Кахельна плитка для ванної: поради щодо вибору, приклади дизайну. 150 фото красивих проектів

Кахельна плитка для ванної: всі нюанси підбору плитки та її укладання, фото, найкращі ідеї дизайну та застосування

Кахельна плитка з давніх-давен використовувалася для обробки приміщень. Її історія налічує кілька тисячоліть. І досі цей матеріал залишається одним з найбільш затребуваних для ванної, що обумовлено невисокою ціною на кахельну плитку для ванної та зручністю використання.

Великий вибір варіантів дизайну та фактур дозволяє створювати дуже цікаві та незвичайні рішення у ванній кімнаті.

Особливості кахельної плитки

Кахельна плитка – один із найдавніших рукотворних оздоблювальних матеріалів. Вона з’явилася кілька тисяч років тому у Межиріччя Тигра та Єфврата. І вже тоді цей матеріал активно використовувався для оформлення лазень та інших вологих приміщень.

Також кахельна плитка застосовувалася і для укладання підлог у звичайних будинках та у дворах. Цікаво, що процес виготовлення плитки тоді не дуже відрізнявся від сучасних технологій.

Елітна та недорога кахельна плитка у ванну має масу переваг, які дозволяють її використовувати в санвузлах:

 • Вона забезпечує чудову гідроізоляцію підлоги
 • На ній не заводяться грибки та цвіль
 • Спеціальні види плитки мають протиударні властивості
 • Не вбирає вологу
 • Стійка до різких змін температури та вологості
 • Легко миється і не збирає на собі бруд
 • Екологічно чистий матеріал

Єдиним мінусом плитки є її холодність, проте для стін цей нюанс не такий важливий, а на підлозі у ванній завжди можна постелити ніжний та пухнастий килимок.
Як вибрати кахельну плитку

Вся кахельна плитка поділяється на два основні види: настінну та підлогову.

Настінні моделі більш тонкі та легкі. Вони створені з розрахунком, що триматимуться на стінах. Також ці варіанти тендітніші.

Варіанти для підлоги мають підвищену міцність, більшість мають спеціальну протиковзну поверхню. Така плитка відрізняється великою товщиною та вагою, що обумовлено її особливостями.

Рада.Якими б якісними та повноцінними не були каталоги кахельної плитки у ванну кімнату, вибирати цей матеріал найкраще наживо. Фотографії лише частково передають колір, а в описах можна знайти розмір, який завжди буде точним.

При виборі цього матеріалу важливо, крім кольору та розміру, враховувати й інші моменти:

 • Текстуру плитки можна відчути лише рукою. Незважаючи на описи в каталогах, вона може бути дуже різною.
 • Чіткість та акуратність країв. Для їх перевірки потрібно поставити одну плитку рубом на іншу і подивитися, наскільки більшими виходять зазори. Неакуратні краї та нечіткі кути будуть помітні при укладанні кахельної плитки у ванній, проте тоді виправити це буде вже неможливо.
 • Найцікавіші види кахлю під дерево або під камінь дуже сильно різняться між собою на вигляд наживо і по текстурі. Тому їх можна вибрати лише наживо.
 • На стенді можна легко оцінити те, як виглядатиме плитка після укладання.
 • Розміри плитки з кахлю для ванної кімнати. Маленькі деталі складніше укладати, проте вони мають кращу зносостійкість і рідше б’ються. Плитка більшого розміру виглядає більш красиво та респектабельно.

Також важливо врахувати при виборі плитки та її текстуру. Більш розкішно і акуратно виглядає матова та напівматова плитка, ніж глянсова. Але її оцінити таку фактуру та розглянути уважно можна лише наживо.

Важливо! Перед відвідуванням салонів з плиткою важливо створити дизайн-проект ванною і точно визначитися із зовнішнім виглядом матеріалу. В іншому випадку на місці при виборі можна розгубитися від різноманіття варіантів.

При цьому продавці відразу скористаються цим моментом і з радістю продадуть найдорожчі варіанти або ті, які не користуються популярністю.

Вибір кахельної плитки для стін

При виборі плитки варто враховувати кілька моментів:

 • Колір матеріалу. Для стін ванної кімнати найкраще підходять світлі варіанти. Вони легше миються і менше забруднюються, тому що основний вид забруднення у ванній – це білі розлучення від жорсткої води. Крім того, світлий колір робить приміщення більш просторим.
 • Текстура плитки. Найбільш респектабельно виглядають матові або напівматові моделі. Однак глянсові поверхні зорово збільшують простір. Тому для маленьких санвузлів підійде глянсова плитка.
 • Дизайн плитки. Найкраще для замкнених просторів підходять однотонні варіанти чи моделі з фоновим малюнком. Дрібний або надто яскравий малюнок зробить інтер’єр надто давним і візуально зменшить приміщення.Сьогодні випускається плитка різних малюнків і кольорів, завдяки яким можна суттєво урізноманітнити дизайн ванни кахельною плиткою. Можна підібрати варіанти, що імітують дерево або цеглу. Цікавими будуть моделі, схожі на натуральний мармур, онікс, яшму та навіть граніт.

Рада. Не варто вибирати варіанти з бордюрами та різних фактур або малюнків для нижньої та верхньої частини стіни.

Укладати таку плитку значно складніше, всі нерівності та похибки країв будуть видно сильніше. Крім того, такий малюнок складніше підібрати до кутів, частинах, що виступають, або невеликим простінкам.

Вибір кахельної плитки для підлоги

Вибір кахельної плитки для підлоги істотно відрізняється від підбору матеріалу для стін.

 • Твердість та надійність. Так як на підлогу неминуче будуть падати важкі предмети, то краще вибирати найбільш товсту і щільну плитку. Також більшу надійність мають матеріали з рифленою поверхнею. Найчастіше сколи з’являються на плитці з рівною, однорідною поверхнею.
 • Колір плитки повинен відповідати кольору стін або бути контрастним. При цьому важливо, щоб підлога була на один-два тони темніша за стіни. Так, у невеликому просторі буде простіше орієнтуватися.
 • Протиковзкі властивості. Вони можуть бути дуже різними. Все залежить від текстури плитки, яку краще перевіряти наживо рукою.

Як укласти кахельну плитку

Укласти плитку самостійно при належній вправності та усидливості нескладно.

Для цього знадобиться:

 • Рівень
 • Кільця з мотузками
 • Плитковий клей
 • Затірка

Рада. Рідкі цвяхи менш надійні та зручні в порівнянні з плитковим клеєм.

Починати укладання плитки слід з виведення рівня та вирівнювання поверхні. Вони не повинні мати перепадів або висот. На підлозі для цього робиться бетонна стяжка. Стіни сантехкабіни зазвичай мають необхідну рівність.

Потім розмічається центральна лінія, за допомогою кілочків та мотузки. Далі від неї укладається плитка. Від краю стіни викладати плитку не варто, тому що якщо вона буде трохи нерівною, то в результаті поїдуть усі ряди.

Періодично потрібно перевіряти рівність укладання поглядом здалеку. На завершення шви між плиткою затираються спеціальним складом. Він сохне близько доби, після чого можна користуватися та насолоджуватися новим інтер’єром ванної.

Фото кахельної плитки для ванної