Сучасна вітальня у приватному будинку: 140 фото ідей дизайну. Варіанти стильного облаштування інтерєру

Сучасна вітальня в приватному будинку – останні тенденції в оформленні зали + 140 фото

Абсолютно неважливо, до якого зі стилів тяжіє людина, яка вирішила оформити свій будинок – починати необхідно зі складання проекту. І облаштуванню сучасної вітальні слід приділити пильну увагу. Особливо якщо йдеться про приватний будинок.

Тут є можливість зробити вітальню справжнім центром будинку, заздалегідь прорахувавши оптимальну площу, функціональність, необхідність об’єднання з кухнею, їдальнею, бібліотекою тощо.

Приватний будинок дає можливість створити вітальню ще на етапі проекту, а не переробляти готове приміщення, в якому є обмеження у вигляді несучих стін або певних габаритів.

Для створення затишку та комфорту слід визначитися зі стилем, основним призначенням (сімейний відпочинок, дружні посиденьки, активні ігри з дітьми тощо), розміщенням меблів, підібрати кольори та декор.
Інтер’єр в ногу з часом

Сучасний дизайн не можна сприймати як окремий напрямок, швидше, це інструмент, за допомогою якого можна облаштувати приміщення у своєму смаку, поєднуючи між собою елементи, притаманні різним течіям. І це поєднання може з повним правом називатися авторським дизайном.

Тому під сучасність можна адаптувати будь-який стиль, головне – зберегти основні характерні риси того чи іншого дизайну.

Вітальні в стилі мінімалізм

Для цього напряму спочатку передбачається мінімальна кількість меблів, але з великими функціональними можливостями.

 • У вітальні, оформленій у мінімалізмі, практично повністю відсутні елементи декору, і все зведено до максимального звільнення простору.
 • Гостинні кімнати в заміському будинку, як правило, великої площі, що цілком відповідає духу мінімалізму.

У дусі модерну

Пробудований на контрастному поєднанні кольорів, різноманітності скляних поверхонь та сучасних меблів, модерн приваблює людей, які ведуть активний спосіб життя.

 • Не можна сказати, що цей напрямок користується дуже великим попитом, скоріше він розрахований на поціновувачів подібних інтер’єрів.
 • Проте в цьому напрямку нескладно оформити приміщення з будь-якими габаритами та конфігурацією.

В лофті

Іноді зустрічаються вітальні, оформлені в досить незвичному стилі – лофт. Його ще називають гаражний чи індустріальний стиль.

Характерними ознаками цього напряму будуть:

 • Просторе приміщення з високими стелями, можливо, з облаштуванням другого ярусу;
 • Грубе оздоблення стін штукатуркою, під бетон, цегляну кладку;
 • Наявність стелажів з металевим каркасом;
 • Цілком допустимо як декор використання автомобільних покришок та інших атрибутів гаражного життя.

Часто таким стилем користуються ті, хто вирішив облаштувати житло у занедбаних цехах, магазинах, громадських закладах, відновлених старих будинках тощо.

У приватному будинку лофт виглядає дуже ефектно, але для створення комфортного та привабливого дизайну доведеться добряче потрудитися та вкласти чимало грошей.

Скандинавські мотиви

Дуже привабливо у заміському будинку виглядатиме вітальня у скандинавському стилі. Це просторе приміщення, оформлене у світлих тонах, з великою кількістю світла та наявністю добротних меблів у необхідній кількості.

 • Таке оформлення вимагає певних витрат, оскільки в обробці використовуються лише натуральні матеріали: дерево, камінь, мармур чи граніт.
 • Допустимо наявність сучасних матеріалів, але до них пред’являється досить жорстка вимога: В очі не повинно кидатися їхнє штучне походження.

З сільськими нотками

Стиль, як і скандинавський, непогано підходить для приватного будинку. Кантрі – типовий сільський дизайн, з великою кількістю дерева, простих ситцевих фіранок та керамічних елементів декору.

Іноді для повноцінного сприйняття цілком можлива імітація російської печі, в об’єднаному варіанті кухні з вітальнею.

Рустикальний інтер’єр

Незвична для слуху назва «рустик» характеризується наявністю зроблених з колод стін і доповненням у вигляді дерев’яних скринь, стелажів і відкритих полиць (знову ж таки з дерева), а завершити композицію можуть декоративні елементи з пнів і гілок.

При цьому в обробці передбачається використання сучасних матеріалів, а в обстановці – сучасного обладнання та апаратури.

Традиції у сучасному світі

Інтер’єр сучасної вітальні, витриманої у класичному стилі – це розкіш, що виявляється у всіх деталях. Шикарні меблі, дорогі оздоблювальні матеріали – все це лише наголошує на соціальному статусі господарів. Класика – це доречне оформлення будь-якого приміщення в приватному будинку.

Поєднання елементів класичного дизайну та предметів сучасного побуту називають неокласикою.

Течія з’явилася порівняно недавно, але вже має своїх шанувальників:

 • Це люди, які віддають перевагу життю серед розкоші, але у поєднанні зі зручностями сучасності
 • Не забороняється спілка класичних меблів та сучасних побутових приладів,
 • Але при цьому необхідною умовою є наявність великого вільного простору.

Уподобання у підборі обробки

Дерево – це найпоширеніший матеріал, який використовується при оформленні заміського будинку практично в будь-якому стилі.З дерева може бути виготовлено все, що завгодно:

 • Різні перила, меблі, настінні панно, паркет або підлогова дошка та інші елементи.
 • Все це може мати своєрідну фактуру, незалежно від того, збережений натуральний відтінок цього матеріалу або його обробили і пофарбували.

Для обробки підлоги досить часто використовують натуральний мармур, граніт та камінь. Взагалі, що більше природних матеріалів, то вже відчувається зв’язок із природою. Адже саме це – один із визначальних факторів у той момент, коли люди вирішують жити за містом.

Облаштування вогнища

Камін є практично обов’язковим елементом у сучасній вітальні заміського будинку. Найчастіше він є місцем, навколо якого вибудовується вся композиція.

Найвигідніше виглядають класичні, дров’яні каміни. За наявності досить великого місця у вітальні можна побудувати так званий острівний камін – він гарантовано стане улюбленим місцем відпочинку для домочадців.

У житті бувають ситуації, коли з якихось причин облаштувати справжній камін не виходить, у такому разі його зможе замінити електричний аналог, моделей якого випускається безліч.

Підбір меблів

Сучасні виробники пропонують фантастично величезний вибір меблів. У цьому питанні доведеться, крім власних уподобань, враховувати стиль, в якому оформлено приміщення.

Так, наприклад, меблі-трансформери абсолютно неприйнятні для класичного напрямку, а помпезний і багатий диван – для мінімалізму. Усі предмети повинні бути в гармонії один з одним.

Обов’язковим елементом приміщення є всілякі елементи декору, часом навіть зовсім не звичні для сучасної людини. Наприклад, віконниці: якщо відійти від звичних штампів, їх можна вписати в будь-який інтер’єр.
Оригінально виглядатимуть декоративні тарілки на стінах, старовинні годинники та канделябри. Предметів, здатних поставити останню точку в оформленні приміщення, безліч – їх потрібно просто побачити.

Допомогти в цій справі може лише фантазія, смак та особисті пристрасті людини. І найголовніше: вітальня, це насамперед місце відпочинку, а не ВДНГ, тому гармонія, гармонія та ще раз гармонія – ось що є основним критерієм при оформленні у приватному будинку вітальні у сучасному стилі.

Фото сучасною вітальнею в приватному будинку