Поєднана вітальня: 140 фото найкращих ідей суміщення, зонування та планування

Поєднана вітальня: огляд проектів із гарним дизайном (140 фото). Інструкція з об’єднання двох інтер’єрів в один

Розширити корисний простір можна за рахунок сумісної вітальні. Щоб планування вийшло красивим та затишним, потрібно заздалегідь продумати з якою кімнатою краще його об’єднати.

Відпрацювати проекти можна за допомогою спеціальної програми PRO100, Planner 5D, Floorplan3D.

Але для людини не знайомої з програмуванням, підійде варіант паперового проекту. На ньому враховується розташування вікон, дверей, техніки. І третій варіант – звернутися до спеціаліста дизайнера-проектувальника.


Об’єднання в одну кімнату з кухнею

Для приміщення великого розміру з’єднання вітальні з кухнею завжди є виграшним. А для невеликого простору – це можливість розширити корисну площу.

Плюси сумісного планування

Подібне планування принесе своїм господарям багато плюсів:

 • Чим би ви не займалися на кухні або в зоні розваги, почуття єдності всіх членів сім’ї відчуватиметься. Адже всі в одній кімнаті.
 • Приймаючи гостей, не потрібно йти в іншу кімнату і залишати їх, щоб подати частування. Спілкування проходить у затишній атмосфері та все перебуває під рукою. Будь то вечірка з друзями чи сімейне свято.
 • Інтер’єр поєднаної вітальні з кухнею може бути оформлений під будь-який стиль.
 • Об’єднання маленької кухні та великої вітальні або навпаки (маленької вітальні та великої кухні) буде функціонально виграшним особливо для великої родини.
 • З’являється місце для обідньої зони, де можна поставити стіл. Тоді за трапезою зможе збиратися вся родина. У маленькій кухні старого житлового фонду це не завжди було можливим.
 • У поєднаній вітальні з’явиться більше вікон, а отже, більше природного освітлення. Інтер’єр буде світлим.
 • Економляться фінанси на придбання двох телевізорів на кухню та у вітальню. На об’єднаній площі достатньо одного кондиціонера. Менше техніки – менше витрат.

У вітальні великий м’який диван може бути використаний як додаткове спальне місце для гостей. У маленькій вітальні для нього не завжди є місце.

Загалом проект у квартирі додасть корисну площу.Для типових багатоповерхових квартир це можливість розширити невеликі кімнати.

Мінус суміщеного планування

Мінус суміщеного планування потрібно опрацьовувати заздалегідь:

 • Боротися з поширенням запаху їжі можна монтажем потужної витяжки або встановленням перегородки, яка під час приготування закривається і відокремлює зону кухні від вітальні.
 • Для людей з гострим слухом звуки працюючої техніки на кухні або дзвону посуду вранці можуть стати дратівливим фактором. Ця особливість господарів може зупинити їх від об’єднання вітальні з кухнею.
 • Оскільки зона кухні забирається частіше і довше, то на суміщену територію знадобиться сил і часу більше, ніж вітальня була відокремленою.

Об’єднання із зоною відпочинку, зі спальнею

У малогабаритних квартирах часто постає питання, як максимально зберегти зону «розваг» — вітальню та не залишитися без особистої зони відпочинку – спальні.

Дедалі більше стають популярними квартири-студії, де мінімальна кількість стін та об’єднуються кімнати. Поширені проекти суміщених віталень зі спальнею. Зовсім не складно втілити в життя таку ідею у будинку середніх розмірів. Завдання проекту – створити універсальну площу, де обладнано місце для сну та відведено простір для сімейного відпочинку прийому гостей.

Дизайнерські ідеї для сумісного планування

Кілька дизайнерських хитрощів допоможуть перетворити суміщений простір на багатофункціональний та практичний:

 1. У крихітній квартирі велика повноцінна вітальня ввечері швидко перетворюється на затишне місце для сну за допомогою меблів-трансформера.
 2. Попит має малогабаритні та функціональні меблі на коліщатках, які в разі потреби займають потрібне місце і використовуються для сну.

Рада: Спальне місце не повинно розташовуватися близько до дверей. не можна допустити, щоб через нього був прохід до зони вітальні.

 1. Якщо в кімнаті одне вікно, то поряд з ним організовується зона сну, щоб пробудження було комфортним.
 2. Зонування перегородкою або стелажем вважається одним із недорогих варіантів. Крім того, вони можуть стати прикрасою інтер’єру та місцем зберігання книг або предметів декору. Зонування допомагає максимально раціонально використати корисну площу.
Використовуються різні моделі. Це може бути суцільна конструкція з невеликою кількістю поличок або перегородка з відкритими осередками.

 • Штори або тюль також використовуються для зонування вітальні зі спальнею. У моді фіранки із бісеру. Розсувні моделі декоруються прозорими або напівпрозорими панелями.
 • Різні форми арок створюють затишну атмосферу. Своїми руками можна зробити перегородку з цегли, піноблоків, гіпсокартону, фанери.
 • Диван посередині кімнати також виступає роздільником. Невелике підвищення – подіум візуально відокремлює зону сну. Створюється ефект інтимності.
 • Великий простір ділиться кольором на ділянки. У вітальні використовуються світлі тони, щоб візуально її розширити.
 • Сьогодні дизайнери радять дотримуватись одного кольору в оформленні суміщеної площі. Якщо захочеться переставити меблі, не потрібно буде робити ремонт у кімнаті із заміни оздоблення.
 • В залі фотошпалери можуть стати центральним декором та чітко виділити зону вітальні.
Якщо є бажання створити кольоровий інтер’єр, підбираються поєднання:

 • Синій плюс зелений, білий, червоний, оранжевий;
 • Теракотовий плюс зелений та його поєднання з жовтим;
 • Кремовий плюс світло-блакитний;
 • Яскраво-жовта вітальня плюс спальня в сіро-білому;
 • Червона вітальня плюс смарагдова спальня.

Особлива увага приділяється різниці у висвітленні двох ділянок. Для зони сну досить м’якого приглушеного освітлення. Як джерело використовується світильник на столику чи торшері.

Гостина має бути яскравою. Популярністю користуються точкові світильники. Монтуються за її периметром. Прикрасити інтер’єр зможе потужна центральна люстра.

Стилістичне оформлення залежить від побажань господарів. Поєднане планування без урахування всіх нюансів такого простору не зможе стати для його мешканців затишним та функціональним.

Фото сумісної вітальні