Водяний сушка для рушників: види, установка, вибір форми, монтаж, рейтинг + відгуки

Водяний сушка для рушників – який краще вибрати? Основні критерії підбору моделі з порадами з монтажу

Важлива функція сушарки для рушників у сучасній квартирі — це не тільки обігрів приміщення, а й дизайнерська родзинка господаря. Ванна це невід’ємна частина інтер’єру, в ній господар будинку проводить більшу частину часу після кухні. Вранці, умиваючись у ванній кімнаті, людина на весь день отримує заряд енергії, а вечірній туалет завершує день.

Завдяки підключенню до системи опалення, одним з найпопулярніших видів є водяний сушка для рушників. Даний сушки для рушників економічний, функціонує разом з опаленням всієї квартири без додаткових витрат.

Критерії вибору рушникосушителя водяного

 • Зовнішній вигляд конструкції
 • Процес монтажу
 • Матеріал виготовлення


Форма нагрівального елемента

Сьогодні сантехнічні аксесуари мають широкий модельний ряд. Не варто спантеличуватися питанням, де купити водяний сушка для рушників. Нагрівальні аксесуари знайдуться у будь-якому відділі сантехнічних товарів.

Споживач губиться серед пропозицій на ринку сантехніки. Але якщо підійти серйозно до вибору цього аксесуара, враховуючи всі критерії, можна на багато років не тільки забути про плісняву у ванній, але й практично обіграти простір.

 • Найпростіший вид конструкції має П, U або М-подібну форму.
 • Більш сучасний вигляд має сушарка рушник, кількість так званих сходинок, залежить від запиту клієнта і площі ванної кімнати.
 • Моделі «Фокстрот» та «Класік» добре вливаються в класичне оздоблення кімнати.

Виходячи з особливостей інтер’єру ванної кімнати, є ряд пристроїв незвичайної форми. Але цей клас агрегатів преміальний із завищеною ціною на незвичайний дизайн. Цікава форма “Вішалка”.

На фото видно, що кожне ребро обігрівача є вішалкою, вони ніби нависають один над одним. Ребра сушіння можуть наочно нагадувати знак нескінченності. Модернізація та практичність враховується виробником у будь-яких галузях і не оминуло сферу сантехніки.

Тепер сушарка може мати гачки, і навіть полички, що значно зручніше у використанні. Форма пристрою для обігріву ванни залежить від фантазії людини. Головне необхідно враховувати нюанси монтажу даної конструкції.

Монтаж сушки для рушників

Прилад краще встановлювати в місці, яке менш помітне для ока при вході і не знаходиться на лінії руху.На одному з фото пристрій знаходиться в узголів’ї корита.

Вузький розмір нагрівального елемента не завдає незручностей тому, хто приймає душ або ванну. Також агрегат можна розмістити над пральною машинкою або на стіні за унітазом у разі сумісного санвузла.

Види кріплення приладу

Перевага у кріпленні рушникосушарки на сьогодні віддається настінному монтажу. Обмежене приміщення за рахунок кріплення дозволяє розширити простір кімнати.

Підлоговий рушникосушка виглядає більш естетично.

Стіни ванної, обвішані рушниками не порушують атмосферу дизайну, а безконтактне сушіння покращує мікроклімат і без того вологої кімнати. Таку установку віддають перевагу власникам великих будинків.

Шляхи підключення сушки для рушників

Бічне з’єднання. В цьому випадку вхід та вихід у систему знаходяться з одного боку приладу. Таке підключення характерне для форми водяного сушки для рушників «Лісенка».

Варто відзначити, що бокові водяні рушникосушки легко монтуються до основного стояка, не пошкоджуючи стін. На схемах можна оцінити і вибрати більш підходящий шлях підключення.

 • Діагональне підключення. Підводні канали розташовані на діагоналі. Головне забезпечити теплоізоляцію підводів, що знизить тепловтрату приладу.
 • Нижнє підключення. Це підключення менш ефективне, але має можливість прихованого розташування. Нижній контур підведення води повинен завжди знаходитися нижче ребер приладу.

Важливо: Забороняється монтаж запірної арматури, також перекриття та зауження на шляху підключення до підводів. Це призведе до падіння температури в ГВП та погіршення напору гарячої води в приладі.

Матеріал виготовлення

Материла для обігріву житлової кімнати має бути безпечним та якісним.

Одним із найдешевших приладів обігріву буде пластиковий. Він легкий і чисто білий, але на цьому плюси такого рушникосушителя закінчилися. А ось низька тепловіддача та неестетичний вигляд з’єднань, які можна оцінити по фото, роблять цю модель непривабливою для покупця.


Зробивши хороший ремонт ванної кімнати, мало хто зупинить свій вибір на даному аксесуарі.

 • Якщо ремонт виконаний у ретро стилі, чудово прикрасить ванну кімнату латунний або нагрівальний прилад із чорного металу.
 • Єдине, що потрібно враховувати, латунь має властивість окислюватися і такий аксесуар неможливо підключити до системи з високим тиском (ЦГЗ).
 • Такі агрегати підійдуть для будинків з автономною системою опалення. Але ціна буде вищою за середню на ринку.
 • Більш бюджетним варіантом буде агрегат із чорної сталі. Фото в ретро стилі відображає естетичний образ на користь рушникосушарки з латуні.
 • Рідко зустрічаються прилади з міді.Кольоровий сплав має високий коефіцієнт пластичності, хороше сплавлення, навіть бактерицидні властивості, але схильний до окислення.
 • Неправильна експлуатація та висока вологість кімнати може призвести до утворення зеленого нальоту на ребрах. Вартість такого елемента є високою.

За статистикою на російському ринку кращі водні сушки для рушників і за ціною і за терміном служби визнані агрегати з нержавіючої сталі. Вони бюджетні та мають хорошу тепловіддачу.

Такий аксесуар прослужить довго, матеріал стійкий до механічних дій. По фото можна оцінити презентабельний вигляд приладу з напиленням хром або емаль. Кольорова емаль подорожчає аксесуар у рази і у вільному продажу можна не знайти лише на замовлення.

Сучасний сушки для рушників мають ряд додаткових аксесуарів.

 • Полиця трансформер (бокові регулятори подовжують або вкорочують ребро полиці).
 • Вішалка із прямим гачком.
 • Вішалка з вигнутим гачком.
 • Утримувач поворотний однорівневий або різнорівневий.

Сьогодні надійні та якісні рушникосушки водяної системи випускають багато відомих брендів.

Враховуючи бюджет, площу ванної кімнати, кількість членів сім’ї та свої уподобання в дизайні будь-якому покупцеві вдасться знайти свою золоту середину. Дотримуючись правил монтажу та догляду, нагрівальний елемент прослужить довгі роки.

Фото кращих моделей водяного сушки для рушників