Килим у вітальню. Як обрати? 110 фото найкращих моделей з гарним дизайном

Килим у вітальню – поради дизайнера щодо застосування килима в оформленні зали (фото огляд різновидів та варіантів розташування)

Оригінальний килим з довгим або коротким ворсом здатний не тільки зробити підлогу досить теплою, але й вигідно прикрашати вітальню. Найчастіше вдаються до використання м’якого килима в тому випадку, коли покриття для підлоги недостатньо тепле або в будинку є маленька дитина (захист від переохолодження, випадкових травм і падінь).

Більшість сучасних магазинів пропонують своїм клієнтам величезний вибір моделей із різним дизайном, довжиною ворсу, матеріалу та техніки виробництва.Як вибрати найкращий килим для вітальні

Великий вибір доступних моделей килимів часто ускладнює пошук покупця. Товари, що є в асортименті, відрізняються між собою за фактурою, товщиною м’якого покриття, пористістю, наявністю антистатичного шару та багатьма іншими факторами.

Існує низка нюансів, на які слід звернути увагу при виборі того чи іншого килима:

  • Розміри кімнати та тип підлогового покриття. Іноді навіть за наявності теплої підлоги власники квартир купують килими чи паласи. Особливо це актуально за наявності дітей молодшого віку в будинку.
  • Стиль інтер’єру, відповідно до якого оформлена вітальня. Для витончених стилів (мінімалізм, бароко) відмінно підійде м’яке полотно округлої форми з довгим ворсом. Для популярного сучасного напрямку арт хаус можна підібрати модель у вигляді геометричної фігури, краплі, пісочного годинника, півмісяця.
  • Обов’язково оцінюються всі характеристики самого килима: стійкість до стирання ворсу, особливості вологого чищення та стійкість до впливу миючих засобів.
  • Якісний склад полотна є одним із найважливіших критеріїв вибору. Матеріали, що використовуються для виробництва, не повинні викликати алергічних реакцій, містити токсичних фарб і пігментів (у процесі декору).


Якщо власники вітальні воліють моделі килима ручної роботи, слід уважно оглянути полотно на предмет наявності грубих швів, що залишилися петель.