Тримач для рушників: підбір та встановлення сучасного аксесуару для ванної (125 фото)

Тримач для рушників: типи, моделі, фото, види, новинки, особливості застосування власників

Утримувач для рушників – функціональна та корисна річ. При покупці власника не забувайте про візуальну складову ванної кімнати та наявність місця для нього.

Тримачі рушників – це спеціальні установки для сушіння та збереження рушників. Такі конструкції служать як полиць або стелажів для зберігання рушників та іншого ванного приладдя.

У чому особливість та функції

Ви можете розвішати на виробі рушники для обличчя, тіла, ніг. Утримувачі витримають рушники як великих, так і маленьких.

 • Існує також і такий тип рушникоутримувачів, як рушникосушарка. Це електричні вішалки, за допомогою яких можна швидко висушити рушники та навіть речі. Відключаючи сушар від електромережі, він стає простим держателем рушника.
 • Сушителі рушників бувають водяними – у вигляді труби, встановленої на стіні. Через трубу, з’єднану з краном, йде гаряча вода, яка надходить у кран. Завдяки цьому труба рушникоутримувача тепла і здатна висушити рушники. Щоб речі було зручно сушити, краще придбати сушарки у вигнутій формі.

Головний недолік – водяні сушки для рушників не вдасться перенести в інше місце.

Це дуже складно, щоб таки перенести сушарку в інше місце ванної кімнати, необхідно поміняти проводку.

Види власників

Від того, як ви зафіксували, залежить ще вид і функції тримача рушника. Вони мають закриту або відкриту систему закріплення. Тримачі можуть встановлюватись на спеціальні присоски. Відкрита система закріплюється на стіні шурупами. Але система кріплення завжди буде помітною.

 • Існують тримачі рушників і з прихованим способом прикріплення.
 • А до стіни вони кріпляться тим самим способом, що й відкриті системи. Але над кріпленням встановлюються декоративні елементи.
 • Зауважимо – присоски хороші тільки якщо рушники невеликі і ви не будете вішати на них досить важкі речі або рушники.
 • Гідність подібних тримачів у тому, що їх можна переміщати в різні місця, в які вам буде зручно.

Сушники для рушників залежно від розташування бувають:

 1. Настінні;
 2. Підлогові;
 3. Настільні.

Для великих кімнат підійдуть сушарки для підлоги. Найбільш зручними сушарями вважаються настінні конструкції.Якщо у вас невелика кімната, варто віддати перевагу настільним виробам, які можна переносити.

Також вибирайте рушникосушки, які можна розмістити під раковиною.

Сушки для рушників бувають у вигляді планки і полички.

Полиці виготовляються з:

 1. Металу;
 2. Дерева;
 3. Пластика.

Подібні конструкції підходять для зберігання текстильних виробів, паперових рушників, речей для ванни. Звичайні рушники сушити на цих поличках не вдасться. Тому краще придбати полицю, яка йде в наборі із рушникосушителем.

 • Бує, планки випускають у трубчастому вигляді. Планки складаються з металевої драбинки, яка прикріплюється до стіни ванної. Такий вид рушникосушарки підійде навіть для маленьких кімнат. Але якщо кімната – вузька, предмет буде виглядати досить громіздким.
 • До вузьких кімнат краще підбирати сушарки поворотними деталями. Вони виглядають як вертушки, перекладини яких пересуваються. Така система дуже зручна, адже на сушарці можна помістити кілька рушників. Вони розташовані на пересувних перекладинах.
 • Ще один вид підвісних рушникоутримувачів – гачки і ріжки. Плюс ріжкових – ергономічність. Ріжки можна прикріпити до ряду, прикріпивши пару рушників одночасно.

 • Є схожі рушникоутримувачі у вигляді напівкілець та кілець. Такі тримачі для рушників виготовляються виключно для одного рушника і, зазвичай, вони встановлюються на кухні.

Підтримувачі підлоги досить великі і їм потрібно багато місця. Вони складаються з планки для сушіння речей та полиць для зберігання ванних предметів. Є як цілісні, так і доладні.

Матеріали

Сушки для рушників виготовляють з:

 • Металу,
 • Пластика
 • Або дерева.

Бують випадки, коли використовують усі три матеріали. Хромовані конструкції мають великий попит. Вироби не іржавіють і недорого коштують. Зазвичай хромований сушка для рушників виглядає як планка, закріплена на стіні.

 • Планка витримує два рушники. Конструкція добре виглядає в інтер’єрі ванної кімнати.
 • Металеві вироби мають ті ж якості, що хромовані. Але такі конструкції виглядають дорожче.
 • Пластикові сушки для рушників недорогі і не дуже важкі, як інші типи власника.Вони легко прикріплюються на стіну, але погано вписуються в інтер’єр завдяки своєму зовнішньому вигляду.
 • Рушаркотримачі з дерева – найзатишніші, надійні та довговічні. Часто вони виготовлені у вигляді поличок та встановлюються на стіну або підлогу.

Забарвлення

Колір тримача рушника залежить від матеріалу. Хромовані конструкції виконані у відтінку металік. Дерев’яні вкриті світлою чи темною фарбою.

Найбільша палітра кольорів у пластикових власників – білі, чорні, кольорові.

Виробники

Jacob Delafon або Hansghore виробляють якісні власники. Вони випускають товари різних розмірів та кольорів.

Оскільки товари цих фірм досить дорогі, ви можете звернутися до Ikea, якщо потрібно щось доступніше.

Як вибрати

При виборі товару враховуйте таке:

 1. Габарити санвузла – важливі, щоб тримач утримувався в кімнату;
 2. Підбирайте товар під інтер’єр;
 3. Якщо берете конструкцію з полицями – важливо, щоб була вільна стіна для неї;
 4. Підлогові рушники для великих кімнат;
 5. Для маленького приміщення беріть утримувачі-гачки;

Як вішати

Звертайте увагу на зростання членів сім’ї. Зазвичай для дорослих власники встановлюють на висоті 130 см від підлоги.

Якщо рушникоутримувач для маленької дитини – орієнтуйтесь на її вік та зростання. Якщо дитині 4-5 років – рушникоутримувачі встановлюють на рівні грудей.

Фото тримача для рушників