Вітальня-їдальня: принципи дизайну, оформлення, планування та грамотного зонування, 150 фото

Вітальня-їдальня: ТОП-150 фото прикладів вдалого об’єднання вітальні та їдальні в одній кімнаті (у приватному будинку або квартирі)

Поєднавши кілька кімнат в одну простору, або розмежувавши велике приміщення на кілька функціональних зон, можна отримати оригінальну вітальню-їдальню. Найчастіше урочисті застілля організують не на кухні, а саме у вітальні.

Якщо у приватному будинку є можливість передбачити спеціальне приміщення для прийому гостей, то у квартирі це проблематично, тоді й приходить на допомогу вітальня, яку можна використовувати ще й як їдальню.

Планування та зонування

Починати планування приміщення слід із проекту. Для вітальні-їдальні його неважко розробити, тому що обидва приміщення схожі за своїм функціоналом. Їдальню у вітальні можна зробити унікальним акцентом, особливістю кімнати.

 • До вибору дизайну в цьому випадку потрібно відповідати, ретельно продумуючи кожен елемент приміщення.
 • Зонування можна зробити за допомогою предметів меблів або освітлення, а також зробивши арку або сходи.
 • У будь-якому випадку, їдальня та вітальня має відрізнятися колірним відтінком оформлення.

Поділити простір меблями можна розставивши крісла, стелажі або поставивши диван. Непоганим рішенням у зонуванні стане арка.У цьому випадку кімната буде здаватися просторішою.

Неординарно виглядає приміщення. розділене підлогою чи стелею, які мають кілька рівнів. При цьому освітлення має бути окремим.
Дизайн-проект для вітальні-їдальні

Плануючи інтер’єр слід враховувати розмір та форму приміщень. З дизайном великих кімнат зазвичай проблем не виникає. Вистачає місця для творчості.

Для великої кімнати ідеальне планування «острів» з кутовими меблями.

 • Для маленької вітальні найкращий варіант розставити меблі літерою «Г». При розробці проекту невеликого приміщення потрібно користуватися дизайнерськими хитрощами, які сприяють збільшенню простору.
 • Невеликі кімнатки завжди слід оформляти у світлих тонах. Квадратні приміщення найчастіше бувають у новобудовах або приватних будинках. У квадратних приміщеннях розставляти меблі слід так, щоб центр кімнати був вільний.
 • Труднощі можуть бути з меблюванням прохідної кімнати.Прямокутне приміщення слід розділити на зони по довгій стороні, меблі розставити так, щоб залишався прохід.
 • Щоб низька стеля «не тиснула», оформлення стін слід зробити з вертикальним візерунком. Візуально підняти стелю допоможуть довгі штори, закріплені під стелею. Розширити простір можна за допомогою глянцевих поверхонь, наприклад натяжна стеля, дзеркала на стінах.

Вибір стилю для сумісного інтер’єру

При оформленні вітальні-їдальні слід враховувати не лише особисті уподобання, але розмір та форму кімнати. Ця порада стосується невеликих віталень, оскільки просторі можна оформляти в будь-якому стилі.

Оформляючи окремі зони одного приміщення, слід дотримуватися єдиного стилю.
Найбільш підходящі для вітальні-їдальні невеликого розміру є:

