Дизайн плитки у ванній: ТОП-150 фото прикладів дизайну з використанням плитки

Дизайн плитки у ванній: красиві поєднання та особливості застосування (150 фото)

Керамічна плитка — оздоблювальний матеріал, що найчастіше використовується для ванних кімнат. Сучасні варіації давно вийшли за межі кахлів, до плитки відносять клінкер, керамограніт і навіть гіпсові оздоблювальні аксесуари.

Фото дизайнів плитки у ванну показують, що можна відтворити хоч римські терми, хоч малахітову печеру.

Переваги керамічної плитки

Її популярність обумовлена ​​тим, що за відносної дешевизни вона міцна і стійка до механічних пошкоджень. Основний матеріал для виробництва кахлів — глина, каолін та польовий шпат.

Всі ці матеріали екологічно чисті, нетоксичні та неалергенні. Залежно від технології виробництва можна отримати як натуральні, так і яскраві кольори, найхимерніший малюнок, матову або глянсову поверхню.

Існує безліч видів керамічної плитки. вони відрізняються за своїми технічними параметрами, які, своєю чергою, визначають їхнє призначення.


Основні різновиди, які можна побачити на стінах сучасної ванної кімнати:

 • Класична глазурована;
 • Керамограніт;
 • Теракота;
 • Клінкер.

Глазурована керамічна плитка

Фаянсова плитка чудово прикрасить стіни ванної кімнати. Для неї характерна велика кількість візерунків та різноманітність фактур. Її міцність у порівнянні з іншими видами обробки обмежена, але вона має низьке водопоглинання та високу стійкість до хімічних речовин, тому очищення кахлів виконується швидко та легко, і не завдасть великих труднощів.

 • Дизайн плитки для ванної кімнати цього типу буває різних форм, кольорів і розмірів.
 • Її поверхня покрита в процесі випалу глазур’ю, а плитку легко укладати.
 • Що важливо, глазурована плитка для ванних кімнат стійка до впливу хімікатів.
 • Завдяки середній міцності, вона трохи не підходить для покриття для підлоги, тому краще пошукати глазуровану плитку, виготовлену спеціально для підлоги.
 • Також їх можна успішно використовувати для розміщення сантехнічних пристроїв — вони відрізняються низьким водопоглинанням.

Найкращим вибором буде поставити керамограніт на підлогу та плитку на стіні. Часто їх можна придбати в однакових візерунках, що дасть однорідний та естетичний ефект.
Керамограніт

Оздоблювальний матеріал, плитки якого пресуються сухим способом. Вихідним матеріалом служить переважно глина з додаванням 70% польового шпату, іноді каоліну або кварцу. Керамограніт чудово підходить як для стін, так і для підлоги.

Якщо власники не планують нести великі витрати на оздоблення квартири, а мріють про плитку під дерево чи натуральний камінь, керамограніт стане чудовим рішенням! Чому? Тому що він має велику перевагу: він може імітувати камінь або дерево, а вартість покупки плитки набагато нижча.

 • Крім того, керамограніт дуже міцний і досягає 5-го класу стирання.
 • Недоліки керамограніту: Буває, що на його поверхні в результаті удару утворюються сколи емалі і керамограніт важче утримувати в чистоті.

Сучасний дизайн плитки у ванній кімнаті пропонує використовувати неглазурований (технічний) керамограніт, який є дуже твердим і максимально стійким до стирання. Будь-які пошкодження керамограніту практично непомітні, тому що навіть коли плитка зношена або зламана, вона не змінить кольору.

Теракота

Найдавніший матеріал для виготовлення керамічної плитки. Початкова сировина – очищена дрібнозерниста глина. Вона є глазурованою (глянсовою) плиткою, поверхня у них гладка, а також може мати специфічну фактуру. Якщо ви любите експериментувати з різними кольорами, обов’язково зверніть увагу на теракоту на полицях магазинів, оскільки вона може бути пофарбована в різні кольори.

 • Теракота є найбільш поширеним покриттям для ванних кімнат, оскільки вона дуже міцна і стійка до тиску.
 • Рідше її використовують на стінах. Теракотова плитка для ванної виготовлена ​​з дрібнозернистої глини. Цікаво, що в давнину це був дуже популярний матеріал.

Плитка для ванної з цього матеріалу може мати різні форми та кольори.

 • Їхня поверхня покрита глазур’ю, яка надає їм глянсового, матового або напівматового вигляду.
 • Важливо відзначити, що теракота відрізняється низьким водопоглинанням і стійкістю до кислот, але її міцність дещо нижча, ніж у керамограніту.
 • Проте хвилюватися не варто – цей вид плитки відмінно підійде для ванної.

Це плитка, яка ідеально підходить для інтер’єрів у сільському стилі через специфічний зовнішній вигляд: неоднорідна поверхня, а також потріскані та нерівні краї, що створюють неповторну атмосферу.

Плитка виготовляється виключно з глини, яка надходить із регіонів Середземномор’я та Центральної Америки. Якщо нам подобаються теплі тони коричневого, помаранчевого та червоного, ми не залишимося байдужими.

Глазурований клінкер

Матеріал цього плитки — міцно спечений, натуральна глина з додаванням барвників. Глазурований клінкер буває різних кольорів, і він може бути використаний як на підлозі, так і на стінах ванної.

Глазурований клінкер відрізняється високою міцністю, низьким водопоглинанням та стійкістю до кислот.

Завдяки цьому вони будуть ідеально виглядати як на підлозі, так і на стінах ванної кімнати. Клінкер можна полірувати чи глазурувати, обидва варіанти виглядають дуже привабливо. Єдиний їхній недолік – низька стійкість до плям. Це оптимальний дизайн плитки для маленької ванної кімнати.

Як правильно вибирати плитку у ванну

Багато хто вибирає плитку тільки через її зовнішній вигляд. І хоча це важливо, це не єдиний фактор, який варто враховувати.

До основних параметрів вибору також належать:

 • Не ковзає.Адже підлога у ванній слизька і впасти на ньому нескладно. Інформація про протиковзкі властивості завжди присутня на упаковці плитки, а у випадку інтернет-магазинів – в описі товару. Маркується в діапазоні R9 – R13. Чим вище значення, тим краще протиковзкі властивості;
 • Стійкість до стирання, що дуже важливо, якщо ви хочете, щоб плитка для ванни зберігала естетичний вигляд довгий час. Радимо вибирати моделі з другим або третім класом стирання;
 • Водопоглинання, що визначається параметром E, вираженим у відсотках. Чим нижче значення, тим краще — у разі плитки для ванної кімнати воно не повинно перевищувати 3%.
 • Твердість за шкалою від 1 до 10. У ванній підійде плитка зі значенням 5 або 6. Керамограніт трохи більше – 8.

Фото дизайну плитки для ванної кімнати