Люк для ванної: поради щодо вибору та встановлення прихованого люка (110 фото)

Люк для ванної – види та методи встановлення ревізійного прихованого люка (інструкція від профі)

Люки у ванній кімнаті служать для приховування труб. Перед встановленням обов’язково враховують розмір та тип, також дивляться на розташування.

Особливості прихованих люків

Необхідно проводити установку спеціальних люків, щоб приховати лічильники, деякі люки можуть приховати ще й бойлери, які іноді перевіряють, тому люки встановлюють так, щоб їх повністю не приховати.

Щоб все було гармонійно у дизайні ванної кімнати з цими обладнаннями, допоможуть ці люки. Люки зараз поступилися місцем дверцятам у нинішніх ремонтах.

Як вибрати люк

Щоб правильно вибрати ревізійний люк, вимірюють висоту приладів, які потрібно приховати. Наприклад, бувають настінні конструкції, також підлогові та стельові.

 • Щоб встановити люк на стелі, необхідно придбати магніт, який допоможе не зачинятися дверям.
 • Люк на стелі повинен бути встановлений правильно і бути досить міцним, щоб витримати різні навантаження.
 • Настінний люк, який вибирають більшість, легко відкривається і має бути в наявності петлі, які надійно не будуть давати провиснути люку.
Матеріали при виготовленні можуть бути як алюмінієві, так і оцинковані, ще нержавіюча сталь. Ці матеріали вигідні за коштами, також не піддаються корозії.

Ці матеріали мають перевагу, це міцність, яка дозволяє добре витримувати поверх гіпсокартон, що наноситься, або плиткових матеріалів. Якщо люк вибрали маленький, то використовують вироби із пластику.

Люки можна віднести до двох категорій:

 1. Під плитку
 2. Під шпалерами або фарбуванням

Розглянемо перший варіант, це монтаж ревізійних люків під ванну під плитку

Є два способи, як відкривати люки, перший називається натискною, другий – туди входить присоска. Перший варіант використовується при не гладких матеріалах, які не дають триматися присосці. Другий варіант застосовується за наявності гладких плитках.

Перш ніж вибрати перший або другий варіант, дивіться не тільки на зручність, а й на цінову категорію. Другий варіант відкривання коштує дорожче.

Розглянемо, які можуть бути матеріали, що відрізняються своїми особливостями:

 • Зсувні – їх монтаж здійснюється з перешкодою
 • Розпашні – використовуються за відсутності будь-яких обмежень під час відкривання.
 • Відкидні – їх відкривають на себе, потім нагору, потрібно враховувати, що відстань до перешкоди дорівнює не менше дванадцяти сантиметрів.
 • Двохдверні – в більшості випадків вони застосовуються, коли отвір більше сімдесяти сантиметрів.
 • Мозаїка – вони відрізняються за наявністю рівних розмірів та форми візерунком.
 • Посилені – підходить за наявності важких плит, рекомендується встановлювати люк, який відрізняється за властивостями міцністю та витримає будь-яке навантаження, щоб розміри люка під ванну були 0.6 на 1.2 м.
Розглянемо другий варіант – під фарбування

Такі бренди як «Практика» та «ЛюкЛенд» займаються випуском люків у ванну на фарбувані та на стіни, що обклеюються шпалерами. Такі люки встановлюють верхи стіни або стелі.

Рекомендується виконувати роботу в матеріал, виконаний з гіпсокартону, але за бажання люк вбудовують також і в бетонну стіну.

 • Компанія Knauf займається випуском такого люка, який встановлюють для фарбування, його вибирають за найкращими якостями, незважаючи на високу ціну.
 • У продукції є нестандартні моделі. Такі, як лабораторні люки, які не потрібно фарбувати.
 • Порівняно з іншими компаніями, які виготовляють звичайні конструкції, варто придивитися до цього бренду.

Особливості

Щойно визначений тип ревізійного люка, варто вибрати будь-яку модель, дивляться на розміри плиток, обладнання, яке потрібно приховати.

 • Якщо використовується плитка для обробки, враховують, що пластина не виходить за межі від 5 до 70 мм.
 • Розміри люка встановленого під ванною рівні 20 на 20 см, тоді дверцята, які будуть поверх люка, дорівнює 300 на 300 мм.

Щоб правильно вибрати люк у ванну, варто добре враховувати особливості моделей люків різних виробників.

Дивляться при виборі на марку, матеріали та обов’язково як відкриваються дверцята. Враховують, як розташовані навіси, наприклад, розмір 300 на 200 мм у люка, повинен мати петлі на коротких сторонах.Встановлення сантехнічного люка

Встановлення дверей люка залежить від матеріалів, які використовуються під час їх встановлення. Якщо стіни з цегли або бетону, люк встановлюють під плитку, вбудовують раму в отвір.

 • Встановлюють каркас таким чином, щоб дверцята точно збіглися зі стіною.
 • Наприкінці закріплюють шурупами в рамі через отвори.
 • Завершення роботи з встановлення люка залежить від обробки, це може бути або фарба, або плитка.
 • Якщо обробка фарба, то щілини між матеріалом та дверцятами обробляють монтажною стрічкою.

При плитці, нагорі люка клеять матеріал так, щоб він точно збігся зі стіною. Щоб зберегти малюнок, розпочинають роботу з дверей.

Щоб люк захищав від шуму води, проводять наступні дії:

 1. Чистять плитку, де розташований шов.
 2. Зони навколо дверей клеять малярським скотчем.
 3. Шов заповнюють герметиком, знімають зайве шпателем.
 4. Стужку знімають.
 5. Після закінчення двох діб прорізають весь шов по всьому шару, кут має бути не менше 45 градусів.

Варто стежити за розмірами отворів для встановлення люків, вони повинні збігатися з розмірами дверей.

Якщо підібрано маленький люк, його установку виготовляють разом із збиранням рами. Великі ж люки вимагають обов’язкового розбирання на елементи та встановлення окремо.

У цій статті розглянуто варіант установки сантехнічного люка у ванну кімнату, щоб приховати при бажанні труби, він чудово впорається із завданням у укритті сантехнічного обладнання і це відмінне рішення для дизайну будь-якої ванної.

Вибирайте той варіант типу люка, який підійде за кольором і за матеріалом, враховуйте свої бюджетні кошти при виборі, щоб не купити занадто дорогий люк.

Фото люка для ванної