Решітка для ванної: 100 фото сучасних прикладів дизайну стильного аксесуара

Решітка для ванної – огляд всіх нюансів вибору форми, кольору, розміру, дизайну (інструкція від А до Я)

Ванна кімната – одна з найчастіше відвідуваних кімнат у квартирі або приватному будинку людини. Її, як вітальню, спальню, потрібно облаштувати для комфортного перебування в ній.

Якщо у вас є маленькі діти, люди похилого віку – їм не завжди зручно приймати ванну поодинці. Щоб полегшити відвідування, встановіть решітку, на яку можна складати необхідне приладдя.

Призначення решітки для ванни

Решітка може бути підставкою для різних предметів:

 • Ведер;
 • Дитяча ванна;
 • Шампунів та мило;
 • Порошки, гелі для миття ванни;
 • Книг, їжі, ноутбука, якщо ви любите довго сидіти у ванній вечорами;

Також виріб може використовуватися як лавка, на яку можна присісти під час перебування у ванні. Решітка добре підійде як невелике дно для ванної – так ви вбережете себе від ковзання та отримання травм.

Види ґрат

Щоб знайти необхідну решітку, потрібно спочатку виміряти ширину та борти ванни, а також поверхню дна.

При виборі пристрою в магазині – уточніть, яка у ґрат вантажопідйомність.


Дерев’яні вироби

Дерев’яні грати – стандартне пристосування, яке має великий попит на ринку товарів.

Решітка прикріплюється як на краї, так і на дно ванни. Пристрій убереже вас від травм і стане масажером для ніг. Предмет міцно встановлюється та не зісковзує.

Серед дерев’яних виробів є конструкції у вигляді:

 • Полиць із металевим каркасом – це сидіння та спинки – подібні вироби допомагають доглядати людей похилого віку, вагітних жінок;
 • Стулки для дітей.

Вироби із пластику

Вироби із пластику майже не реагують на воду та виготовлені із міцних матеріалів. Такі пристрої простіше відмити від бруду будь-яким миючим засобом.

Конструкції із пластику різняться. Частина пристроїв створені виключно для того, щоб ставити на них тазики з білизною та одягом. Вони мають спеціальні кишені для шампунів, порошків, гелів.

Частина – для того, щоб приймати ванну сидячи. Конструкції такого типу мають спеціальні кріплення для міцного прилягання до ванної кімнати. Такі вироби підходять для всіх типів ванн.

Плюси грат із пластику:

 • Ціна становить 300-400 рублів;
 • Невелика вага;
 • Міцність та здатність витримати вагу дорослої людини;
 • Швидко та легко відмивається;
 • Не завдає шкоди ванною.


Недоліки пластикових конструкцій:

 • Самий розмір для більшості виробів – підійде не для всіх типів ванн;
 • Найчастіше служить лише підставкою.

Вироби для перлинних ванн

Перлинні або пухирцеві ванни створені для лікування певних захворювань. Подібного виду ванни мають оздоровлюючу дію на артеріальний тиск, кровообіг, серце, нервову систему та біль у спині.

Головний екземпляр таких ванн – бульбашкова решітка. Роблять такі конструкції з НПВХ сегментів, труб із металу з отворами, з’єднаних способом гарячого зварювання.


Як використовувати: ви повинні лягти на конструкцію, перед цим встановивши її на дні ванни. Не забудьте набрати гарячу воду. Через металеві труби йде стиснене повітря, яке контролюється спеціальним вентилем. У цей час у воді з’являються бульбашки, які швидко рухаються.

Теплоємність води та газу – різна і тому відбувається чергування дій струменів до тіла людини. Під час дії конструкції виходять чотири мільйони бульбашок, які, потрапляючи на тіло, розслаблюють його.

Сидіння для ванни

Така полиця необхідна не тільки для того, щоб розставляти на ній ванну білизну. Конструкцію можна використовувати як сидіння, вбудоване у ванну.

Ці сидіння виглядають як розсувна лавка, і зроблено вона зазвичай з дерева або полімеру.


Нюанси у виборі

При купівлі полички для ванни необхідно відбирати її за такими критеріями:

 • Габарити повинні відповідати бортам чаші;
 • Важливо, щоб грати були міцними. Уважно вивчайте – з чого зроблено, як вантажопідйомність, дивіться відгуки в інтернеті;
 • Міцність ґрат. Найміцніші конструкції – це дерев’яні із металевим каркасом.Другі за міцністю – металеві;
 • Відповідність конструкції інтер’єру ванної кімнати;
 • Можливість додавання додаткових декоративних елементів.

Якщо вас не влаштовують магазинні ґрати – змайструйте конструкцію самостійно.

 1. Для створення решітки вам необхідно придбати рейки – сім штук, клей для дерева, дванадцять білих шурупів. Бажано, щоб шурупи були з ефектом нержавіння. Інакше надалі грати будуть жахливо виглядати.
 2. Далі – знайдіть столярні інструменти
 3. Наріжте бруси до потрібного розміру і ретельно відшліфуйте їх. Ребра та торці – їм потрібно приділити особливу увагу.
 4. Далі потрібно зайнятися просоченням деревини спеціальними засобами, що відштовхують воду та покриттям лаком. Лак прикриє рейки і не створить плівку на поверхні – вона є травмонебезпечною, адже на ній можна впасти, якщо користуватися як трапом.
 5. Для складання виробу поперечні бруски укладають на рівну поверхню. Далі поверх брусків поміщають грати, виготовлені з довгих рейок. Важливо дотримуватись однакової відстані між ними.
 6. Завчасне складання дозволить оцінити конструкцію і дасть зрозуміти, як виглядатиме підсумковий результат. Уникайте виступів поперечок з-під основних деталей – це, знову ж таки, дозволить уникнути травм.
 7. Всі планки прикручуються чотирма шурупами з двох сторін. Якщо ви додасте поперечні бруски зі зворотного боку – вийде невелике, зручне крісло.


Якщо є бажання – прикріпіть спинку. Щоб закріпити спинку сидіння – встановіть рейки за допомогою дерев’яних перехідників. Можете пошити чохол з медичної клейонки та щільного поролону. Так, сидіння стане більш м’яким та зручним.

Щоб зняти ґрати, не потрібно докладати багато зусиль – досить просто підняти її з ванни і все, тому що подібні конструкції щільно не прикріплюють до ванни.


Фото решітки для ванної