Бірюзові шпалери для стін: 140 фото ідей дизайну та найкращих поєднань в інтерєрі при оформленні стін

Бірюзові шпалери: фото прикладів грамотного використання бірюзових відтінків в оформленні спальні, вітальні, дитячої

Відтінків бірюзи безліч. Для кожного з них завжди знайдеться місце практично в будь-якому приміщенні, починаючи з кухні та закінчуючи ванною кімнатою. Варто лише правильно застосовувати поєднання цього відтінку з іншими найбільш відповідними.

З огляду на яскраву насичену палітру, робити це треба з усіма обережностями, щоб не отримати в результаті надмірно помітне приміщення, в якому зосередиться або просто відпочити не вийде через відчуття дискомфорту.

Декоратори, що працюють з цим кольором не перший день, добре розуміють який саме колір, для якого випадку буде найбільш підходити до бірюзи. Тільки правильно підібране поєднання дозволить йому благотворно впливати на відчуття мешканців і з гарним настроєм, знижуючи ризик виникнення спалахів агресії, а також зміцненню емоційно стабільного стану.

Зміст
 • Синій, синій, зелений, білий
 • Поєднання з коричневим кольором
 • Поєднання із сірим кольором
 • Поєднання із жовтим кольором
 • Як застосовувати бірюзу в інтер’єрі
 • Фото бірюзових шпалер в інтер’єрі

Блакитний, синій, зелений, білий

На колірному секторі в безпосередній близькості від бірюзи розташовані саме ці кольори, отже, поєднання вийде чудовим. Так атмосфера в кімнаті наповниться свіжістю та чистотою, додаючи приємної прохолоди.

Слід не дуже при цьому дбати, інакше надмірність насичених відтінків створить «кричу» палітру, що абсолютно зайве в будь-якому випадку. Один колір у цьому випадку має лідирувати, а решта скромно додавати елемент вишуканості.

 • Білий досить часто використовується як органічний доповнення до бірюзового відтінку.
 • Легкий наліт романтики витає у просторі при правильно підібраних пропорціях.
 • Благородство бірюзи вишукано підкреслюється, доповнюючись глибиною та насиченістю.

Тільки варто уважно поставитися до того, що надмірне білизна може зробити простір досить холодним.

От чому в деяких випадках правильніше буде відмовитися від чисто білого, використовуючи його відтінки. Наприклад, це цілком може бути колір слонової кістки, а також кремовий або молочний поряд з відтінком морської раковини.











Поєднання з коричневим кольором

Шпалери з бірюзовими тонами виглядають добре, коли в кімнаті є предмети або аксесуари в коричневих тонах. Елегантність та стильність такого переплетення не залишить нікого байдужим.

 • Завдяки акцентному розподілу коричневого вийде приємне легке затемнення досить світлих стін.
 • Дизайн у таких випадках є класичним варіантом виконання. Величність простоти, що несе красу та комфортні відчуття.
 • Щоб трохи розбавити строгість в однотонне оздоблення можна внести продуманий візерунок.
 • Припустимо, наприклад, використовувати для цього окремі геометричні форми.

Їх має бути зовсім небагато, щоб уникнути строкатості, яка з часом почне дратувати та втомлювати.






Поєднання із сірим кольором

Наявність сіруватих елементів декору дає гарне поєднання зі шпалерами у бірюзових відтінках. Правда таке оформлення можна нечасто зустріти, тому що для багатьох власників така гама здається дещо нудною.

 • Однак практика показує, що така комбінація може виглядати ексклюзивно та викликати виправданий інтерес.
 • Особливо якщо правильно розставити кілька яскравих акцентів, то в спальній кімнаті виникне відчуття простору та свіжості.
 • Варто приділити особливу увагу хорошому освітленню, щоб не зіпсувати загальне відчуття від такого поєднання кольорів.

Поєднання з жовтим кольором

Певна шаблонність піде, коли в інтер’єрі разом із відтінком бірюзи присутні фарби теплої палітри. Така насиченість без перебору вкраплень створить невимовну затишну атмосферу.

Переважання бірюзової палітри поряд з яскравістю небагатьох плям рамочок для фотографічних знімків, подушечок або шторних малюнків внесе приємну різноманітність в обстановку.

Непоганою ідеєю вважається доповнення у вигляді золотистих візерунків. Розкіш золота на тлі полотна кольору бірюзи внесе цікаву «нотку» в атмосферу. Такого ефекту досягали дизайнери, оформляючи зали для бальних танців.








Як застосовувати бірюзу в інтер’єрі

Шпалери таких відтінків відмінний варіант для всіх типів приміщень:

 • Вітальні та спальні;
 • Дитяча кімната та ігровий простір;
 • Їдальні та кухні;
 • Ванної кімнати.




















У вітальні чудово виглядають як ніжні, так і насичені тони. Вибираючи шпалери яскравого відтінку, варто для інших предметів вибирати не темні, а світлі кольори. Таким чином, буде досягнуто гармонійного комфортного поєднання.

Біліші відтінки на стінах добре доповнюються бірюзовою яскравістю подушок на диванах і кріслах. Колориту додадуть абажури, килим, а також декоративні серветки. Квіти на шпалерах додадуть оригінальності, а білий текстиль і предмети меблів зроблять повітряно-легким простір.

 • Ідеальним місцем, де бірюза завжди буде доречною, вважається санвузол. Тут нескладно буде реалізувати втілення найсміливіших ідей та уподобань. Фон темної бірюзи на стінах підкреслить білість сантехніки. Використовуючи світлі тони кахлю, можна створити яскраве цікаве приміщення. Добре освітлення додасть необхідного колориту.
 • Кухня, так само як і їдальня, чудово підходить для оформлення у відтінках бірюзи. Додаючи бадьорості, колір відмінно поєднується із теплими тонами, роблячи простір комфортним. Насиченість відтінків насамперед добре виглядає у зоні приготування їжі. Для обіднього простору тони варто підбирати менш насичені.
 • Для спалень має бути правильно підібране поєднання з предметами меблів та білизною, яке доречно використовувати ніжні відтінки. Така гама дозволить відчути спокій і спокійно розслабиться перед сном. Колір при цьому не повинен викликати навіть натяку на агресивність.

Можна скористатися перевагою шпалер бірюзового відтінку, щоб виділити область поряд з ліжком. Особливо добре виглядають ніжні тони, що займають повністю всю стіну або розташовані виключно за самим узголів’ям. Тоді інші стіни варто оформити у тонах ніжного білого кольору або відтінку «біж».

В основному такий колір хороший тим, що відмінно поєднується з будь-якими меблями як стандартного зразка, так і старовинного антикваріату. Ідеально впишеться також деревина, пофарбована у білу палітру.

Фото бірюзових шпалер в інтер’єрі