Сушарка для білизни (130 фото): рейтинг найкращих сушарок 2022 року

Сушарка для білизни (130 фото): незвичайні варіанти дизайну стельових, настінних, сушилок для підлоги + відгуки, яка краще

По фото сушарки у ванну можна бачити, що вони бувають різних конструкцій та займають місце так, що не заважають користуватися кімнатою та економлять простір. До появи сушарок та за звичкою люди сушили речі на мотузках, протягнутих на балконах або на відкритому повітрі.

Зараз є сушарка для білизни на балкон. Деякі люди виставляють їх у двір власного будинку, але у багатоповерховому будинку сушити білизну на сушарці чи мотузку не завжди зручно. Тому складні сушарки для білизни стали популярними серед господарок.

Якими бувають сушарки

Виробники сушарок пропонують користувачам вибрати товар серед безлічі екземплярів та видів за різною вартістю. Вона залежить від того, який виробник його виготовив і матеріал, з якого вона зроблена, а також від додаткових функцій.

Кожен покупець може вибрати для себе цей товар, покладаючись на власний смак і розмір приміщення, в якому встановлюватимуться сушарка.

Щоб купити правильний варіант товару, необхідно знати, з чого складається конструкція. А вона може бути:

 • Розсувний;
 • Цільний;
 • З полицями та стулками;
 • З ґратами та крилами;
 • З прутами та струнами;
 • Без ніжок і з коліщатками.

Для сушарок використовуються різні матеріали, але відмінним варіантом є нержавіюча сталь з натягнутими струнами з алюмінію. Такі моделі служать довше, тому що нержавіюча сталь стійка до корозії та не окислюється.

Сушари із пластику міцні і на білизні не залишаються сліди від іржі. Конструкція легка під час перенесення. Але вони мають недолік у тому, що під вагою мокрої білизни прути можуть прогинатися.Функціональні особливості сушарок

 1. підлогова сушарка для білизни легко встановлюється і її не потрібно збирати.
 2. Є цілий ряд магазинів, де можна придбати хорошу якість предмет побуту для сушіння білизни за мінімальну ціну.
 3. Також є сушарки електричні з терморегулятором. На них можна швидше висушити речі.
 4. При покупці слід звертати увагу на стійкість моделі, щоб вона не впала при розвішуванні на ній мокрих речей.
 5. Найкраще вибирати модель на коліщатках, яка пересувається по підлоговому покриттю і не ушкоджує його.
 6. Складна сушарка компактно займає місце зберігання.
 7. У зимові дні, коли працює система опалення, повітря в приміщенні зволожується за рахунок розвішаної на сушарці білизни.
 8. На пристрої можна провітрювати спальні, якщо встановити його на балконі.

Різновиди сушарок

Залежно від функцій сушарки поділяються на:

 • Прості, які не складаються;
 • Розкладні з кількома заслінками;
 • Розсувні, де стулки для сушіння білизни висуваються;
 • Вертикальні сушарки у вигляді етажерки. Вони мають назву сушарка-ліана для одягу. Вона ставиться навіть у душовій кабінці та не займає великого простору, але сушити на ній багато речей не можна.
 • Горизонтальні сушарки схожі на дошку для прасування. Вона складається і має один або два яруси. Її розташовують уздовж стіни. На ній можна сушити багато білизни за кілька секцій.


Електричні сушарки мають нагрівальний елемент. За його допомогою час сушіння білизни зменшується.

 • Такі обігрівачі мають різні конструкції та працюють за різними принципами.
 • У деяких планках для одягу розташовуються горизонтально як на вішалці.
 • Під вплив теплого повітря мокрі речі накриті чохлом сушаться швидше.
 • Такі сушарки вміщують багато речей і на них можна сушити не лише маленькі та легкі предмети одягу, але й важкі покривала та штори.

Складна сушарка ставиться в кімнатах із невеликою площею. Висувні деталі можна виготовляти різної довжини. На ній сушать багато білизни і вона не боїться навантажень, хоча має телескопічну конструкцію. Якщо сушарка не використовується, її зручно зберігати, адже вона займає маленький простір.

Стельова сушарка для білизни не заважає у приміщенні.

Стінна сушарка для білизни компактно розміщується в кімнаті. Вона не громіздка і її можна розмістити у ванній кімнаті. Підлогові конструкції бувають з великими габаритами, хоч втручають багато білизни.

Як правильно розмістити сушарку

Перед покупкою сушарки потрібно визначитися з місцем розміщення. Треба мати чіткі розміри пристосування, щоб потім не виникло труднощів із встановленням. Якщо квартира дозволяє, то можна купити сушарку для підлоги, тому що вона більш практична і довговічна.

Якщо простір нешироке, то підійде модель, що складається. Після використання її складають та прибирають на зберігання. Під час купівлі складної сушарки краще дізнатися, як працює механізм, щоб бути впевненим у його міцності. Тому що розкладати пристрій доведеться часто.Якщо сушарка призначається для маленької кімнати, краще обмежитися підлоговою сушаркою, яка встановлюється вертикально. Вироби із пластмаси найбільше підходять для ванної кімнати, тому що вони не покриватимуться іржею від вогкості.

До того ж вони легкі та компактно розміщуються у невеликому просторі. Якщо планується пересувати сушарку, потрібно вибирати модель з роликовими колесами.

Фактори, які потрібно враховувати при покупці

 1. Дешева конструкція швидко ламається, тому краще придивитися до дорожчого аналога. Так можна заощадити кошти, хоча сушарка і коштує дорожче.
 2. Якщо пристрій буде розміщуватися в кімнаті з підвищеною вологістю, краще купувати пластмасову або з нержавіючої сталі сушарку.
 3. Необхідно уточнити, яку вагу витримує сушарка, тому що для великої родини краще брати міцну модель.
 4. Щоб пристрій добре вписувався в інтер’єр кімнати, потрібно вибирати нейтральні кольори або віддати перевагу естетичним варіантам.
 5. Механізми складання та розсуву бажано оглянути ще в магазині, щоб потім не було непорозумінь і мати уявлення, на що їх змінювати при поломці.

Поради від фахівців

 1. Якщо між струнами невеликий простір, то білизна сохне довше. Тому оптимальний простір вважається 8 см.
 2. Якщо потрібно замінити деталі, варто вибрати якісні, щоб економія ще більше не вдарила по кишені.

Щоб сушарка служила довгий час, потрібно користуватися нею згідно з інструкцією.

Фото сушарки для білизни у ванній кімнаті