Вентилятор для ванної: поради щодо вибору вентилятора + інструкція з встановлення (120 фото)

Вентилятор для ванної — рекомендації щодо вибору та монтажу. Рейтинг кращих моделей 2024 року з описом усіх плюсів та мінусів

Ванна є найскладнішим для догляду та забезпечення комфорту приміщенням. Цю кімнату сьогодні використовують не тільки для купання або прийому душу, але і як допоміжна зона.

Тут зберігають баки для брудної білизни, але водночас є тумба для чистих рушників. При нестачі вільної площі у квартирі ванна може використовуватись для проведення ранкового макіяжу, для вечірніх косметологічних процедур.

Призначення вентилятора для ванної

Перш ніж вибрати оптимальний прилад, слід уважно ознайомитися з основним призначенням конструкції.

Вентилятор у ванній кімнаті виконує кілька завдань:

  • Підтримка необхідного рівня вологості. Наявність якісної витяжної системи дозволяє своєчасно видаляти із кімнати насичені водяні пари.
  • Підтримка комфортної температури повітря як під час купання, так і в період повсякденного побуту.
  • За наявності правильно облаштованої вентиляційної шахти або установки випрані речі сохнуть значно швидше, а чисті рушники, сорочки, білизна залишається сухою, без швидкого псування.
  • При збереженні та підтримці природної циркуляції повітря не спостерігається шкідливого впливу на оздоблювальні матеріали (дерево, пластик, декоративна штукатурка).

Підвищена вологість повітря в сукупності з високою температурою створює прекрасні умови для розвитку та зростання патогенних мікроорганізмів.

Навіть при частому використанні дезінфікуючих засобів грибкові колонії залишаються у важкодоступних місцях, стиках, швах. Установка вентилятора дозволить уникнути розвитку низки інфекційних чи алергічних захворювань.