Розділяємо вітальню: найкращі методи зонування за допомогою дизайну інтерєру, 125 фото

Розділяємо вітальню – 125 фото ідей грамотного розподілу простору

Гостина потрібна для спільного сімейного відпочинку. Кожна людина по-різному репрезентує свій відпочинок.

Поділ кімнати на зони відпочинку, робочої зони та/або їдальні є необхідним елементом створення комфортного існування всіх членів сім’ї.

Способи зонування вітальні

Квартира-студія або стандартна вітальня часто потребують зонування — поділ приміщення на кілька зон залежно від призначення приміщення. Окремих зон або частин може бути від двох або більше.

Гостину можна розмежувати кількома способами:

 • За допомогою розміщення меблів;
 • З використанням додаткових мобільних пристроїв;
 • За допомогою перегородок та дверей;
 • Колірним зонуванням;
 • Розставивши акцентні композиції;
 • Оформленням двома різними стилями в інтер’єрі;
 • Комбінуванням двох і більше способів.

Варіантів може бути й більше. Спробуємо визначитися, який із них вибрати.

Поділ меблями

Найпростіший спосіб зонування вітальні – використання меблів як перегородка. Корпусні меблі, поставлені до стіни не задньою стінкою, а однією з боковин, послужать дільником. Так, можна шафою або відкритим стелажем відокремити частину приміщення під кабінет або провести кордон між обідньою зоною та місцем для відпочинку.

 • Не тільки корпусні, але й м’які меблі використовуються для розділення кімнати.
 • Навіть диван або два крісла з журнальним столом послужать розмежувачами корисної площі.
 • Головне, щоб меблі не заважали проходу і не перекривали джерела освітлення.


Перевагою таких дільників є їх мобільність: за бажання можна переставити диван або стелаж.

Пристрої та предмети для розділення кімнати

Найпростіші пристрої у вигляді ширми, штори, фіранки відокремлюють одну зону від іншої у вітальні. Цю конструкцію легко зробити самому, вибравши матеріал і розмір виробу на свій розсуд.

Отже, якщо захочеться змінити обстановку у вітальні, пересунути місце відпочинку або об’єднати всі зони в одну, досить просто скласти і перенести ширму або зняти завісу.

Перегородки як варіант зонування

Скляні перегородки є розмежувачем простору не тільки в офісі, а й у домашніх умовах. По висоті вони можуть бути як 90 см, так і під саму стелю. Скло для перегородок беруть не тільки прозоре або матове, а також кольорове, тоноване та з вітражними малюнками.

 • Перегородки не обов’язково мають бути стаціонарними та об’ємними. Розсувні або розстібні двері допомагають розділити будь-яке приміщення на частини. Двері можуть бути як вставками з прозорого або матового скла, так і непрозорими.
 • Двері допомагають повністю перегороджувати кімнату від однієї стіни до протилежної. Або лише необхідну частину приміщення, навіть по діагоналі, якщо потрібно.
 • Часто перегородками стають стійки з використанням декоративних рослин, фотографій, панно з фігурним різьбленням або куванням. Такі стійки можуть бути дерев’яними, металевими та пластиковими.Особливе місце займають панелі та стінки, куди монтуються акваріуми з рибками або камін, що діє. Це одночасно є арт-об’єктом та створює затишну домашню атмосферу.

Поділ кольором та матеріалом

Під час зонування кімнати за допомогою колірних рішень та декоративних елементів можна виключити будь-які перегородки. Кімната виглядає вільною, не захаращується видимими перешкодами.

Частини вітальні виділяються окремим матеріалом та кольором.

 • Якщо зонування за допомогою меблів не обов’язково продумувати заздалегідь, виділення ділянки кімнати за допомогою кольору продумується ще на стадії ремонту.
 • Уважно поставитися до розмежування приміщення. Заздалегідь обміркуйте, де зручніше відпочивати, де працювати, а розважатися.
 • Вибирати шпалери або інші матеріали для стін доведеться з урахуванням отриманого дизайну. Покриття підлоги окремих зон також розділяється матеріалом та кольором.
 • Ламінат, плитку або лінолеум можна з’єднати і зробити перехід від однієї зони до іншої більш помітним.
 • Багаторівнева стеля та різні види світильників доповнять враження від поділу частин приміщення.

Акцентні елементи

Стало модним поділяти приміщення за допомогою незвичайних об’єктів, які привертають увагу.Таким акцентом може стати будь-яка предмет інтер’єру, навіть люстра. Сучасні світильники мають химерні форми та виглядають як арт-об’єкти.

Деякі світильники займають значну площу кімнати, привертають увагу незвичайним виглядом.

 • Дзеркальна панель, настінне панно, скульптурна або картинна група також здатні візуально відокремити одну частину кімнати від іншої.
 • Поділити приміщення допомагають і стельові балки, дерев’яні чи металеві. Вони зараз актуальні в інтер’єрі та виглядають як самостійний елемент декору.Стильове рішення

Цей варіант потребує дизайнерських навичок. Спосіб полягає в тому, щоб створити у кожній частині кімнати своє стильне оформлення. Наприклад, у кабінеті або робочій зоні наголосити на класичних елементах інтер’єру, а в спальні підкреслити більш сучасні акценти, відмовившись від класики.

Перехід від однієї зони до іншої можна зробити плавним і скомбінувати з іншими видами зонування: доповнити колірним рішенням, акцентом або ширмою.

Комбінування

Всі перераховані вище способи розмежування приміщення можна комбінувати один з одним. Меблеві перегородки з різними відтінками стін та підлоги в інтер’єрі доповнять ефект зонування.Або до стильового оформлення додати потужний акцент у вигляді світильника або картини.

Важливо. У комбінуванні способів поділу кімнати дотримуватися почуття міри. Якщо змішати в купу все, що пропонується у сучасному дизайні, то перевантажене нюансами та колірними переходами приміщення швидко втомить свого власника.


Кухня – вітальня

У квартирі-студії барна стійка або острівний елемент послужать для зонування та відокремлення кухні від вітальні. Барна стійка є продовженням кухонного гарнітура, але може бути окремою композицією, що знаходиться на відстані від кухні. Вона одночасно буде і обідньою зоною, і переходом до вітальні.

 • Острів також розташовують на певній відстані від кухонних меблів. Він виконує кілька функцій: додаткової робочої поверхні кухні, місця для розміщення продуктів та кухонного начиння, обідньої зони, що переходить у барну стійку та перегородки, що відокремлює кухню від вітальні.
 • Поділ вітальні на окремі зони за інтересами зробить відпочинок домочадців спокійним, гармонійним та комфортним. При цьому члени сім’ї не заважатимуть один одному. Для кожного знайдеться місце, де можна користуватися вільним часом.


Фото правильного зонування вітальні