Маленька вітальня (132 фото): стильні варіанти дизайну, огляд модних ідей оформлення

Маленька вітальня – інструкція з фото прикладами облаштування та оформлення малогабаритної вітальні

У будинках старої будівлі найчастіше кімнати бувають дуже маленької площі, особливо гостро це відчувається у вітальні. А в деяких малогабаритних квартирах це приміщення взагалі поєднується зі спальнею одного з членів сім’ї або з кухнею, як у квартирах-студіях.

Але навіть у цих випадках можна спланувати інтер’єр так, щоб можна було з комфортом приймати гостей та пишатися своєю квартирою.

Функціональний та практичний дизайн маленької вітальні

Гостина, як і будь-яке інше приміщення в будинку, має свої функції. Дуже важливо, щоб за будь-якого планування та оформлення ці функції зберігалися.

Якщо не враховувати призначення кімнати, то в ній буде дуже некомфортно і незручно жити.

Функції вітальні:

  • Прийом сторонніх людей
  • Обмеження уваги гостей
  • Демонстрація статусу та соціального стану господарів
  • Оповідання про досягнення господарів, про те, чим вони пишаються
  • Проведення урочистих заходів у межах будинку: привітань, зустрічей

У спальню, дитячу чи кухню гостей запрошувати не прийнято.Більше того, згідно з вченням фен-шуй, ці приміщення повинні зберігатися від сторонніх очей, щоб туди не потрапляла чужа енергетика. А вітальня саме створена для того, щоб гості могли вільно розташовуватися тут.

Тому поєднувати вітальню зі спальнею чи дитячою не рекомендується. Якщо такий варіант неминучий – кімнату необхідно зонувати, а увагу від ліжка або місця дитячих ігор відвернути на інші зони.

Вежа – це ще й зона слави господарів. Техніка, книги, картини на стінах, фоторамки і навіть меблі багато що розкажуть про них. Тому при оформленні та підборі декору варто подбати про те, щоб гостям було що розглядати і щоб вони змогли створити потрібне враження про господарів.
Особливо складно це зробити в маленьких вітальні так, щоб не перевантажити інтер’єр. Тут на допомогу прийдуть електронні фоторамки, якісне оздоблення та стелажі з предметами гордості господарів.