Поєднана вітальня в будинку: ТОП-150 найкращих фото ідей дизайну, планування та зонування вітальні

Поєднана вітальня в будинку: фото оригінальних проектів із прикладами ідеального зонування

Сполучена вітальня набула високої популярності. Причиною її актуальності є економія простору у невеликих квартирах. Варіантів поєднання досить багато. Можна створити комбінації вітальні з кухнею, спальнею, їдальнею, дитячою кімнатою та багато інших.

Але для того, щоб створити гарну та затишну суміщену вітальню необхідно ретельно розробити планування та обміркувати інтер’єр кімнати.

Вітальня, поєднана зі спальнею

Цей варіант є одним із найпоширеніших серед власників невеликих квартир. Важливо правильно вибрати спосіб поділу кімнати на зони.

Існує кілька традиційних способів:

 • Найпростішим рішенням стане використання в зонуванні шторного текстилю. Головним плюсом використання штор це їхня мобільність, адже їх можна легко прибрати за необхідності. До цього штори добре приховують спальну зону від сонячного світла. Необхідно розуміти, що колірний відтінок штор повинен відповідати загальному дизайну та кольору кімнати.
 • Перегородки також добре підкреслять кордон між вітальнею і спальнею. Це зручний варіант, тому що перегородки виготовляють з використанням скляних варіантів, що надасть кімнаті більш естетичний вигляд.
 • Поділ за допомогою меблів досить поширений варіант, він не передбачає використання додаткових засобів для поділу, тому допоможе заощадити. Зонування відбувається за допомогою шафи, стелажу або етажерки.
Оформляти спальну зону слід відповідно до загальної колірної гами всього приміщення, але можна робити акценти на різні відтінки.

Кухня-вітальня

Об’єднання вітальні та кухні є досить популярним варіантом поєднання, оскільки це ідеальне рішення економії простору. Цей варіант підійде людям, які хочуть щось оновити у своїй квартирі.

Кухня-вітальня оформляється у різних стилях, що теж важливий фактор при виборі такої комбінації. Варто розуміти, що для вдалого зонування вітальні та кухні необхідно ретельно обдумати планування приміщення, розглянути всі плюси та мінуси та заздалегідь продумати який стиль оформлення ви хочете бачити у своїй кухонній зоні.

Зазвичай кухня ділиться ще на дві зони: кухонна та їдальня частина кімнати. Розділити ці зони допоможуть столи, стільці, диван, шафа або нестандартні предмети інтер’єру, такі як штучні акваріуми або стіна з рослин.

Також у розділенні кімнати вам допоможе підлогове покриття, яке одразу позначить межу між вітальнею та кухнею. Найчастіше підлогове покриття для кухонної зони стає більш практичним, а для вітальні зони більш комфортне. Даний варіант відразу дасть зрозуміти вашим гостям, де кухня, а де сама вітальня.

Звичайно ж, головним фактором у виборі способу зонування вітальні з кухнею є розміри самого приміщення, а також розміщення предметів інтер’єру у вітальні.


5 .jpg”>


Вітальня, поєднана з дитячою кімнатою

Поповнення в сім’ї робить варіант із суміщенням вітальні з дитячою дуже привабливим. Ця комбінація дозволить вам стежити за вашою дитиною постійно.

При оформленні дитячої зони потрібно враховувати вік дитини і те, що вона дорослішатиме, а значить, будуть змінюватися і її інтереси. Тому варто заздалегідь продумати планування зони із подальшою трансформацією під потреби дитини.

Розглянемо деякі особливості цього поділу:

 • Щоб у дитячій зоні завжди було досить природного світла та повітря варто розташувати її біля вікна. Якщо ви хочете поставити стіл для занять дитини, необхідно придбати і настільну лампу, щоб не зіпсувати дитині зір.
 • Спальне місце дитини не слід розташовувати біля дверей, оскільки шум заважатиме дитині відпочивати.
 • Не варто робити дитячу зону прохідною
 • Предмети поділу слід убезпечити, щоб ваша дитина не травмувалася
 • Шафа є ідеальним варіантом поділу, оскільки дозволить зберігати дитячі речі та речі для навчання.

Підбір меблів для сумісної вітальні

Щоб зробити вашу вітальню максимально затишною та комфортною, а також позначити межі між зонами важливо правильно підібрати меблі для кімнати.

Існує кілька варіантів, які ідеально підійдуть для сумісної вітальні:

 • Диван може допомогти у поділі кімнати на зони, а також стати місцем, на якому збирається вся сім’я для відпочинку чи теплих розмов. При виборі розмірів дивана слід враховувати розміри самої кімнати та кількість домочадців.
 • Мініатюрний гарнітур підійде для невеликих приміщень. Моделі, які не виділяються химерними деталями, виглядають досить стильно і сучасно.
 • Комплекти меблів можна підібрати відповідно до загального стилю кімнати та розмірів самої вітальні
 • Шафи теж досить популярний варіант для поділу суміщеної кімнати. Шафу варто підібрати під розміри кімнати та в стилі, який відповідає стилю оформлення вітальні.

На сьогоднішній день існує широкий вибір шаф, які можуть відрізнятися багатофункціональністю та компактними розмірами.

Переваги та недоліки сумісної вітальні

Звичайно, суміщена вітальня з іншими кімнатами набула величезної популярності.

Така вітальня має низку своїх переваг:

 • У вас є можливість зробити з однієї кімнати дві та заощадити простір у квартирі.
 • Це бюджетний спосіб оновлення інтер’єру у квартирі.
 • Поєднання дасть вам можливість звільнити простір для оформлення додаткової кімнати.
 • При поєднанні кімнати з кухнею вам не треба буде бігати з однієї кімнати в іншу
 • Якщо ви поєднаєте вітальню з дитячою, вам буде легше стежити за дитиною
 • Можливість створення неповторних дизайнів. Ви зможете використати незвичайні предмети інтер’єру в оформленні та комбінувати різні стилі.

Існують також деякі недоліки сумісної вітальні:

 • Важко створити дійсно корисні та функціональні зони в кімнаті.
 • Через невеликі розміри приміщення велика кількість меблів в одній кімнаті може позбавити простір повітря.
 • При знесенні стіни вам необхідно отримати безліч дозволів, які влетять вам у копієчку.

Фото сумісної вітальні в приватному будинку