Покривало на ліжко в спальню: критерії вибору модного кольору, візерунка, дизайну та малюнка покривала в сучасному стилі, 130 фото

Покривало на ліжко в спальню: добірка найпопулярніших тонів та матеріалів виготовлення + фото найкращих моделей та візерунків

Покривало може стати чудовим аксесуаром у спальні, який, наприклад, приховує всю постільну білизну та одночасно захищає від пилу.

Однак важливо вибрати те, що відповідатиме вашому розміру, матеріалу, наповненню і, звичайно ж, відповідному та оригінальному дизайну. Купивши його, ви скоро виявите, що таке ліжко може сподобатися кожному.

Основні функції покривала

Прикраса — Покривало — це, перш за все, прикраса зі смаком. Ви можете вибрати м’які кольори, візерунки або оригінальні вироби. Такий постільний аксесуар вас не зіпсує, а також чудово виглядає.

  • Ховає постільна білизна, і під покривалом вона залишається красиво розкладеною і, отже, набагато доступнішою.
  • Випадкова ковдра – якщо ви хочете прилягти після обіду, але не хочете відразу відволікатися, просто прослизніть під покривало, і ви можете почати рахувати овець.

Літня ковдра — у разі різкої зміни погоди прослужить набагато краще за звичайну пухову ковдру.


Розмір покривала

Щоб покривало було практичним, воно насамперед має правильно лягати на ліжко.Звичайно, односпальні та двоспальні ліжка будуть мати різні розміри, але також необхідно враховувати розташування ліжка, чи прикріплене воно до стіни, чи окремо стоїть у просторі.

Односпальні ліжка

Покривала для односпальних ліжок найчастіше зустрічаються розміром від 120 до 160 см, вибирайте за характеристиками вашого ліжка.

  • Виберіть покривало для односпального ліжка, що окремо стоїть, шириною близько 140 см, щоб надлишки тканини стікали по обидва боки ліжка.
  • Присунутого поздовжньою стороною до стіни ліжка для односпального ліжка достатньо з ліжком шириною близько 120 см.

Покривало з узголів’ям вибирайте на відстані між переднім і заднім узголів’ям.


Двоспальні ліжка

Покривала для двоспальних ліжок виготовляються шириною від 220 до 260 см.

Вибирайте ширину покривала лицьовою стороною так, щоб бічні частини, що вільно падають, завжди виходили за межі матраца не менше ніж на 10 см. Тоді довжина покривала дорівнює довжині ліжка.

  • Довжина та ширина покривала без уголів обмежені вашим смаком.
  • Чим більше будуть нахлістування з боків ліжка, тим стильніше буде покривало.
  • Романтично, наприклад, якщо є накладки покривала до підлоги.
  • До того ж, вони легко закривають місце для зберігання речей під ліжком.

Матеріал

Правильно підібравши матеріал, ви зможете підібрати покривало, яке найкраще підійде до стилю вашої спальні. Окремі тканини також відрізняються своїми різними властивостями з погляду тепла та догляду. І останнє, але не менш важливе: вони йдуть пліч-о-пліч з дизайном.

Багатошарові ковдри з натуральних матеріалів

Їх пришивають зверху та знизу, між якими вшивається начинка. Зазвичай це бавовна, льон або суміш обох матеріалів.

  • Вони багато простібані або мають декорований іншим чином верх.
  • Ви також можете вибирати між пошитими вручну покривалами або оригіналами в стилі пэчворк, які насправді пошиті з більш дрібних та різнокольорових тканин для створення геометричних візерунків.

Покривала такого типу викликають ностальгійно-романтичний настрій, а у разі рукоділля вони також можуть стати предметом захоплення вашої власності.

Підходить для спалень у сільському, вінтажному або ретро стилі.


Багатошарові покривала зі штучних матеріалів

Їх шиють із двох (верхня тканина та нижнє армування) або трьох шарів (верхня тканина, армування, нижня тканина). Ці шари зазвичай з’єднуються окантовкою по периметру або навіть декількома прострочками. Вони пропонуються у багатьох різних варіантах. Вони можуть бути класичними, сучасними або повністю мінімалістичними.

Покривала ткані

Як випливає з назви, це одношарові, але грубо та чітко зіткані матеріали з великою вагою. Вони можуть бути однотонними або кольоровими.

Залежно від міцності тканого матеріалу, за своїм призначенням вони можуть бути близькими до дуже теплої ковдри. Їх часто прикрашають бахромою.

Найчастіше вони є частиною скандинавського стилю життя, але можуть використовуватися в квартирах з іншими сучасними елементами. Також ви можете зустріти такі покривала у вигляді оригіналів ручної роботи та гордістю рук господині.

Інші матеріали

Останнім часом спостерігається великий інтерес до покривал, що імітують хутро різних тварин, або до різних пледів у в’язаному стилі.

Деякі з перерахованих вище покривала також виготовляються з двох сторін. Їхня висока закупівельна ціна переважується тим фактом, що за одну покупку ви отримуєте два різні покривала, тобто два стильні варіанти додаткових спалень.

Обслуговування

Тришарове покривало. Зазвичай він складається із двох шарів тканини, між якими вшивається легкий наповнювач.

Якщо покривала з натуральних матеріалів, майте на увазі, що вони вберуть воду і стануть дуже складними при догляді, особливо при пранні. Час висихання значно збільшується.

Покривала, пошиті зі штучних матеріалів, навпаки, гарно легкі та сохнуть значно швидше. Глажка можлива, але зазвичай не потрібна.Завжди виконуйте інструкції конкретного виробника та титульного листа.

Покривало ткане

Ці покривала здебільшого виготовляються з бавовни, їх зазвичай можна прати за 40 градусів. Їхнє сушіння на відкритому повітрі займає більше часу через більшу вагу. Вони вимагають прасування.

Наповнювачі багатошарових покривал

Найчастіше використовуються різні порожнисті поліефірні волокна, які також підходять для алергіків. Однак наповнювач також може бути виконаний з бавовняної вати або лише з легкого нетканого матеріалу.

Текстильні спальні гарнітури

Якщо вам подобається неповторний вигляд, але одне оригінальне покривало вам не підходить, ви неодмінно оберете текстильні спальні гарнітури. Зазвичай вони складаються з одного покривала та двох декоративних наволочок з одного матеріалу.

Фото покривала на ліжко в спальню