Безободковий унітаз: переваги та недоліки. Відгуки, особливості + поради, як вибрати

Безободковий унітаз – список популярних моделей з сучасним дизайном (105 фото)

Безободкові унітази з’явилися на ринку продажу не так давно. Дані сантехнічні пристрої багатьом відрізняються від звичних унітазів з обідком.

Вони більш зручні в плані наведення чистоти, адже їх конструкції не передбачені додаткові канавки під сидінням, в яких, як правило, накопичується бруд.

Тому унітази такого типу стають все більш затребуваними у публічних місцях, а також у квартирах та будинках мешканців. Вибрати відповідну модель важко, адже більшості людей мало, що відомо про особливості їхньої конструкції.

Види безободкових унітазів

Безободкові унітази розподіляються відповідно до особливостей їх розташування та установки. Відомі два види зі своїми відзнаками:

Підлогові – цей вид відрізняється стандартною установкою, вони певною мірою виглядають більш габаритними, часто забезпечуються біде та мікро ліфтом;

Підвісні безободкові унітази.

 • Вони є більш поширеними та затребуваними, встановлюються на стіну за рахунок особливої, кріпильної конструкції, в неї встановлюється бачок.
 • Такі вироби займають менше місця, забезпечені міцною системою підвісу, що витримує вагу до 500 кг.
 • Монолітність бачка надає відсутність протікань, тривалий термін служби, цей моноблок дуже практичний.

Радиться придивитися до невеликих моделей з косим висуванням вперед, на них можуть встановлюватися датчики руху, що піднімають кришку з появою відвідувача в кімнаті.

Порою вони виготовляються з додатковими відсіками, в які можна вкласти всілякі миючі речовини та ароматизуючі засоби, що застосовуються при зливі. На сучасному ринку, користувачі можуть підібрати причіпний, навісний або пристінний вид виробу.

Особливості та модифікація унітазів

Не тільки варіанти безободкових унітазів, а й звичні сантехнічні моделі з покращеною технологією, наділені багатьма перевагами, якщо порівнювати із застарілою конструкцією.

Основна перевага полягає у простоті догляду. Господарю не потрібно застосовувати додаткову щітку та хімічні засоби. Для прибирання достатньо витерти намиленою ганчіркою або вологою серветкою з ефектом, що знезаражує.

Існують інші переваги:

 1. Зменшується витрата на придбання миючих засобів. Витрата засобів догляду помітно скорочується, очищення чаші потрібно в 2-3 рази менше проробляти.
 2. Знижується час, що витрачається. Очищення вимагає менше сил, звільняється час на заняття за своїми інтересами.
 3. Довгий термін служби сантехніки. Через 2-3 роки після початку використання – унітаз не починає пахнути неприємним запахом, не виникають іржаві підтікання або жовтуватий наліт із бактерій, який важко очистити.

Хоча спочатку була думка, що обідок дозволяє краще розосереджувати потоки води, після випробувань з безободковою системою з’ясувалося, що в моделях нового покоління, омивання чаші здійснюється більш рівномірним способом.

У зістареній конструкції добре омивалася лише ділянка під бачком. У новому варіанті під потік води попадає вся площа чаші. Ще одна важлива перевага сучасного унітазу полягає в економії води.

У найкращих моделей унітазів без обідка вона дорівнює 30% від кожного змиву. Це дає зменшення витрат на послуги водного господарства, а також зменшується шум при змиві.
Позитивні якості та недоліки

Щоб побачити різницю між сантехнічними пристроями з обідками та без нього, потрібно розглянути будову кожного варіанту, адже від нього залежить наявність переваг.

