Дизайн штор для вітальні: 200 фото новинок гарних фіранок 2022 року

Дизайн штор для вітальні у сучасному стилі: кольори, розміри, поєднання, трендові принти

Останнім і остаточним штрихом перед розміщенням меблів є оформлення віконного отвору. Існує помилкова думка, що це один з найпростіших етапів у роботі дизайнера, і підібрати штори або фіранки, які ідеально підходять за стилем до інтер’єру приміщення, – завдання просте.

У цьому і може полягати головна помилка: штори підбираються заздалегідь, з урахуванням всього інтер’єру, так як незначний нюанс може звести нанівець всю виконану роботу. Найкраще продумати заздалегідь і отримати бажаний результат без зайвого клопоту.

Стиль та текстиль

Для кожного напряму в дизайні існують певні правила вибору штор, і тому бажано розуміти, що може являти собою цей елемент декору для приміщень, оформлених у тому чи іншому стилі.

Традиційна вітальня

Класичний стиль спочатку передбачає наявність в інтер’єрі розкоші та багатства, тому неодмінним атрибутом вітальні стануть вироби із щільного та дорогого текстилю: атласу, оксамиту, парчі та жаккарду.

Тканини, що мають візерунки, підійдуть для стін з однотонним забарвленням, а для фактурних шпалер або шовкографії правильним рішенням буде однотонне полотно.

Сучасність

Для цього стилю штори підбирають не надто щільні та нейтральні відтінки. Непогано при оформленні вікон виглядатимуть японські штори, а якщо необхідно підібрати тюльові фіранки, то на них не повинно бути мережив чи бахроми – у сучасному стилі це неприпустимо.

Прованс у вітальні

Цей напрямок відрізняють романтичні нотки в оформленні, тому щоб штори повністю відповідали інтер’єру, бажаний вибір матеріалу в пастельних тонах.

 • Наприклад, лавандовий, м’ятний або кремовий.
 • Практично ідеальні для цієї мети французькі штори, ламбрекени та ажурні фіранки.
 • Бажано витримати всю цю романтичну пишність у гармонії з кольором стін та оббивкою меблів.Село у місті

В інтер’єрі «кантрі» завжди простежуються природні чи сільські мотиви. Відповідно, і для штор у вітальні цілком прийнятні вишивка, клітина та різні квіткові візерунки.

Матеріал, як правило, використовується з грубою фактурою: Це може бути мішковина, рогожа або парусину.

Як прикрас підійдуть рюші та різні елементи декору, в’язані гачком.Оформлення шале

Інтер’єр вітальні мисливського будиночка – це стиль шале. Камінна зона, як правило, акцентує, і навколо неї вибудовується решта композиції.

 • В якості елементів декору – оленячі роги та голови диких тварин на стінах, на підлозі найчастіше ведмежі шкури.
 • Справжні вони чи ні – неважливо, але в будь-якому випадку велюрові штори в інтер’єрі — це те, що потрібно.
 • Підійдуть полотна з однотонної тканини, темно-сірого або коричневого кольорів.Розмаїття вибору

Найпоширенішим способом оформлення віконних прорізів буде тюль і розсувні гардини: вони закріплюються на місці або переміщаються горизонтальною перекладиною, а вся верхня частина конструкції прихована карнизом, що є одночасно елементом декору. Існує ще кілька досить поширених варіантів оформлення вікон.

Римськими шторами

Головна їхня відмінність від класичних жалюзі полягає в тому, що замість горизонтальних перемичок у них використовуються широкі тканинні смуги. Піднімаються та опускаються вони за тим самим принципом, що й звичайні офісні жалюзі.

Французькими шторами

При оформленні приміщення в класичному стилі найчастіше зустрічаються французькі штори. Виглядають вони як каскад хвилястих ворогів із дорогої блискучої тканини. Подібна прикраса, а інакше це не назвеш, можна побачити у театрах, музеях чи палацах.

Австрійські штори

Ціле полотно із вшитими шнурами називається австрійською шторою. Принцип дії полягає в наступному: під час підйому шнури стягують матерію.

 • Тим самим у нижній частині утворюються складки, що нагадують гірлянди – так звані фестони.
 • Матеріал для пошиття підходить практично будь-який, тому вписати австрійські штори в будь-який інтер’єр не представить особливих труднощів.

Англійські штори

Аналог австрійських штор.Відрізняються тим, що полотно кріпиться всього на дві стрічки з відступом від країв (як правило, він становить близько п’ятнадцяти сантиметрів), і при підйомі плавна дуга утворюється в центрі вікна.


Японські штори

Країна Вранішнього Сонця має свій погляд на такий важливий атрибут інтер’єру.

От тільки назвати шторами цю конструкцію досить складно.

 • Це полотно, натягнуте на жорстку раму. Конструкція вставляється у віконний отвір.
 • Полотно зсувається по напрямних, закріплених у верхній або у верхній і нижній частині вікна – це нагадує розсувні двері шаф.Способи кріплення

Особливою різноманітністю вони не відрізняються. Як правило, це карниз, що є горизонтальною перекладиною.

 • Найчастіше це труба, і по ній пересуваються штори – в полотно вшивають петельки, всілякі затискачі або кільця-люверси.
 • Останній варіант найзручніший, ось тільки металеві люверси при ковзанні досить сильно гримлять, тому все-таки бажано купувати їх дерев’яні або пластмасові аналоги.
 • Карниз має ще й декоративне значення, а значить вибирати його необхідно з урахуванням стилю та загального інтер’єру приміщення.Якщо планується установка нерозсувних портьєрів, то їх навішують безпосередньо на сам карниз, а для фіксації складок використовують всілякі підхоплення: це можуть бути тонкі стрічки, мотузки шнури – загалом, все, що підійде для цих цілей, і буде органічно виглядати в інтер’єрі.

Для маленької вітальні

Найбільшою проблемою при підборі штор є маленька площа приміщення. Щоб її мінімізувати, варто запам’ятати кілька принципів підбору текстилю.

 • У просторих приміщеннях велика клітка та різноманітні візерунки припадуть, як кажуть, до двору. У вітальні з невеликою площею всі ці вишукування більш ніж недоречні. Варто звернути увагу на японські або римські штори: вони представлені в широкому асортименті.
 • У невеликих приміщеннях шторами доцільно закрити всю стіну з віконним отвором, а не ділити її на частини. Якщо ширина полотна не дозволяє цього зробити, то колір тканини повинен збігатися з кольором стін, а не контрастувати з ним.
 • Коли бонусом до невеликої площі кімнати є низькі стелі, то ця проблема вирішується наступним чином: карниз варто закріпити під стелю або прибрати його в заздалегідь приготовлену нішу. Залишиться лише замаскувати його ліпниною або бордюром під колір стелі.

 • Зовсім не підходять маленьким вітальні французькі, австрійські або англійські штори. Більш органічно виглядатимуть прості полотна від стелі до підлоги, можна з невеликими вертикальними складками: вони зорово збільшать висоту стелі.

Вдало підібраний колір тканини є запорукою успішного оформлення вікон. Відповідаючи відтінку візерунків на шпалерах або оббивці меблів, він завжди допоможе кімнаті виглядати ефектно, незалежно від того, в якому стилі вона оформлена.

У разі однотонного фарбування стін, матеріал бажано підібрати з дрібним і ненав’язливим візерунком, як доповнення пошити скатертину або покривало з тієї ж тканини.

З огляду на всі перераховані тонкощі, вітальню можна легко перетворити на місце, наповнене затишком. У ньому можна буде комфортно провести вільний час у родинному колі та поспілкуватися з друзями.

Фото дизайну штор для вітальні