Вітальня при вході в квартиру (115 фото): особливості дизайну прохідної вітальні + інструкція, як гарно оформити

Вітальня при вході в квартиру – огляд усіх плюсів та мінусів створення прохідної кімнати (кращі поради щодо зонування простору)

Для зручності та розширення малогабаритного житла іноді використовують особливий прийом об’єднання вітальні та передпокою в один загальний хол. При цьому можна досягти, починаючи прямо з входу в приміщення, незвичайних дизайнерських ефектів у вигляді перегородок, арок або стилізованих колон.

Це особливо актуально, коли планування будинку або квартири влаштовано таким чином, що з одного загального холу виходить кілька дверей до наступних кімнат.

У невеликих квартирах старовинних будинків передпокої бувають настільки малі, що в них важко розійтися двоє дорослих людей, а поєднання їх з вітальнею, шляхом невеликої перестановки перегородок, дозволить залишити нішу для верхнього одягу і вільно переміщатися.

Але створити універсальний інтер’єр, який дозволить зробити з поєднаного передпокою зручний та стильний хол, можна з використанням деяких дизайнерських прийомів.

Плюси та мінуси об’єднання вітальні з передпокою

Серед явних переваг від суміщення різних за призначенням приміщень можна назвати такі:

 • Розширення простору за рахунок видалення суцільних перегородок, а разом з ними і дверей, що займають багато місця і створюють обмеження в розміщенні меблів.
 • Після зникнення зайвих стаціонарних перегородок, їх можна замінити меншими за обсягом, функціональними меблями, які з боку входу можуть виконувати роль гардеробу, а з боку вітальні — стелажу з полицями для різних предметів та кімнатних кольорів.
 • Внаслідок об’єднання вузького та тісного передпокою з вітальнею виникне економія за рахунок денного освітлення тієї частини житла, яка раніше не мала виходу до вікна. Більший обсяг освітленого приміщення дозволить надати більшої комфортабельності всій вхідній зоні будинку.

Крім плюсів від з’єднання вітальні з передпокою можуть виникнути і неприємні явища у вигляді проникнення холодного повітря від вхідних дверей, якщо за нею розташована вулиця.

У передпокій потрапляє більше бруду від різних погодних явищ, а за відсутності розмежування з вітальнею, загальний простір доведеться частіше забирати. Також зникає додатковий шумовий захист, але це питання слід вирішувати залежно від місцевих особливостей.


img src=”/wp-content/uploads/54556er_13067.jpg”>

Зонування різними способами

При з’єднанні різних за призначенням приміщень завдання оформлення нового простору полягає в стиранні не тільки функціональних, а й стильних ознак, що мали місце раніше.

 • Нова прохідна вітальня повинна сприйматися як єдиний простір з візуально виділеним входом.
 • При цьому функції кожного приміщення повинні виконуватись у звичайному порядку, але між цими зонами треба створити ледь помітний перехід.

Цього можна досягти, по-перше, за допомогою різного колірного рішення вхідної зони та власне вітальні, але різні тони не повинні різко контрастувати, а лише доповнювати один одного.

Деякі матеріали стаціонарних перегородок у будинках та квартирах не дозволяють повністю їх розібрати. Тоді на стелі або стінах можуть залишатися виступи від колишніх конструкцій, які можна обіграти у вигляді класичних арок, бічних пілястрових виходів або колон.

З фрагмента бетонної перегородки можна вирізати оригінальний наскрізний стелаж, який зонізуючи приміщення, одночасно об’єднуватиме його стилістично. Для візуального зонування можна скористатися меблями, аксесуарами або великими декоративними рослинами у діжках.

Фарбування стін вітальні-передпокою

Як колірного оформлення холу дизайнери рідко використовують монохромні варіанти. Найчастіше застосовують два і більше кольорів для покриття стін.

 • Основним і найсвітлішим тоном фарбують більшу частину, призначену для прийому гостей, а темнішими тонами відзначають поступове просування у бік входу до будинку та виходів до інших кімнат.
 • Можна використовувати шпалери однієї колірної гами, але різного малюнка, при цьому ділянки ближче до вхідної зони повинні бути темнішими і менш маркими. Всі елементи тону або шпалер повинні підтримуватись на всьому протязі стін, щоб не створювалося яскраво вираженого переходу.

Особливості розташування меблів

Прибираючи зайву стіну та збільшуючи простір, не обов’язково прагнути одразу ж змусити його додатковими меблями.Це може виключити всю позитивну сторону об’єднання передпокою з вітальнею.
Заходячи до будинку і відразу стикаючись із захаращенням, людина отримує пригнічені емоції.

 • Зручним рішенням у таких випадках стає шафа-купе із дзеркальними розсувними дверима, яку можна розмістити як уздовж однієї зі стін, так і в кутку, що звільнить додаткове місце для пересування по прохідній кімнаті.
 • Дзеркала створять додаткову зорову перспективу і дозволять повністю оглянути свій зовнішній вигляд перед виходом на вулицю.
 • Невелика вішалка біля входу та тумбочка в глибині вітальні виявляться мінімальним набором для кімнати, де треба розташувати ще великий диван, крісла та стіл для прийому гостей та сімейних зборів.

Декоративні елементи

Оформленню холу завжди надається особливе значення, оскільки він виступає як візитна картка всього будинку. Гості можуть не проходити в інші приміщення та враження від господарів складеться по вхідному приміщенню.

 • Тому найвишуканіший, характерний для власників квартири чи будинку декор присутній насамперед у вітальні. Він прикрашає приміщення та допомагає здійснювати легке зонування холу на ділянку для відпочинку та вхід.
 • Такого ефекту можна досягти різним освітленням, вертикальним розташуванням картин на стінах, великими вазами для підлоги, з оригінальними букетами з живих або засушених рослин.

Добре допомагає розділити приміщення на частини незвичайне покриття для підлоги, яке може відрізнятися матеріалом, кольором або фактурою.
Непогано рятує великий килим, що покриває всю зону відпочинку. Він зможе досить м’яко та ненав’язливо розмежовувати простір, органічно вписуючись у нього. Цікаво виглядають підвісні стелі у вигляді декоративних балок під дерево зі шторами з дерев’яних елементів або макраме.

Фото дизайну вітальні-передпокою