Вітальня 8 кв. м: 180 фото варіантів дизайну та планування

Вітальня 8 кв. м. — оригінальні ідеї практичного дизайну в маленькій вітальні + реальні фото приклади планувань

У типових багатоповерхівках інтер’єр та планування приміщень не завжди бувають вдалими. Часто у володіння дістаються вітальні невеликих розмірів, у яких не так просто створити затишну атмосферу.

Адже дуже хочеться, щоб дизайн гостьової кімнати був одночасно функціональним та стильним. Існує кілька ідей, які допоможуть реалізувати ваші бажання в реальність.

Ідеї планування вітальні 8 м2

Навіть вузький і невеликий простір можна переобладнати у сучасну вітальню, яка добре виконує свої функції. Спробуйте «розчинити» межі, комбінуючи у ній різні відтінки, порушуючи симетрію і користуючись діагональними лініями. Завдяки яскравим кольоровим акцентам недосконале планування перестане потрапляти у поле зору.

Невелике, але довге приміщення легко розбивається по окремих зонах. Наприклад, на гостьову чи особисту зону. Ідея реалізується встановленням необхідних меблів або гіпсокартонних конструкцій.

При розділенні простору не використовуйте високі меблі типу шафи або повноцінної перегородки, тому що вони закриватимуть природне світло. Найкраще скористатися склом, відкритим стелажем, невеликим столом або барною стійкою.

Стилі дизайну для вітальні 8 кв. м.

Гостина – це візитна картка будь-якої квартири, що задає потрібну атмосферу та настрій. Підбираючи потрібний стиль, орієнтуйтеся на те, щоб у ньому було комфортно відпочивати, працювати та займатися повсякденними справами.Вітальні в стилі Лофт

Серед характерних його рис — простота планування із застосуванням декоративних деталей у вуличній стилістиці. Це може бути та ж цегляна кладка із розписаним на ній графіті.

Тут можуть бути різні відкриті комунікації, які можна поєднувати зі стильними фото, постерами відомих зірок.
Вітальні в класичному стилі

Вишукана класика ніколи не перестане дивувати.Звичайно, згодом відбуваються зміни в деяких деталях, але вона завжди була розкішною та добротною.

 • Для маленької кімнати м’який куточок гармонійно поєднуватиметься з комодом, туалетним столиком, тумбочкою і навіть скринькою.
 • Особливо прикрасьте приміщення фурнітурою з ефектом старіння, кованими елементами, різьбленням або скляними вставками.
 • Акцентуйте увагу на позолочених та бронзових виробах, білій ліпнині або зістареному сріблі.
Скандинавський стиль для вітальні

У цьому стилі добре витримується кожен елемент гостьової кімнати. У північному мінімалізмі вдається поєднувати те, що в інших стилях було б непоєднуваним – холодний розрахунок із домашнім теплом.

 • Примусьте гостьові гранично простими та легкими меблями.
 • Невелика стіна може бути закрита хаотично розташованими полицями.
 • Втім, спробуйте замість них зелений куточок.
 • Дотримуйтесь оптимальної кількості світла.
 • Основні кольори виражаються в білих та бежевих тонах.
 • Скористайтеся дрібним декором: диванними подушками, свічниками та сувенірними статуетками.


Стиль Прованс для вітальні

Провінційний і теплий сільський стиль повинен спричиняти комфортний відпочинок та умиротворення.

Тут використовуються переважно натуральні матеріали, а також природний текстиль.

 • Оригінальність можуть додати позолочені елементи та вироби з латуні.
 • На маленьку стіну біля входу в приміщення можна повісити гарне зображення із фруктами, овочами або барвистими квітами.

Обов’язково використання килимів, маленьких подушок та невеликих м’яких іграшок.Ідеї для оформлення стелі у вітальні 8 м2

На стелі у маленькій вітальні на 8 кв. м. краще не експериментувати із квітами, а залишити його білим. Його можна зробити глянцевим і встановити по всьому периметру діодне висвітлення для підтримки оптимальної кількості світла. Так ви зможете візуально збільшити ширину простору.


Оздоблення стін у вітальні 8 кв. м.

Стіни мають бути максимально однотонними. У деяких випадках навішуються фотошпалери чи картини. Таким чином, створюється яскравий і цікавий акцент, при якому використання полиць було б недоречним.


Оздоблення стелі для вітальні

У невеликому просторі підлогове покриття можна оформити горизонтальним візерунком, який також візуально розширюватиме приміщення. Кольори краще вибирати світлих тонів. Невеликий килимок із яскравого текстилю додасть трохи практичності.


Ідеї освітлення у вітальні

Як уже говорилося вище, до кімнати в помірній кількості має надходити природне світло з вікна. Створити штучне освітлення допоможуть точкові світильники.

 • Сьогодні модно використовувати неонове підсвічування.
 • Від люстри на стелі відмовтеся – вона буде захаращувати простір і створювати несиметричну композицію.
 • Якщо у вітальні планується створити кілька окремих зон, їх можна висвітлювати настільними лампами, настінними бра або торшерами.

Текстиль в оформленні маленької кімнати

Не використовуйте важкий текстиль. Матеріал викрадатиме простір, перешкоджатиме надходженню природного світла і накопичуватиме пил. На вікнах непогано виглядає ажурний тюль, штори з бавовни або льону, в іншому приміщенні – будь-яка легка тканина.

Додатковий декор та аксесуари

Інтер’єр маленької вітальні на 8 кв. м. виглядатиме естетично, якщо використовувати елементи з плавними візерунками: прикраси, будь-які меблі або світильник.

Оригінально виглядають картини та дзеркала овальної форми та округлі свічники. На стіні можна створити справжню гіпсокартонну композицію із геометричними візерунками.

Будь-який об’ємний аксесуар повинен заздалегідь вписуватись у планування інтер’єру. Наприклад, велика ваза або високий та витончений торшер. Дзеркала та глянцеві елементи слід розташовувати таким чином, щоб не створювався тунельний ефект.

Отже, що потрібно для успішного перепланування невеликих віталень?

 1. Підбір потрібного стилю;
 2. Збереження оптимальної кількості світла;
 3. Грамотне зонування простору;
 4. Встановлення легких меблів;
 5. Створення яскравих акцентів.

Сподіваємось, що ці прості правила допоможуть створити сучасний, затишний та комфортний інтер’єр.

Фото новинок дизайну вітальні 8 кв. м.