Сидіння для унітазу: ТОП кращих моделей 2022 року + відгуки та поради щодо вибору

Сидіння для унітазу: стильні варіанти дизайну + опис підбору оптимального розміру та типу кріплення

Придбавши унітаз нерідко звертається увага на розміри, ціну та функціонал. У той же час мало хто замислюється, яке краще сидіння для нього взяти? Такий предмет часто ламається і може знадобитися заміна сидіння за потрібним розміром. Їх випущено багато варіантів.

На різних фото сидіння для унітазу видно, що вони відрізняються формою, габаритами та кольором. Дизайнери рекомендують не поспішати вибирати виріб, а варто розібратися в цьому питанні.

Як зробити вибір

За необхідності придбати нове сидіння для унітазу, варто звернути увагу на такі фактори:

 • Розмір та форма;
 • Матеріал та кріплення;
 • Гігієнічність;
 • Вартість;
 • Додаткові функції;
 • Прикрасні деталі та колір.

Вибір кольору потрібно робити відповідно до дизайнерського задуму, всі елементи повинні становити єдину композицію. Щодо ціни – кожна людина відштовхується від своїх особистих фінансових можливостей. Інші нюанси потрібно вивчити до того, як відвідувати магазин сантехніки.

Вибір за матеріалом

У магазинах із сантехнікою є великий вибір сидінь на унітаз. Часто така деталь інтер’єру випускається із пластмаси, яка є не дуже міцним та дешевим матеріалом.

З огляду на те, що на сидіння виявляється навантаження щодня, слід зробити вибір на користь більш надійного матеріалу.

Все ж навіть пластиковий варіант може довго послужити, якщо вибрати виріб відповідної якості та товщини. Враховуючи економію, іншою перевагою пластикового виробу є різноманітність дизайну та кольору.

Інші матеріали

 • Сидіння з поролону обшиті тканиною. М’які сидіння для унітазу потрібні в неопалюваних приміщеннях, дуже приємні на дотик і естетично доречні. Все ж таки даний варіант не такий вже практичний. Такий матеріал легко ненароком пропороть, через що стане неможливим його подальша обробка;
 • Дюропласт – матеріал, що часто застосовується для виробництва сидінь на унітази. По структурі це теж пластик, але з більш шанобливим виглядом, адже він схожий на кераміку. Вартість матеріалу вище, але витрати виправдовуються за рахунок тривалого використання даного виробу;
 • Продукція з фанери – рідко використовується та підходить не до кожного інтер’єру санвузла. Дерев’яна площина повинна бути виключно рівною і покритою спеціальним водовідштовхувальним покриттям.Найвагоміший аргумент на користь переваги фанери порівняно з іншими матеріалами – це екологічність.

Потрібно врахувати, що є матеріали, що піддаються змінам дотику з миючими та чистящими складами.

Високоактивні препарати з вмістом хлору, кислот та інших агресивних речовин – не підійдуть для обробки унітазу та кришки із пластмаси, дерева, шкіри або тканинних видів.

Типи кріплення

Не тільки матеріал, але й кріплення для сидіння унітазу, що постачаються в комплекті, потрібно правильно вибрати.

 • У торгових точках можна знайти варіанти: з капрону, пластмаси, металу.
 • Набір для кріплення вміщує: шуруп та гайку.
 • Зрідка виробники передбачають на нього декоративний ковпачок.

Важлива порада з кріплення. Деталі повинні бути дуже міцними, адже залежить тривала експлуатація всього виробу. Варто віддати перевагу металу, а не пластику, який не відрізняється у цьому випадку надійністю.

Також кріплення мають бути досить довгими, щоб з’явилася можливість їх регулювати.

Додаткові функції

Існують сидіння для людей з обмеженими можливостями, вони мають підлокітники та м’яку конструкцію. Дитяче сидіння на унітаз відрізняється від стандартних видів лише параметрами, а в окремих випадках – кольором.

В основному такі сидіння встановлюються у закладах для дітей, тому що в звичайному будинку монтуються конструкції для дорослих, на які можна встановити інше сидіння менших розмірів для дітей.

При необхідності маленьке сидіння знімається, що виявляється зручним та практичним варіантом. З мінусів – не довгий термін служби, тому що матеріал швидко рветься та зношується.

До інших додаткових функцій відносяться:

 • Мікроліфт;
 • Підсвічування, підігрів;
 • Автоматичний підйом;
 • Плавне опускання.

Мікроліфт – комфортний пристрій, що не дозволяє, щоб кришка унітазу при закриванні не стукнулася об основу, а надає плавний спуск. Ця система є дорогою, але її установка виправдовує себе.

Як вибрати потрібний розмір

Важливо у підборі стільця – правильно вибрати розміри сидіння для унітазу, даному аспекту у статті приділяється особлива увага.

Перед придбанням сидіння слід зробити такі вимірювання на унітазі:

 • Відстань між центрами двох отворів;
 • відстань від передньої сторони до середини монтажних отворів;
 • Відстань по ширині – від краю до краю у найширшому місці.

Вимірювання розмірів обладнання сантехнічного призначення допоможе швидше зробити правильний вибір у магазині. Можна також заздалегідь зробити шаблон, для цього олівцем обводяться контури унітазу на щільному картоні.

Фотографія менше принесе користі, але вона допоможе з вибором. Дотримуватись при вимірах все до міліметра немає необхідності, але й на око тут не допоможе.


Корисні рекомендації

Крім згаданих вище порад для вибору сидіння на унітаз є ще інші тонкощі, які потрібно врахувати:

 1. Потрібно вибирати моделі з довгими регулювальними болтами, щоб регулювати кріплення.
 2. Вибираючи варіант з кришкою, необхідно, щоб вона щільно прилягала до сидіння. В іншому випадку предмет швидко зламається.
 3. Механічний доводчик дозволяє не чіпати унітаз руками після туалетних процедур.
 4. Підкладки з гуми або силікону під підставою унітазу, не дадуть ковзати пластиковому виробу.
 5. Сидіння з поролоном вимагають періодичної заміни, тому що насичуються вологою і в результаті з’являються інфекції.
 6. Металеве кріплення перед установкою варто обробити спеціальним антикорозійним складом.
 7. До виробів з фарфоровою або кам’яною кришкою повинні йти гумові шайби, що кріпляться зсередини між унітазом і шайбою.
 8. Перед покупкою в магазині комплект потрібно перевірити на відсутність пошкоджень та наявність усіх деталей.
 9. Не варто закручувати сидіння до унітазу дуже щільно, адже від цього кришка падатиме в самий невідповідний момент.

Деякі люди цікавляться, де купити одноразові сидіння на унітаз? Такі вироби в широкому асортименті знаходяться на сайтах магазинів, інтернет-аптек, також їх можна придбати у магазинах сантехніки.

На стандартні за формою та розміром унітази купити сидіння досить просто. А ось придбання оригінальних моделей вимагатиме звернення до фірмових магазинів або зробити особисте замовлення.

Фото найкращих варіантів сидіння для унітазу