Ванна в класичному стилі (100 фото): ідеї дизайну з порадами щодо застосування стилю в оформленні інтерєру ванної кімнати

Ванна в класичному стилі: приклади дизайну інтер’єру з описом нюансів створення стилю (100 фото ідей)

В даний час на хвилі популярності знаходяться сучасні стилі лаконію. Однак вічна класика також не здає своїх позицій і цілком заслужено залишається актуальною та затребуваною.

Оформлення дизайну ванної кімнати в класичному стилі може здатися непростою справою через особливості та призначення приміщення, але за певних зусиль можна отримати витончений, стильний, аристократичний інтер’єр.

Основні особливості класичного стилю

Сучасне уявлення про класику не передбачає надмірної розкоші та великої кількості декоративних елементів. Це поняття нині дещо розширене і виявляється у кількох різнопланових варіантах:

 • Античний колорит;
 • Європейська історія минулих століть;
 • Національні стилі.

За представленими фото ванни в класичному стилі легко визначити, що в сучасній інтерпретації дизайнери пропонують комбінування основних рис різних напрямків, що дозволяють втілити в життя цікаві рішення.

У класичному інтер’єрі завжди визначається центр композиції. У ванній кімнаті цю функцію виконує безпосередньо ванна, установка та декорування якої потребує більше місця.

Класичний стиль більше тяжіє до симетричного розташування та геометричного порядку. Також класичному інтер’єру потрібні добротні меблі та матеріали натурального походження.Вибір меблів для класичного стилю

Щоб правильно підібрати меблі для ванної кімнати в класичному стилі, потрібно врахувати деякі особливості: елементи обстановки, як правило, виготовлені з природних матеріалів.

 • Це дорогоцінні породи дерева, завдяки яким вироби виглядають особливо вишукано та презентабельно.
 • Це натуральний або штучний камінь, що є точною імітацією мармуру або граніту і створює благородний класичний образ.
 • Прекрасним доповненням до меблів вважаються дзеркала в солідно оформлених рамах і мають вигадливу форму.

Можливе застосування різних поличок, що служать місцем розміщення аксесуарів та сувенірів.

Особливості вибору сантехніки

Ванна кімната — особливе приміщення, в якому, крім меблів, завжди є обов’язкові предмети обстановки: сантехнічні вироби. Для створення стильного класичного інтер’єру слід приділити особливу увагу їхньому вибору.

Класична ванна

Найцікавішим варіантом може бути латунне або чавунне виріб на гнутих фігурних ніжках.

 • У просторих приміщеннях ванни такого типу встановлюються у центрі приміщення, створюючи по-справжньому королівський інтер’єр.
 • Також ємність можна розміщувати на спеціальному постаменті або в еркерній ніші.

У класичний інтер’єр гармонійно впишеться і сучасне джакузі, якщо оформити його декоративним екраном.
Умивальник у стилі класика

В якості ванної кімнати у класичному стилі може бути витончений фаянсовий або фарфоровий тюльпан зі стилізовано під колону ніжкою і розписаною внутрішньою поверхнею.

У приміщеннях великої площі зазвичай встановлюють традиційну тумбу зі стільницею з мармуру або штучного каменю.

Стилізовані змішувачі

Виробники сантехніки представляють величезну кількість різних моделей кранів та душових лійок, у тому числі й виробів, стилізованих під старовину.

Дорогі варіанти змішувачів виконані з бронзи і мають вигнуту форму і хитромудрі вентилі. Цікаво виглядають вироби з нержавіючої сталі, покриті золотою фарбою.

Колірні особливості класичної ванної

Характерною особливістю інтер’єру ванної кімнати в класичному стилі вважається пастельна гама відтінків. Саме вона підкреслює природність натуральних матеріалів оздоблення та обстановки.

Найбільш поширені кольори інтер’єрних рішень класики:

 • Перламутр перлів;
 • Світлий беж;
 • Білий;
 • Різні відтінки коричневого;
 • Золотий;
 • Чорний.

Благородні приглушені тони роблять обстановку суворою та респектабельною. В оформленні класичної ванни не слід використовувати яскраві насичені кольори. У невеликих кількостях допустима присутність блакитного, бузкового або зеленого малахітового відтінку, що створює особливу атмосферу палацової розкоші.


Оздоблювальні матеріали

Найоптимальніший варіант для обробки приміщення з підвищеною вологістю — плиткові матеріали. Імітуючий природний камінь керамограніт та глянсова керамічна плитка для ванної в класичному стилі виглядають дорого та благородно.

Особливий інтерес викликає обробка декоративною штукатуркою та вологостійкими шпалерами з малюнком у вигляді смуг або хитромудрих візерунків. Часто використовують комбінування матеріалів. Наприклад, знизу до половини стіни може бути обробка плитками або панелями, а вище шпалери або штукатурка.

Класичне оформлення в інтер’єрі зазвичай доповнюється ліпниною: розетками, барельєфами, карнизами. Стеля в такій ванні краще обробити побілкою або матовою акриловою фарбою.

Освітлення для класичної ванної кімнати

Важливу роль у створенні класики інтер’єру ванної кімнати грає грамотно облаштоване освітлення. Основну світлову функцію виконує невелика традиційна скляна чи кришталева люстра. У повногабаритних квартирах це може бути багатоярусний або багаторіжковий виріб, що яскраво освітлює приміщення.

В якості додаткового джерела світла використовуються настінні бра, що розташовані біля дзеркала в зонах умивання та макіяжу. Зазвичай світильників буває два обов’язкова для класики симетрія.

Елементи декору та аксесуарів

Для гармонійного завершення образу стильної ванної кімнати слід використовувати цікаві деталі у вигляді традиційних аксесуарів та оригінальних елементів декору:

 • Захисна шторка;
 • Килимок;
 • Рушники;
 • Картини;
 • Вазочки;
 • Умивальне приладдя.

Для створення гармонійної атмосфери у класичному стилі необхідно особливу увагу звернути на якість матеріалів та їх оформлення.


Текстильні вироби повинні бути щільними та поєднуватися з колірною гамою інтер’єру. Допустимі візерунки та малюнки.

Форма та оформлення туалетного приладдя залишається традиційною. Для них білий колір або покриття під золото. Стіни великих ванних кімнат можна прикрасити картинами.

Класична ванна кімната завжди має стильний, елегантний та дорогий вигляд. Ідеально таке оформлення підходить для просторих приміщень, але невеликі ванні також можна стилізувати під класику, видаливши деякі надто помітні деталі.

Фото дизайну ванної кімнати в класичному стилі