От плюси безободкових унітазів:

 • Покращений естетичний вигляд. Модель виглядає компактніше і не акцентує на собі увагу у ванній кімнаті;
 • Безпечний догляд. Те, що немає великих обсягів бруду, що наростають на покритті унітазу, дозволяє мити чашу без використання хімічних засобів із кислотами;
 • Економічне витрачання води. Гарний напір води під пристойним тиском, краще чистить поверхню унітазу, в результаті для зливу витрачається до 30% менше води, що при контролі лічильника обертається гарною економією грошей;
 • Схожа вартість. Ціна на виріб без обідка та на звичний унітаз зі схожого матеріалу практично однакова.Однак враховуючи покращені характеристики першого виробу, найкращий вибор за ним;
 • Легша процедура прибирання. Відкритий вигляд конструкції полегшує доступ до всіх місць, прибирання стає комфортним, не потрібно вивертатися, щоб щіткою провести в проміжках під обідком, а робота відбувається швидше і не забирає багато сил. Генеральне прибирання може бути замінене щоденним витиранням чаші серветкою без застосування миючих речовин;

Гігієна на високому рівні.

 • Те, що немає обідка, прибирає проблемну ділянку, де у великій кількості здатні накопичуватися бруд і мікроби.
 • Вся внутрішня площина унітазу стає доступною, її очищення не утруднене чимось, що дозволяє зробити пристрій набагато чистішим і безпечнішим для користувачів.
 • Виріб дуже популярний у громадських закладах, де дотримуються жорсткі санітарні норми: кафе, лікарні, магазини, розважальні заклади та в інших людних місцях.

Характерних мінусів у безободкових унітазів не помічено, проте у недобропорядного виробника вони обов’язково виявляться.

Унітази з інсталяцією

Між собою унітази з прихованою установкою розрізняються за типом установки чаш та кріплення інсталяції. Продукція випускається такими видами:

Підлогова – підключення та бачок можна приховати у стіні.

 • Вага припадає на ніжку чаші. Тому можна використовувати менш міцну раму інсталяції.
 • Добре, якщо система закривається гіпсокартонною перегородкою.
 • Мінусом підлогового виду унітазу є складність миття навколо нього.
 • Ці моделі більш громіздкі, їх важче обробляти антисептиками в місцях підходу ніжки до стіни;

Підвісний безободковий унітаз з інсталяцією.

 • У цьому пристрої чаша не спирається на ніжку.
 • Вага з вагою людини повністю передається на раму інсталяції.
 • Гідність у тому, що всі комунікації максимально закриті.
 • Для безободкового унітазу з позиції санітарії немає недоступних місць для прибирання.
 • Тут важливо вибрати надійну конструкцію та висококваліфікованого монтажника.
 • Інакше цей недешевий унітаз почне видавати скрипи, тріск і може в результаті обрушитися.

Кращі моделі

Розглянемо опис кращих безободкових унітазів:

 • Roca The Gap 34647L000 – це унітаз з Іспанії з мінімальним комплектом: фаянсова біла чаша у формі прямокутника. Є система антисплеску, вихід у стіну, кріплення та змив з литьовим розсікачем. Сидіння з мікро ліфтом та залізні петлі з покриттям із хрому купуються додатково. Для встановлення унітазу необхідна інсталяція із вбудованим бачком;
 • Gustavsberg Hygienic Flush WWC 5G84HR01 – модель із тривалою гарантією. Це фарфоровий унітаз із Швеції з дюропластовим сидінням. Раковина оснащена прямим випуском та антисплеском. Випущений у вигляді овалу, білого відтінку в стилі hi-tech. На сидінні є мікроліфт. Виріб монтується на стіну із закріпленням до інсталяції;
 • Cersanit Carina New Clean MZ-CARINA-Con-S-DL. Відрізняється недорогою ціною. Це унітаз із Польщі, формою прямокутника, молочного забарвлення. Містить чашу з поперечним випуском, розсікачем, антисплеском. Сидіння зі швидким зніманням, з мікро ліфтом. Раковина виконана із санітарного фаянсу з глазуруванням, а кришка із дюропласту. Для монтажу на стіну купується інсталяція з баком, трубою для зливу та коліно, необхідним для каналізації.

Виробники виготовляють нові моделі безободкових унітазів з великим рівнем гігієнічності.

На фото безободкових унітазів видно різні види виконання. Яку модель цього унітазу придбати, варто вирішити самому покупцю. Потрібно враховувати при цьому свій бюджет, розміри санвузла та допустимі норми шуму.

Фото безободкового унітазу