Затирка для плитки на підлозі: поради щодо вибору вологостійкої затиральної суміші (фото + відгуки)

Затирка для плитки на підлозі: 90 фото, види затиральних сумішей, вибір кольору, основні переваги

Готові посперечатися, ви ніколи не думали, що читатимете статтю про затирку для плитки, чи не так? Затирання – це непомітний етап укладання кахлю, якому більшість людей не приділяє достатньо уваги.

Проте це важлива частина естетики та продуктивності вашого проекту з реконструкції ванної кімнати. Після прочитання цієї статті, ви зможете завершити укладання плитки на підлогу, і у вас не виникне проблем із потрісканою затиркою в новій ванній кімнаті.

Основні види

На ринку існує безліч варіантів затирання, найчастіше використовуються чотири основних типи для підлоги. Це цементно-шліфовані та нешліфовані, епоксидні та уретанові затирання.
Давайте розглянемо плюси та мінуси кожного з варіантів, щоб ви могли зробити усвідомлений вибір для свого будинку.


Цементно-піщане затирання

В даний час найчастіше використовуються цементні розчини. Вони існують найдовше і є менш дорогими з чотирьох варіантів.

 • Шліфований розчин використовується для укладання плитки з більш широкими лініями затирання.
 • Пісок зміцнює розчин, запобігаючи його усадці та розтріскуванню.
 • Пісок робить його більш міцним, ніж нешліфований розчин, і він трохи дешевшим.
 • Через ці фактори він використовується в будинках частіше, ніж будь-який інший тип затирання.


Якщо у вашому дизайні використовується скляна плитка або м’якіші матеріали, такі як натуральний камінь, не слід використовувати шліфований розчин, оскільки частинки піску подряпають поверхню скла або каменю.

Для цементно-відшліфованої затирки також потрібний герметик для захисту від плям та пошкоджень водою, тому цей варіант потребує додаткового обслуговування.

Цементно-затирка без піску

Як видно з назви, нешліфований розчин дуже схожий на свого попередника, але вже без вмісту піску. Це трохи дорожче за шліфований розчин, тому що для зміцнення затирання без піску необхідно використовувати більше полімерів.

Відсутність піску також означає, що ця затирка менш довговічна, ніж шліфована версія, тому краще використовувати її на стінах, а не на підлозі. Це особливо актуально, якщо у ванній кімнаті використовуються табуретки для малюків.

Нешліфований розчин дуже липкий при змішуванні та добре наноситься на вертикальні поверхні, такі як стіни душових. Він також чудово підходить для скла та м’якої кам’яної плитки, оскільки в ньому немає піску, який міг би подряпати поверхню, і це ідеальний варіант для тонких ліній затирання.

Без піску він може проникнути в ці невеликі простори, не залишаючи повітряних отворів та зазорів.

Епоксидне затирання

Наступним у нашій лінійці затирок для підлоги йде епоксидний розчин, який новіший на ринку, ніж цементні розчини, і дуже відрізняється за застосуванням та вартістю.


Завдяки своїй довговічності, він за довгі роки зарекомендував себе як гідний продукт та відмінний варіант для затирання плитки на підлозі.

 • Його довговічність зробила його звичайним продуктом і з комерційною метою.
 • Як можна використовувати для затирання швів будь-якого розміру, а оскільки він не містить абразивного піску, його можна використовувати зі склом та більш м’якою плиткою.
 • Після затвердіння він виглядає як пластик, надзвичайно міцний і майже не залишає плям без використання герметика.

Отже, з усіма цими чудовими атрибутами, чому б просто не використовувати його для всіх видів укладання плитки? Відмінне питання, і є дві відповіді: ціна та спосіб нанесення.

Епоксидна смола значно дорожча за цементні розчини, а через її консистенцію та метод укладання ви можете розраховувати на більш високу оплату праці, ніж при використанні інших типів затирання.

Маючи високу міцність і непотрібність в обслуговуванні, він може стати відмінним варіантом для вашого проекту ванної кімнати з універсальним дизайном.

Поліуретанова затирка

Новішим представником сімейства затиральних матеріалів для підлоги є поліуретанова затирка.Часто званий уретановим розчином, це найгнуткіший і найдорожчий із чотирьох варіантів.

Як і у випадку з епоксидним розчином, уретан не вимагає герметизації та практично не залишає плям.

 • Однією з великих естетичних переваг цього типу затирання є її здатність зберігати однорідний колір по всьому продукту під час укладання, забезпечуючи надзвичайно однорідні шви затирання після завершення роботи.
 • Одним із недоліків є кількість доступних кольорів через його новизну на ринку. Для порівняння: в даний час для уретана можна вибрати близько сорока кольорів у порівнянні з більш ніж сотнею для цементних розчинів.

Хоча він має деякі характеристики епоксидної смоли, його установка не така втомлива і, отже, не вплине істотно на вартість роботи. Він ідеально підходить для проекту універсального дизайну завдяки гнучкості та довговічності.

Вибір кольору

Коли справа доходить до вибору кольору затирання з погляду універсального дизайну, необхідно враховувати кілька моментів. Перше і, ймовірно, найбільш очевидне – це вибрати те, що чудово виглядає у вашому приміщенні.

З приголомшливою кількістю кольорів це може стати непростим вибором. Для цього безумовно потрібен час, або порада досвідченого дизайнера.

 1. Щоб спростити процес, спочатку виберіть кахель.
 2. Колір та візерунок вашої плитки відразу ж усунуть багато варіантів колірних відтінків для затирання.
 3. Потім вирішіть, чи хочете ви, щоб розчин зливався з плиткою або виділявся сам собою.
 4. Це має ще більше звузити вибір.

Майте на увазі, що затирання контрастного кольору може стати чудовим способом додати візуальної текстури підлозі або стіні, зменшуючи ймовірність помилки в оформленні дизайну.

Довговічність, вартість, естетика, безпека та обслуговування. Врівноваження цих п’яти пунктів допоможе вам зробити правильний вибір для вашого будинку, бюджету та довгострокового використання вашого простору.

Не існує ідеального рішення для кожного проекту, тому обов’язково зверніться за допомогою до кваліфікованого спеціаліста, щоб отримати найкращі результати для свого проекту з укладання плитки.


Фото красивої затирки для плитки на підлозі