Скляна шторка для ванної – 130 фото новинок дизайну з порадами, як вибрати

Скляна шторка для ванної — фото огляд моделей з ексклюзивним дизайном з каталогу

Наявність захисної перегородки для душової кабінки або для ванни перешкоджає розбризкуванню крапель води на підлогу, стіни, навколишні предмети. Ванна зі склом є чудовим прикладом стильного дизайну та практичності.

А це, у свою чергу, є профілактикою розвитку цвілі та хвороботворних бактерій у приміщенні. Крім того, при правильно підібраній шторці істотно знижується ризик травми під час падіння.

Переваги скляної шторки

Сучасні виробники аксесуарів та меблів для ванної кімнати пропонують широкий вибір шторок, виконаних із щільної тканини, водонепроникних полотен.
Однак, скляні перегородки мають безліч переваг перед іншими матеріалами:

 1. Презентабельний зовнішній вигляд. На фото скла для ванни видно, що навіть найпростіші матові шторки зі скла мають гарний декор. А на особливу увагу заслуговують модні перегородки з декоративним напиленням.
 2. Міцність конструкцій, що купуються, забезпечується особливою технологією виготовлення. У виробництві аксесуарів для ванної кімнати використовується загартоване скло.
 3. Завдяки широкому асортименту, кожен покупець зможе вибрати модель, що підходить для певного стилю інтер’єру, розмірів кімнати, розмірів ванни або душової кабінки.
 4. Скляна поверхня є більш гігієнічною, адже з такої шторки легко можна забрати будь-які забруднення. Для якісного очищення достатньо мати під рукою ганчір’я та миючий засіб.
 5. Особливе питання для повсякденного побуту полягає в безпеці використовуваних аксесуарів. Навіть за сильного удару скляна панель розіб’ється на уламки з тупими краями, якими просто неможливо порізатися.

На відміну від тканинних шторок, душове скло для ванни не прилипає до тіла під час купання та після виходу з ванни. На поверхні перегородок не залишається розлучень та мильних плям.

Основні різновиди скляних шторок

Особливість сучасного виробництва полягає у наявності великого асортименту доступних товарів. Каталоги предметів інтер’єру та ванних меблів постійно оновлюються, а опис товарів містить всю цікаву інформацію для покупців.

Залежно від різних факторів, технічних особливостей виділяють такі види скляних фіранок для ванної кімнати:

 1. За конфігурацією всі шторки для ванної зі скла діляться на суцільні, з двома або трьома стулками. Існують також складніші моделі, що складаються з чотирьох рухомих блоків.
 2. За особливостями рухомого механізму шторки діляться на розсувні шибки для ванної кімнати, розстібні, складні, цілісні – без поворотної фурнітури. Вибір у кожному конкретному випадку залежить від побажань самих власників, зручності використання. При виборі рухомих конструкцій слід приділяти величезну увагу стану фурнітури, а також можливості заміни деталей у разі поломки.

За станом поверхні та дизайну всі скляні фіранки ділять на прозорі, матові, моделі з декоративним напиленням, з тонованою або освітленою поверхнею.

Дорогі види можуть бути забезпечені барвистим тисненням, рельєфним візерунком, малюнком.

На що слід звернути увагу

Вибір меблів та аксесуарів для ванної кімнати є досить складним завданням. Майбутнім власникам слід врахувати безліч факторів, кожен з яких має важливе значення:

 • Розміри ванної кімнати. Скляна перегородка має вибиратися так, щоб не заважати вільному проходу.
 • Розміри та форма ванни. Сьогодні дуже популярні ванни трикутної форми, із вбудованими джакузі або підсвічуванням. Для таких конструкцій шторки підбирають в індивідуальному порядку.
 • Перед покупкою необхідно уважно оглянути фіранку на предмет сколів, тріщин, пошкоджень. Для складних, розстібних та розсувних моделей слід оцінювати стан фурнітури.
 • Всі додаткові аксесуари (ручки, петлі, каркасні стійки) також уважно вивчаються майбутніми власниками.
 • У продавців консультантів краще заздалегідь дізнатися про існуючі правила догляду, про стійкість конструкції до миючих засобів.

Також слід дізнатися, яким чином встановлюється дана модель (на підлогу або на піддон).Важливе значення має дизайн скляної фіранки: її форма, колір, малюнок, ступінь прозорості, наявність глянсового або матового покриття.

Давно відомо, що декор всього лише одного аксесуара може дуже змінити інтер’єр приміщення.

Особливості практичного догляду

Для забезпечення максимально тривалого терміну експлуатації скляної шторки слід правильно організовувати режим та практичний догляд.

Особливе значення має клімат у ванній кімнаті. Постійні перепади температури, підвищена вологість здатні спричинити появу іржі на металевій фурнітурі.

Існують деякі правила оптимального догляду для аксесуарів та меблів ванної кімнати:

 • Не слід перевищувати допустиме навантаження на утримуючі каркаси, на кільця. Усі рекомендовані норми можна дізнатися з інструкції або опису, що додається, від виробника.
 • Після кожного прийому ванни або душу необхідно ретельно протирати скляну поверхню до сухого стану. Особливо ретельно протирають фурнітуру та утримуючі каркаси.
 • Незважаючи на достатню міцність, не слід піддавати скло сильним механічним ударам.
 • Під час експлуатації слід регулярно оглядати конструкцію, щоб вчасно помітити несправності або ремонт.
 • На окрему увагу заслуговує питання про практичний догляд за скляною шторкою.Прибирання та дезінфекцію поверхонь краще проводити м’якою губкою або ганчір’ям. Не можна використовувати грубі щітки, ганчірки з грубими ворсинами, абразивні склади, які можуть залишити на поверхні подряпини та сколи.

При установці конструкції в місцях розташування фурнітури необхідно провести обробку поверхонь протигрибковим складом.
У важкодоступних місцях може залишатися волога, яка є відмінним середовищем для розвитку грибкових колоній. Адже саме патогенні мікроорганізми стають великою проблемою для повсякденного побуту.

Фото скляної шторки для ванної