, які можна додати до стилю та зовнішнього вигляду штор.

 • Складки-защипи, складки-келики та складки-бокси – найпростіші стилі гачків.
 • Кожен стиль забезпечує класичний вигляд і ідеально підходить для традиційних фіранок у спальні або додавання елегантного стилю простору.
 • Штори з люверсами (або вушами) є металевими кільцями, прикріпленими до верхньої частини тканини, через які протягуємо карниз.
 • Завдяки цьому відкривати та закривати штори стає простіше простого!

Якщо не подобається зовнішній вигляд люверсів, є також фіранки з виступами, які включають серію тканинних петель, пошитих через рівні проміжки вздовж верхньої частини фіранки, через які потім простягаємо карниз. Це більш розслаблений стиль.

Що слід враховувати під час вибору фурнітури для штор?

Оздоблення та стилі обладнання Оздоблення обладнання сильно вплине на зовнішній вигляд кімнати:

 • Вибираємо обробку, схожу на те, що вже є у приміщенні.
 • Залізо та латунь – найпопулярніші матеріали фурнітури для штор, і вони легко поєднуються з багатьма стилями.
 • Після того, як дістанемося до оздоблення, також захочеться подумати про прикраси.

Ви хочете щось більш вишукане, з деталями, що прокручуються, або більш просте і обтічний? Спільний стиль простору допоможе зробити вибір.

Розміри штанги

Коли справа сягає розмірів штанги, потрібно враховувати як довжину, так і діаметр стрижня. По довжині штанга має бути трохи ширше віконної рами, щоб штори могли повністю закривати віконні рами та забезпечувати оптимальну конфіденційність.

 • На діаметр більшою мірою впливає тканина, яку виберемо, та її вагу.
 • Для схилів можна використовувати тонкий стрижень, тому що це легкий матеріал.
 • Штанга середнього діаметра використовується для штор на замовлення через вагу тканини та підкладки.

Штанга великого діаметру використовується для приміщень з високими стелями або двоповерховими вікнами, тому що ви маєте справу з великою кількістю тканини.

Фото штор у вітальню в сучасному стилі