Вітальня-їдальня: принципи дизайну, оформлення, планування та грамотного зонування, 150 фото

Вітальня-їдальня: ТОП-150 фото прикладів вдалого об’єднання вітальні та їдальні в одній кімнаті (у приватному будинку або квартирі)

Поєднавши кілька кімнат в одну простору, або розмежувавши велике приміщення на кілька функціональних зон, можна отримати оригінальну вітальню-їдальню. Найчастіше урочисті застілля організують не на кухні, а саме у вітальні.

Якщо у приватному будинку є можливість передбачити спеціальне приміщення для прийому гостей, то у квартирі це проблематично, тоді й приходить на допомогу вітальня, яку можна використовувати ще й як їдальню.

Планування та зонування

Починати планування приміщення слід із проекту. Для вітальні-їдальні його неважко розробити, тому що обидва приміщення схожі за своїм функціоналом. Їдальню у вітальні можна зробити унікальним акцентом, особливістю кімнати.

  • До вибору дизайну в цьому випадку потрібно відповідати, ретельно продумуючи кожен елемент приміщення.
  • Зонування можна зробити за допомогою предметів меблів або освітлення, а також зробивши арку або сходи.
  • У будь-якому випадку, їдальня та вітальня має відрізнятися колірним відтінком оформлення.

Поділити простір меблями можна розставивши крісла, стелажі або поставивши диван. Непоганим рішенням у зонуванні стане арка.У цьому випадку кімната буде здаватися просторішою.

Неординарно виглядає приміщення. розділене підлогою чи стелею, які мають кілька рівнів. При цьому освітлення має бути окремим.