 1. Лофт. Дуже популярний останнім часом. Характерні риси: неоштукатурені стіни та неприкриті комунікації, мінімум меблів. У цьому стилі перевага сірого кольору, білого, чорного, коричневого. Як предмети декору можна використовувати: плакати, вази, світильники різних форм, декоративні подушки та килими.
 2. Скандинавський стиль. Основним кольором цього стилю є білосніжний. Як декор можна використовувати будь-які предмети, але тільки з натуральних матеріалів. Великі вікна та максимум простору є основою скандинавського стилю.
 3. Модерн є стилем максимально наближеним до природи, тому для нього характерні обтічні форми і плавність ліній. Перевага надається натуральним матеріалам в обробці та при виборі меблів. Як декор використовуються предмети тільки з натуральних матеріалів.
 4. Кантрі. Назва говорить сама за себе-сільський стиль, тому оформляючи вітальню-їдальню в цьому стилі потрібно дотримуватися сільської тематики.Кантрі більше підходить для заміських будинків, але в міській вітальні буде непогано виглядати. Для оформлення використовуються пастельні тони. Як декор чудово підійдуть предмети ручної роботи.
 5. Мінімалізм створений для невеликих приміщень. Відмінною його особливістю є компактність та функціональність. Перевага надається пастельним тонам. Найчастіше, в мінімалізмі використовують два кольори: основний та акцентуючий. Складні або вбудовані меблі, мінімум декору або повна його відсутність.
 6. Хай-тек. Передбачає вбудовані меблі, мінімум декору, різноманітність світла, правильність форм та чіткість ліній. Колірна палітра не різноманітна: білий, чорний, сірий. металевий.
 7. Екостіль характеризується природними мотивами в оформленні. Переважно колірна гама натуральних світлих відтінків: зелений, блакитний, жовтий.

Варіанти обробки приміщення

Оздоблення починається з підготовки всіх поверхонь до покриття вибраним матеріалом. Оформлення має відбуватися в такому порядку: стеля, стіни, підлога. Процес обробки вітальні-їдальні мало чим відрізняється від обробки просто вітальні.

На початковому етапі слід вирівняти стіни, усунувши всі дефекти за допомогою шпаклівки, ґрунтовки або установки каркаса, якщо планується драпірувати стіни або підлогу ламінатними панелями.

Для обробки підлоги підійде:

 • Ламінат.Довговічний і міцний він є недорогим матеріалом;
 • Лінолеум, яким можна застелити підлогу в їдальні. Будучи довговічним та простим у догляді, лінолеум відноситься до бюджетних оздоблювальних матеріалів;
 • Паркетна дошка—натуральний та екологічно чистий матеріал, але коштує дорожче, ніж ламінат та лінолеум;
 • Ковролін відмінно підходить для вітальні, але вимагає постійного ретельного догляду;
 • Наливна підлога – оптимальний варіант для приміщень будь-якого розміру. Асортимент цього матеріалу настільки великий, що можна вибрати з імітацією натуральних текстур, а також з різними візерунками або об’ємними картинками.

Найчастіше, для обробки стелі використовують шпаклівку, фарбу або шпалери, тому що ці матеріали є найбільш бюджетними. Крім цього, можна використовувати дошку-вагонку, пінополістиролу, ламінат.

Найбільш затратним варіантом є підвісна або натяжна стеля і драпірування тканиною.

Стіни можна оформити за допомогою:

 • Спеціальної фарби, якою можна покрити стіни рівним однотонним шаром;
 • Шпалери, які є популярним і недорогим матеріалом протягом багатьох десятиліть;
 • Ламінатних панелей, які дозволять створити унікальний інтер’єр завдяки своєму величезному вибору;
 • Пробкове покриття. Екологічно чистого матеріалу, що набирає популярності останнім часом;
 • Цегляної або кам’яної кладки;
 • Тканини, якими іноді драпірують стіни.

Вибір меблів для вітальні-їдальні

Меблі потрібно вибирати відповідно до вибраного стилю. У просторій вітальні чудово будуть виглядати кутові дивани, журнальний столик, крісла, пуфи.

 • Для столової зони краще придбати гарнітур, що складається з обіднього столу, стільців, шаф для зберігання посуду.
 • Прекрасним варіантом зонування є широка арка зі шторами.
 • У маленьку вітальню можна поставити диван, пару пуфів та невеликий столик.

Не слід захаращувати зону їдальні зайвими меблями. Обов’язково дотримуватись стильової єдності.

У обробці використовувати однакові матеріали або схожі за фактурою. Центрувати кожну зону. Центром вітальні може бути телевізор, навколо якого розставити меблі, в їдальні—обідній стіл.

Найпопулярнішим варіантом зонування в приміщеннях будь-якого розміру є поділ зони відпочинку та їдальні за допомогою дивана, поруч з яким кладеться килим.

Фото новинок дизайну вітальні-їдальні