Установка водонагрівача: огляд всіх схем установки накопичувального водонагрівача

Установка водонагрівача: загальні рекомендації зі схемою підключення бойлера до електрики та водопроводу

Щиро кажучи, на сьогоднішній день немає такої великої кількості причин, з яких люди роблять установку водонагрівача в квартирі. Проте вже наявні причини досить вагомі, щоб зробити цю покупку та покращити умови свого життя.

При покупці водонагрівача такі проблеми, як профілактичні роботи комунальників або відсутність гарячої води в заміському будинку, зникнуть.Сьогодні дуже популярним є тренд DIY, суть якого полягає в тому, що люди роблять якісь речі самостійно. Багато хто розуміє, що «суспільство споживання» зживає себе, і це підштовхує людей на створення речей своїми руками. Незважаючи на невластиву своїм професійним знанням та вмінням роботу, люди успішно виконують її.

Загальні відомості

Встановити водонагрівач досить легко, тому це можна зробити самому. Встановивши бойлер самостійно, можна впевнено сказати, що працює не тільки голова, а й руки.

Головне завдання водонагрівача – нагріти воду. Вони поділяються на кілька видів, виходячи з конструкції:

 • 1. Електричні
 • 1.1 Повнорозмірні (мають об’єм від 80 до 200 л);
 • 1.2 Бойлери невеликого об’єму, що не перевищує 50 л;
 • 1.3 Проточні моделі, що нагрівають воду в реальному часі.
 • 2. Газові


Встановлення електричного бойлера

Інструкція з встановлення водонагрівача складається з кількох частин. Спочатку бойлер необхідно встановити на стіну. Далі відбувається підключення до водопроводу та електрики.

Підготовка

Бойлер має бути близьким до точок водорозбору. При такому розташуванні тепло не втрачатиметься.

При безпосередньому монтажі необхідно дотримуватися інструкції. Не зайвим буде фізично сильна людина, яка допоможе, утримуючи важкий водонагрівач на вазі.

Хоча з бойлером можна впоратися і самому, але перш ніж відмовлятися від допомоги в монтажі, слід пам’ятати, що вага бойлера об’ємом близько 100 літрів – 30 кг, причому водонагрівач у цей момент є абсолютно порожнім.

Необхідні предмети:

 • Олівець,
 • Рулетка,
 • Перфоратор.
 • Також знадобляться пасатижі або розвідний ключ, пухирцевий рівень.

Після перегляду інструкції на стіні слід залишити розмітку. Вона потрібна, щоб через деякий час точно просвердлити отвори.

 1. Завдаючи розмітку, слід дивитися на відстань від найвищої точки приладу до стелі, т.я. воно має бути не менше 5-7 см. Зазор потрібен для того, щоб підвісити бойлер на гачок. Перевірка розмітки є обов’язковою.
 2. Якщо порожній бойлер важить близько 30 кг, то заповнений водою апарат важить ще більше. Тому дуже важливо при встановленні водонагрівача своїми руками зробити надійне кріплення. Зазвичай виробники вказують на те, які мають бути гаки для встановлення різних водонагрівачів.

 3. Через свою величезну вагу бойлери, що мають об’єм понад 80 літрів, встановлюються лише на несучі стіни. Якщо ж цей агрегат має менший об’єм, то його можна встановити і на перегородки.

Після того, як будуть закручені всі гачки, слід перевірити «горизонт» за допомогою рівня.

При рівному монтажі бойлера можна отримати задоволення від роботи. Також рівне розташування водонагрівача покращить карму працівника.

Підключення до водопроводу

Тепер саме час підключити пристрій до водопроводу.

 • У цьому процесі доведеться використовувати розвідний ключ, зварювальний апарат та ножиці для труб, виготовлених із пластику.
 • Витрати майстер повинен підібрати сам, залежно від умов монтажу.

Схема підключення

У разі з’єднання бойлера із системою водопостачання з міркувань безпеки в системі повинен знаходитися спеціальний захисний клапан, що дозволяє захистити бойлер від надто високого внутрішнього тиску в процесі нагрівання води.

Також вентилятори, що відсікають, обов’язково повинні бути встановлені в систему. Вони дозволяють відключати воду, якщо з пристроєм потрібно провести будь-яку операцію.

Важливе уточнення: між захисним клапаном та вхідним штуцером не повинно бути запірної арматури.Якщо запірної арматури не буде, клапан зможе успішно врятувати водонагрівач від пошкоджень.

Рекомендується зробити трійник між захисним клапаном та вхідним штуцером. Він дозволить зливати воду через відгалуження, що утворюється, щоб обслуговувати бойлер.

Головне під час монтажу бойлера у будинку, де водопостачання є централізованим – переконатися, що вентиль подачі гарячої води перекритий. Якщо вентиль не перекритий, гарячою водою зможуть користуватися всі мешканці будинку. Відкритий вентиль збільшить вартість установки водонагрівача багато разів.

Після закінчення роботи вентиль слід знову відкрити, а бойлер – наповнити водою. Як зрозуміти, що водонагрівач готовий до використання? Достатньо почекати, поки все повітря покине бак. Після цього вода піде зі змішувача як завжди.

Поки вода наповнює бойлер, потрібен хороший огляд: чи немає тріщин, сколів, чи не протікає вода.

Підключення до електрики

Розібравшись із водопроводом, настав час підключити бойлер безпосередньо до електричної мережі.

 • Тут є два шляхи: підключення пристрою до автоматичного вимикача або підключення прямо до розетки.
 • Бойлер створює серйозне навантаження на електромережу, тому його харчування має здійснюватися по кабелю, перетин окремих жил, що становить не менше 2,5 мм2.

Встановлення газового водонагрівача

Монтаж водонагрівача на дачі – чудова можливість підігріти у воду в умовах відсутності електрики.

 • Для встановлення бойлера на дачі потрібен дозвіл від місцевої газової компанії.
 • Для ефективної роботи водонагрівача потрібно створення димоходу.

Обов’язково наявність газоаналізатора, т.к. він забезпечує безпеку приміщення у разі перевищення концентрації вуглекислого газу.

Схема установки газового водонагрівача не відрізняється від такої у випадку електричних агрегатів. Єдина відмінність – потрібно підключити камеру згоряння до димоходу.


Фото найкращих моделей водонагрівачів для ванної