Люк для ванної: поради щодо вибору та встановлення прихованого люка (110 фото)

Люк для ванної – види та методи встановлення ревізійного прихованого люка (інструкція від профі)

Люки у ванній кімнаті служать для приховування труб. Перед встановленням обов’язково враховують розмір та тип, також дивляться на розташування.

Особливості прихованих люків

Необхідно проводити установку спеціальних люків, щоб приховати лічильники, деякі люки можуть приховати ще й бойлери, які іноді перевіряють, тому люки встановлюють так, щоб їх повністю не приховати.

Щоб все було гармонійно у дизайні ванної кімнати з цими обладнаннями, допоможуть ці люки. Люки зараз поступилися місцем дверцятам у нинішніх ремонтах.

Як вибрати люк

Щоб правильно вибрати ревізійний люк, вимірюють висоту приладів, які потрібно приховати. Наприклад, бувають настінні конструкції, також підлогові та стельові.

 • Щоб встановити люк на стелі, необхідно придбати магніт, який допоможе не зачинятися дверям.
 • Люк на стелі повинен бути встановлений правильно і бути досить міцним, щоб витримати різні навантаження.
 • Настінний люк, який вибирають більшість, легко відкривається і має бути в наявності петлі, які надійно не будуть давати провиснути люку.
Матеріали при виготовленні можуть бути як алюмінієві, так і оцинковані, ще нержавіюча сталь. Ці матеріали вигідні за коштами, також не піддаються корозії.

Ці матеріали мають перевагу, це міцність, яка дозволяє добре витримувати поверх гіпсокартон, що наноситься, або плиткових матеріалів. Якщо люк вибрали маленький, то використовують вироби із пластику.

Люки можна віднести до двох категорій:

 1. Під плитку
 2. Під шпалерами або фарбуванням

Розглянемо перший варіант, це монтаж ревізійних люків під ванну під плитку

Є два способи, як відкривати люки, перший називається натискною, другий – туди входить присоска. Перший варіант використовується при не гладких матеріалах, які не дають триматися присосці. Другий варіант застосовується за наявності гладких плитках.

Перш ніж вибрати перший або другий варіант, дивіться не тільки на зручність, а й на цінову категорію. Другий варіант відкривання коштує дорожче.

Розглянемо, які можуть бути матеріали, що відрізняються своїми особливостями:

 • Зсувні – їх монтаж здійснюється з перешкодою
 • Розпашні – використовуються за відсутності будь-яких обмежень під час відкривання.
 • Відкидні – їх відкривають на себе, потім нагору, потрібно враховувати, що відстань до перешкоди дорівнює не менше дванадцяти сантиметрів.
 • Двохдверні – в більшості випадків вони застосовуються, коли отвір більше сімдесяти сантиметрів.
 • Мозаїка – вони відрізняються за наявністю рівних розмірів та форми візерунком.
 • Посилені – підходить за наявності важких плит, рекомендується встановлювати люк, який відрізняється за властивостями міцністю та витримає будь-яке навантаження, щоб розміри люка під ванну були 0.6 на 1.2 м.