Вентилятор для ванної: поради щодо вибору вентилятора + інструкція з встановлення (120 фото)

Вентилятор для ванної — рекомендації щодо вибору та монтажу. Рейтинг кращих моделей 2022 року з описом усіх плюсів та мінусів

Ванна є найскладнішим для догляду та забезпечення комфорту приміщенням. Цю кімнату сьогодні використовують не тільки для купання або прийому душу, але і як допоміжна зона.

Тут зберігають баки для брудної білизни, але водночас є тумба для чистих рушників. При нестачі вільної площі у квартирі ванна може використовуватись для проведення ранкового макіяжу, для вечірніх косметологічних процедур.

Призначення вентилятора для ванної

Перш ніж вибрати оптимальний прилад, слід уважно ознайомитися з основним призначенням конструкції.

Вентилятор у ванній кімнаті виконує кілька завдань:

 • Підтримка необхідного рівня вологості. Наявність якісної витяжної системи дозволяє своєчасно видаляти із кімнати насичені водяні пари.
 • Підтримка комфортної температури повітря як під час купання, так і в період повсякденного побуту.
 • За наявності правильно облаштованої вентиляційної шахти або установки випрані речі сохнуть значно швидше, а чисті рушники, сорочки, білизна залишається сухою, без швидкого псування.
 • При збереженні та підтримці природної циркуляції повітря не спостерігається шкідливого впливу на оздоблювальні матеріали (дерево, пластик, декоративна штукатурка).

Підвищена вологість повітря в сукупності з високою температурою створює прекрасні умови для розвитку та зростання патогенних мікроорганізмів.

Навіть при частому використанні дезінфікуючих засобів грибкові колонії залишаються у важкодоступних місцях, стиках, швах. Установка вентилятора дозволить уникнути розвитку низки інфекційних чи алергічних захворювань.

Вимоги до встановлення вентилятора

На сьогоднішній день відомо три основні види вентиляції: природна, примусова та комбінований варіант. Рівень природної циркуляції повітря досить складно розрахувати, особливо, з урахуванням побуту сім’ї, що проживає.

Більш оптимальний варіант полягає у монтажі електричного вентилятора. Однак, слід пам’ятати, що не у всіх житлових будинках дозволено встановлювати електричні конструкції подібного типу.

Крім того, у процесі монтажних робіт можуть виникнути такі проблеми:

 • Неефективна робота конструкції.
 • Перекриття електричним вентилятором природного димаря. При розвитку подібної проблеми порушується природна вентиляція, а при вимкнених лопатях порушується система «припливу-відтікання» повітря в приміщенні.

Найчастіше подібні обмеження виникають у багатоквартирних будинках старого планування.

Основні види вентиляційних приладів

Серед величезного асортименту вибрати найбільш підходящий вентилятор буває важко, враховуючи необхідну потужність, вартість, ряд технічних характеристик.

У магазинах техніки можна знайти такі види приладів:

 1. Осьові моделі – унікальний безшумний вентилятор для ванної кімнати. Дані конструкції визнані найуніверсальнішими, використовуються переважно для невеликих приміщень (квартири, приватні будинки, невеликі офіси). Потік повітря при повороті лопатей рухається паралельно до центральної осі приладу. Лопаті та консоль розташовуються в компактному циліндричному корпусі. Для покращення аеродинамічних показників на вході у вентиляцію встановлюється колектор. Особливою перевагою даної моделі є можливість монтажу пристрою безпосередньо в стіну.
 2. Радіальні моделі. Дані типи вентиляторів дозволяють створювати високий тиск у повітропроводах. Застосовують подібні конструкції переважно для складних повітроводів з великою протяжністю (віддаленість квартири від зовнішньої стінки, офісні будівлі, багатоповерхові приватні будинки). До недоліків відноситься досить високий рівень шуму, однак цей параметр може змінюватися в залежності від кута загину лопат.


Власники житла в багатоквартирних будинках можуть заздалегідь ознайомитися, де купити витяжні вентилятори у ванну кімнату. У магазинах представлені два типи приладів: накладні та канальні моделі.

Найпростіший – це накладний прилад, який просто вставляється в отвір повітроводу. Випускається з корпусом у формі круглої, прямокутної або квадратної решітки із пластику. Канальний вентилятор встановлюється протягом внутрішнього каналу вентиляційної шахти, має більш складний пристрій і має менший рівень шуму.Додаткові пристрої

Для забезпечення якісної циркуляції повітря у ванній кімнаті важливо придбати ще деякі аксесуари:

 • Зворотний клапан, що є пластиковою або металевою заслінкою на поворотних шарнірах. Вентилятор із зворотним клапаном для ванної забезпечує надійний та регульований рух повітря, як по периметру приміщення, так і за його межі.
 • Датчик вологості у кімнаті. Важливим є доповнення до основного приладу, що забезпечує автоматичне регулювання роботи вентилятора. Придбати датчик краще заздалегідь, разом із основним приладом (можлива попередня оцінка сумісності компонентів витяжної системи).
 • Для регулярного увімкнення консолі та лопатей можна встановити реле часу. Наявність подібної установки призводить до автоматичного та фіксованого увімкнення вентилятора після вимкнення світла. Приклади використання таких комбінацій можна побачити на фото сучасного вентилятора у ванній кімнаті.

Ще одним корисним пристосуванням є датчик руху, який запускає лопаті вентилятора відразу після появи відвідувачів у ванній кімнаті.

Покроковий монтаж конструкції

На окрему увагу при самостійному підключенні конструкції заслуговує установка вентилятора у ванній:

 1. Насамперед знадобиться якісно складений проект. Детальна схема розташування корпусу та його підключень до освітлення чи реле часу потрібна не лише для служби БТІ.Попереднє складання плану-проекту дозволяє більш точно провести всі монтажні роботи.
 2. Для приватних будинків доводиться організовувати всю систему вентиляції з нуля. Для цієї мети необхідно зробити достатній по діаметру отвір на дах, у стіні будинку.
 3. Після створення вентиляційної шахти або за наявності старої шахти слід перевірити якість тяги у трубі.
 4. Всі дроти краще укласти в гофровані трубки. Подібний підхід використовується не тільки для декорування приміщення, але й для захисту системи подачі електрики (наприклад, випадкового попадання вологи).
Згідно з підготовленою схемою розміщують клавіші вимикачів, і підключають всю проводку безпосередньо до приладу.

Фото вентилятора для ванної